ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
24 Kasım 2016 Perşembe, 01:46:23 Güncelleme:09:00:05

Maalesef derken, tarih yazmak!

 

1- Maça bu psikoloji ile başlamayacaksın.. Ben Napoli’yi deplasmanda yendim... Senden Lizbon’da puan aldım... Oyunu yavaşlatırsam, en kötü 1 puan alırım.. Rakip Lizbon’daki Benfica değil... Son 17 maçında sadece Napoli’ye kaybetmiş, geçmişinde iki Avrupa şampiyonluğu 10 uluslararası finali olan tam bir turnuva takımı... Bu ne demek biliyor musunuz; tökezlersen seni bitiririm!

2- Benfica, İstanbul’a iki gün önce geldi. Havayı soludu ve belli Beşiktaş’ı artı ve eksi yönleriyle çok iyi ezberlemişler...

3- Ofsayt taktiği riskli ve sevimsizdir. Benfica bu taktiği mükemmel uyguladı. Bu oluşuma karşı en iyi ilaç duvar paslarıdır. Orta sahan işlemezse, geçmiş olsun...

4- Guedes’in golü, Bruma’nın attığı gole benziyor. Savunmanın ortası bazen hipnotize olup donuyor Beşiktaş’ta... İkinci gol hiç olmadı, Semedo’ya önce vurdurmayacaksın, vurursa, kalecin o şutu yemeyecek!

5- Üçüncü gol klip gibi... Direkler ve Benfica’lı oyuncular, 3 top bilardo oynadılar, Beşiktaş savunması hatıra fotoğrafı çektirdi...

6- 0-3’ten sonra 4 oyuncunun sahadaki görev yerleri değişti. Bence çok geç kalınmıştı... Gökhan İnler ve Atiba ile oyuna başlamak düşüncesi, Şenol Güneş’in ilk planı olsaydı keşke.

7- Benfica’nın iki kanat savunma oyuncusu Semedo ve Eliseu, parkta geziye çıkmış mutlu insanlar gibiydi. Antrenman yaptılar bir ara, hava çok güzel diye..

8- Gökhan İnler, açıkça oynadığı oyunla Şenol Güneş’e bence şöyle bir mesaj verdi; “Ben uluslararası tecrübesi olan, büyük maçları iyi oynayan bir oyuncuyum, yedek kulübesini sevmiyorum.”

9- Atiba, belki de Türkiye’ye geldikten sonra en kötü maçını oynadı. Gerçek Atiba değil, sanki akrabasıydı sahada olan... Cenk Tosun, Beşiktaş adına oyunda gecenin en mükemmel vuruşunu yaptı... Bu mükemmel Cristiano Ronaldo golünü unutmak zor. Bravo Cenk Tosun!

10- Ve her şey düzelince geç baskı başladı. Q7’nin penaltı golü ile ayağa kalktım... Daha 7 dakika vardı ve uzatmalar derken gooooooooooool diye yazacağıma emindim... Çünkü havada gol kokusu vardı... Aboubakar bu kez kaçırmadı.

11- Çok acayip bir maç yaşadık. Dün gece Türkiye’de kalp sıkıştırması sonrası anjiyo operasyonları tavan yapmıştır... Kiev deplasmanında 3 puan, Beşiktaş’a tur getirecek.

12- ‘Irkçılığa hayır’ sloganı, hiç bu kadar sessiz ve güçlü bir şekilde resmedilmemişti. Beşiktaş taraftarını ayakta alkışlıyorum.

HAVA DURUMU
Perşembe26 MPH30°
Kısmen Güneşli ve Sağanak Yağışlı