ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ''sürekli hastalık'' nedeniyle hapis cezasının kaldırıldığı kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'a resmi tebligatın henüz yapılmadığı bildirildi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Alınan bilgiye göre, cezanın kaldırıldırılmasının açıklanmasının ardından, basın mensupları Erbakan'ın 26 Mayıs 2008'den beri kaldığı Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki yazlığının önünde beklemeye başladı.

Gazetecilerin bulunduğu sırada Burhaniye Ceza İnfaz Memurluğu'ndan iki görevli, resmi plakalı bir minibüs ile yazlığa geldi. Erbakan'ın ikamet ettiği konuta giren ve yaklaşık yarım saat içeride kalan görevliler, çıkışta gazetecilerin sorularına yanıt vermediler. Necmettin Erbakan'ın konutundaki görevliler, memurların rutin kontrol için konuta geldiklerini, cezanın kaldırılması yönünde şu ana kadar kendilerine ulaşan resmi bir tebligatın olmadığını söylediler. Bu arada, Erbakan'ın Cumhurbaşkanı Gül tarafından kaldırıldığı açıklanan cezasıyla ilgili bir yorumda bulunmadığı, kendisinin cuma günü Ayvalı Burun Camisi'nde kılacağı cuma namazının ardından bir açıklama yapabileceği bildirildi. Öte yandan, konut önünde bekleyen gazetecilerin Necmettin Erbakan ile görüşme talebine de olumsuz yanıt verildiği belirtildi.AA

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000