ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
19 Aralık 2016 Pazartesi, 02:05:23 Güncelleme:09:08:55

Riekerink gibisini hiç görmedim

 

Meslek hayatımda birçok teknik direktör gördüm...

Herkesin bir başka teknik direktör için ‘Ne kadar ballı bir adam böyle’ dediğine çok şahit oldum...

İzninizle, bugün bu hakkımı ben de Riekerink Bey için kullanmak istiyorum...

Çünkü 21 yıldır yakından takip ettiğim Galatasaray’ın başında, ben bu kadar şanslı bir teknik direktörü daha önce hiç ama hiç görmedim.

Neden mi böyle yazdım? Müsadenizle anlatayım...

Önce Allah, sonra Muslera, daha sonra da direk yardım etmiş de, daha 25. saniyede santradan golü yememişsin...

Bir de üstüne daha ilk atağında golü atıp, maça 1-0 önde başlamışsın...

Ama sen ne yapıyorsun? Golü atar atmaz takımını geriye yaslayıp, ‘bağıra bağıra’ gelen golü yiyip, bir de üstüne aklınca beraberliğe yatmaya çalışıyorsun. Çünkü buraya gelirken aklında kazanmak falan yok senin!

Maçtan önce ‘Beraberliğe razı mısın?’ diye sorsalar, 1 puanı cebine koyup, daha havaalanından arkana bile bakmadan İstanbul’a dönmeye hazırsın.

Gelelim daha önce görmediğimizi söylediğimiz o teknik direktörlük şansı kısmına...

Ben bir takımın maçın hemen başında 1-0 geriye düşmek üzereyken, bir dakika sonra 1-0 öne geçtiğini mutlaka birçok kez görmüşümdür de, maçın bitmesine dakikalar kala 2-1 geriye düşmüşken, bir dakika sonra sağ ayaklı stoperinin sol ayağıyla harika bir gol attığını daha önce gördüğümü hiç hatırlamıyorum...

Bu golü Hagi ya da Sneijder atsa anlarım... Ama kimse kusura bakmasın. Bu golü Semih, üstelik bir de sol ayağıyla atarsa, ben buna olsa olsa ‘şans’ derim. Bu şansı da Semih’e değil, gider ‘Riekerink Beyimiz’e yazarım.

Sonuç olarak...

Böylesine zor bir deplasmanda ve zeminde, böylesine kötü bir oyunla bu sonuç, Galatasaray açısından çok iyi... Riekerink Bey’in o meşhur şansı biraz daha yanında olsaydı, buradan galibiyetle bile ayrılabilirlerdi. Kötü olan tek şey, bu sonucun yine gerçeklerin üzerini örtecek olması aslında. Çünkü tabelaya bakarsanız 4 haftada hedeflediği gibi 10 puan toplayan bir takım var. Ama o takımın, bana göre halâ bir teknik direktörü yok !

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Cuma11 MPH26°
Sağanak Yağışlı