SON DAKİKA
HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.

Ah ne ettin Kibariye, neden ettin?

05 Eylül 2016 Pazartesi, 09:26:05 Güncelleme:09:33:24
Esin Övet

Esin Övet

 

TÖVBE tövbe! Kibariye ne ettin, neden ettin? Çıkıp 3 bin kişinin karşısında “Hamileyim” deyip sonra “Yok değilim” dedin. Ben de safım. 20 yıldır bu işi yapıyorum hâlâ kanıyorum. Etrafımdaki birçok kişi “Kesin reklamdır bu. O kadın hamile olamaz” yorumu yaparken ben “Ne kötü niyetlisiniz. Olabilir, neden olmasın?” diye Kibariye’yi savunuyorum.
Benim “Kesin reklam yapıyordur” demem lazımken başkaları diyor. İnsanlar kanmıyor artık işte. Kibariye de bu saatten sonra reklam peşinde koşuyorsa ki bu durum onu gösteriyor, yazık.

 

Hülya da reklam yaptı

TAM da işte bu zamanda Hülya Avşar da dans eden bikinili videosunu koyunca sağımda, solumda, önümde, arkamda
- Eee Hülya Avşar kendinden söz ettiremeyince ne yapsın?
- Genç nesil geldi, Hülya Avşar da ne yapsın bu yola başvurdu.
- Kibariye “Hamileyim” der, Hülya Avşar anlamsız bir video koyar, reklamın iyisi kötüsü olmaz gibi cümleler kurulmaya başlandı.
Öncelikle:
1- Reklamın iyisi kötüsü olur.
2- Hülya Avşar ‘magazin’in kitabını yazar. İstese başka türlü konuşturur kendisinden.
3- Yeni aşk hazırlığı da diyebiliriz.

 

Sanal gerçeklik avucunun içine aldı

GEÇEN sene tam da bu zamanda Berlin’deydim. Bu sene bulunma sebebim, bu yıl 56’ncısı düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA’ya katılmak. Çünkü ‘Gururla Yerli’ sloganıyla kendinden söz ettiren Vestel, bu sene 26. kez bu fuarda, 730 ürünle.
100 metrelik bir stantla başlayan serüven, 3 bin metrekarelik stantla her gördüğümde beni de hayrete düşürüyor. Bu sene robotlar işbaşındaydı. Ve çağın en önemli mevzuu sanal gerçeklik olan Virtual Reality deneyimi de yaşadım ki inanılmazdı. Tüm bunların yanında gelen tüm konuklara ikram edilen Türk kahvesi, lokumu ve lahmacunuyla tüm yabancıları mest ediyor Vestel, 500 çalışanıyla. Yani hem göze, hem damağa...

 

Kenan’la ne olacak belli değil

BU sene fuarı Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’la gezdik. Turan Erdoğan “Her sene metrekaremiz ve ürünlerimiz büyüyor. Gelen herkes hayran kalıyor. Bunları görmek inanılmaz bir duygu” diyerek 25 sene önce 4 kişiyle çıktıkları yolda geldikleri durumun başarısını anlatıyor gururla.
Reklamların etkisini es geçmemek gerek ve Kenan İmirzalıoğlu’yla anlaşma devam edecek mi merak etmiyor değilim. Onlar da henüz bilmiyorlar. Ekip olarak da oturup bir karara varmamışlar. “Acaba başka kim olur ‘Gururla Yerli’?” diye de araştırmıyor değiller.

 

2 metreye çık, 100 metreden düş

İŞTE tam da bunu yaşadım sanal gerçeklik gözlüğü Virtual Reality yani VR’yi takınca. Merakla beklenen ürün, IFA’da görücüye çıktı. 2 metreye çıkıp 100 metre atlamak korkunçtu. Zaten bir çığlık atmışım ki tüm fuar korkmuştur.
Bu arada herkes sıradaydı bu deneyimi yaşamak için. Tabii benim gibi sevmeyen olacağı gibi seveni de olacaktır. Sonuç bende kötü bir his bıraktı, tıpkı sanal dünyada dolaştıktan sonra kalan iz gibi.

 

Ve ne mi öğrendim?

- Toshiba ile marka lisans anlaşması imzalandığını.
- Sanal gerçeklik adrenalinini herkesin yaşamak istediğini.
- Erişilebilirlik projesiyle engellerin kaldırılacağını.
- 100 bardağın 14 dakikada yıkanabileceğini.
- Çamaşır makinesinin sessizini biliyordum ama fırının sessizini hiç bilmiyordum.
- Lahmacunun günden güne hepimiz için vazgeçilmez olduğunu.
- Türk kahve dükkânlarının yurtdışında da Nespresso gibi fazlasıyla açılması gerektiğini.

BU YAZIYA İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

DİĞER YAZILARI


TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYIN