ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Grup Yorum'dan cezaevi önünde konser!

14 Nisan 2012 Cumartesi, 17:14:48Güncelleme: 17:15:14

Grup Yorum üyeleri yaklaşık 100 kişinin katılımıyla cezaevi önünde konser verdi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Grup Yorum Sonra Oku

Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan grup üyesi Seçkin Aydoğan’a destek vermek isteyen Grup Yorum üyeleri, yaklaşık 100 kişinin katılımıyla cezaevi önünde konser verdi.

’Terör örgütü üyesi olmak’ ve ’Örgüt propagandası yapmak’ suçlarından 4 aydan bu yana Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Seçkin Aydoğan’a destek vermek için İstanbul’dan otobüslerle Tekirdağ’a gelen aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 100 kişi, cezaevi önünde toplandı. Geniş güvenlik önleminin alındığı konserde grubun üyeleri Selma Altın, Caner Bozkurt, Muharrem Cengiz, Eren Olcay, Cihan Keşkek, Alper Rüzgar ve İbrahim Gökçek türkülerini Seçkin Aydoğan’a destek için söyledi. Konser sırasında cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin Grup Yorum’un mahkeme kararıyla yasaklanan ‘Cemo’ isimli türküsünü söylediği duyuldu.  

Grubun tutuklu üyesi Seçkin Aydoğan’a destek vermek için cezaevi önünde konser organize ettiklerini söyleyen Grup Yorum üyesi Selma Altın, Seçkin Aydoğan’ın halkını sevenlerle birlikte sanat yaptığı için suçlandığını öne sürdü. Birçok devrimci sanatçının dört duvar arasına kapatıldığını söyleyen Altın, şöyle dedi:

"Dört duvar bu ülkede devrimci sanatçılar için hiçbir zaman bir tehdit unsuru oluşturamadı. Seçkin, dört duvar arasında olabilir. Ama bugün burada olmamız Seçkin’in de aramızda olduğunu gösteriyor. Yarın 300 bin kişilik bir konser düzenleyeceğiz. Bugün buraya arkadaşımıza destek olmak için geldik. Tekirdağ F Tipi Cezaevi önünden Seçkin’in ve tüm devrimci tutsakların sesini buradan alarak yarınki halk korosuna katacağız."

Konser ardından Grup Yorum üyeleri ve beraberindekiler, otobüslere Tekirdağ’dan ayrıldı.  

DHA

BU HABERİN 5 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER