ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
23 Eylül 2016 Cuma, 09:26:17 Güncelleme:09:36:33

Brangelina mevzuuna sarıldık

 

ÜLKE gündemi malum yoğun. Yazı bir tuhaf geçirdik. Her aklımıza geldiğinde şükrediyoruz. Kötü geçen bir yaz, dengeler altüst, beyinler de altüst. Her an bir sorun. Hiç durulmayan siyasi olaylar, şort olayIarı, kadına şiddet olayları derken hızla akıp giden günlerde ‘Brangelina’, boşanacakları haberiyle ortamı az biraz yumuşattı.
Öyle ki Cem Yılmaz, Ahu Yağtu, Ebru Şallı bile insanları rahatlatamamış olacak ki herkes Brad ve Angelina diyor, başka bir şey demiyor. Malumunuz magazin keyiftir, eğlencedir. Her zaman söylüyorum magazin çok kafaya takmamaktır. Hele ki gergin günlerde ilaç gibi gelir. İşte ‘Brangelina’ öyle bir zamanda çıktı ortaya. Şimdi herkes onları konuşuyor.
-Brad kiminle aldatmış?
-Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
-Yuva yıktı kendi yuvası yıkılmayacak mıydı?
Böyle uzayıp giden bir konuşma listesi var. Ve ne tuhaftır ki bu cümleleri yine hep kadınlar kuruyor. Aman hanımlar dikkat. Büyük laf etmemek hatta büyük lokma yememek gerek. Daha bu mevzu bir sene hatta uzun yıllar konuşulur. Hız kesmez. Sonrasında da yine didiklenmeye devam eder. Kolay mı onca servet, 6 çocuk. Hadi tüm dünyaya hayırlı olsun. Renkli, janjanlı bir magazin olayımız oldu.

 

Pembe rengi bilmeyen çocuklar

BAŞLIĞI okuyunca “Hadi canım oradan, sen de ne atıyorsun?” dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle şehirde yaşıyorsanız Türkiye’nin doğusuna da hiç gitmemişseniz bunu rahatlıkla söylersiniz. Ama gerçekten bu ülkede pembe rengin ne olduğunu bilmeyen hatta sevginin, sevmenin ne olduğunu bilmeyen çocuklar var.
Önceki gün Berlin Film Festivali’nde ayakta alkışlanan ve festivallerden sayısız ödülle dönen ‘Rauf’u izledim. “Pembe nedir?” diye soran ve “Âşık nasıl olunur?” diyen 9 yaşındaki Rauf’un hikâyesini. Ve karlı dağların eteklerindeki köylerinde, patlayan bomba ve mermi sesleriyle anasının dizi dibinde oturan ürkek çocukların hikâyesini. Yapımcılığını Aslan Film ve Peri Film’in ortaklaşa üstlendiği, yönetmenliğiniyse Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı ‘Rauf’, acı bir gerçeği öyle naif ve sessiz anlatıyor ki izleyiciye, film bittikten sonra midenize bir yumruk geliyor. O yumruğun bıraktığı acı uzun süre gitmiyor.
Bu ülkenin en doğusuna kadar birçok yeri gezen biri olarak şunu net söyleyebilirim ki bu yumruk ben kendimi bildim bileli gitmiyor. Gidecek gibi de gözükmüyor. Film de yıllardır yaşanan acıları o kadar sessiz ve nazik anlatıyor ki aslında her şeyi gözler önüne seriyor.
Model de filmi izledikten sonra özel bir şarkı yapmış. Film bittiği an “Hiç sevmeyi, hiç pembeyi öğretmediler. Ölümün rengi olmazmış” sözlerinin geçtiği şarkı başlıyor. Bir duygu bu kadar anlatılabilirmiş. Şarkıyı dinlerken midemdeki yumruk daha da bir sertleşti. ‘Mustang’ sonrasında Oscar’a en yakın olacak filmimiz ‘Rauf’. Bu ‘Rauf’ heykeli alır gibi gözüküyor.

 

Bugün

- CEM yeniden Opera’da: Geçen hafta Asmalımescit Opera’da sahne alan Cem Belevi, bu akşam yoğun istek üzerine yeniden sahneye çıkıyor. Sevenlerini coşturan Cem Belevi’nin bu akşam için güzel sürprizleri olacakmış. Geçen hafta gidemedim ama bu akşam Cem’i kaçırmam. Merak edenlerin başında geliyorum.
- KLEIN açılıyor: Yaz bitti, bayram bitti, insanlar şehre döndü ve İstanbul gece hayatı da hız kesmeden başladı. Geçen sene kapılarını açan ve Harbiye’de dikkatleri üzerine çeken Klein, sezon açılışını yapıyor. Bu yıl üst katında, Flamme’de de ciddi değişiklikler olmuş. Ve çarşamba geceleri de açık olacakmış. Meraklısına...

HAVA DURUMU
Salı18 MPH23°
Kısmen Güneşli ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı