ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Fethullah Gülen, Mayaların 21 Aralık 2012'de dünyanın sonuna geleceği kehanetine dair açıklama yaptı.

Gülen, Herkul.org internet sitesinden yaptığı açıklamasında, kıyametten kaçışın olmayacağına dikkat çekerek, 21 Aralık iddialarını ortaya atanlara sert bir yanıt verdi. Gülen, " Rusya 'da insanlar yerin altına tüneller kazıyor, içeriye giriyorlar. Her yer paramparça olacak sen içine girsen ne olur, dışında kalsan ne olur" dedi. Kıyametin ne zaman kopacağını bilmenin mümkün olmadığını da vurgulayan Gülen, "Birisi bir yalan attı ortaya 'Aralık ayının bilmem neresinde ne olacak' diye. Ne kadar meşgul oldu insanlar. Doğruysa Rusya'da insanlar yerin altına tüneller kazıyor, içeriye giriyorlar." dediler. Her yer paramparça olacak sen içine girsen ne olur, dışında kalsan ne olur." diye konuştu.

"KIYAMETİN NE ZAMAN KOPACAĞINI ALLAH BİLİR"
Gülen, kıyamet gününün sadece Allah tarafından bilinebileceğinin de altını çizerek, "Ben hep Cenab-ı Hak'tan diliyorum ki, 'Kıyameti koparacağın zaman beni bir yerde tut da bir de öyle kainat çapında senin azametli tasarrufatını bir temaşa edeyim." Gelse ne olur, isterse şimdi gelsin" ifadesini kullandı.

 • fethullah gülen
 • 21 Aralık açıklaması
 • Maya Takvimi
 • kıyamet
 • rusya

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • atman- 15 Aralık 2012 Cumartesi 01:01
  aydinlanma, insanin kendi suçu ile düsmüs oldugu bir ergin olmama durumundan kurtulmasidir. bu ergin olmayis durumu ise, insanin kendi aklini bir baskasinin kilavuzluguna basvurmaksizin kullanamayisidir. iste bu ergin olmayisa insan kendi suçu ile düsmüstür; bunun nedenini de aklin kendisinde degil, fakat aklini baskasinin kilavuzlugu ve yardimi olmaksizin kullanmak kararliligini ve yürekliligini gösteremeyen insanda aramalidir sapere aude! aklini kendin kullanmak cesaretini göster! sözü simdi aydinlanmanin parolasi olmaktadir.
 • supermike 14 Aralık 2012 Cuma 23:32
  hocaefendi haklı.. inançsız takımı ise zaten baştan kaybetmiş, boşa yaygara yapıyorlar sadece...
 • galatasaray1905akparti1453 14 Aralık 2012 Cuma 19:36
  adam haklı
Tüm yorumları göster(202)
Kalan karakter : 2000