ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
28 Eylül 2016 Çarşamba, 09:41:28 Güncelleme:09:43:02

Herkesin merak ettiği kadın Ebru Gündeş

 

REZA Zarrab istemeye istemeye bir basın açıklaması yapıp “Üzerimde baskı var. Ebru Gündeş ayrılmak istiyor” dedi. Ve o dakikadan itibaren herkesin tek merak ettiği kadın Ebru Gündeş oldu.
Mal varlığı, yaşantısı, yalısı, arabaları, korumaları, konser programı derken “Şimdi ne olacak?” diyor birçok kişi. Cumartesi akşamından beri herkesin beni görünce tek sorduğu soru da buydu: “Ebru Gündeş şimdi ne yapacak?”
Ne yapsın:
1- Konserlerine devam edecek.
2- Krizi çok iyi yönetecek.
Eğer Reza Zarrab tarafından sorun olmaz ve bu boşanma anında gerçekleşirse bizler bu olayı bir sene sonra unutmuş oluruz. Malumunuz bu ülkede neler unutulmadı ki. Ebru Gündeş de her zaman krizleri çok iyi yöneten, akıllı bir kadın olduğu için anında kapanıp gidecek. O yüzden bu olaydan Ebru Gündeş aslanlar gibi çıkar. Ama tabii bu boşanma hemen, sorunsuz, sıkıntısız, ikilinin tek bir imzasıyla gerçekleşirse.
Tabii bir de gerçekleşmezse kısmı var. O zaman da bilinmeyen, merak edilen tüm içyüzü ortaya serilir. Ki bence bu da pek mümkün gözükmüyor.
Ebru Gündeş, önümüzdeki hafta itibarıyla Günay Restaurant’ta sahneye çıkacak. Birçok kişi “Kim gidecek şimdi izlemeye?” diye soruyor. Öyle bir gidilecek ki yer bulmakta zorluk çekilecek. Daha önce de eşi Reza Zarrab’la ilgili yaşanan krizler sonrasında o mekân tıklım tıklım dolmuştu. İnsanlar yer bulmakta zorluk çekti. Üstelik çok ciddi paralar ödeyerek Ebru Gündeş’i izlediler.
O kadar çok kişi vardı ki “Yer bulamıyoruz. Allah aşkına bir sandalye atsınlar yeter, istedikleri parayı vereyim” diyen. Ben şahidim. Kaç kişi söyledi. Yani şimdi de değişen hiçbir şey olmayacak. İlgi daha da çoğalacak. Daha çok kişi gidecek izlemeye.

 

Kadınların çektiği

Burdur Milli Eğitim Müdürü “Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse, o kadar erkekle zina yapmış gibidir” diye tweet atmış. Aklıma tekmecinin ifadesi geldi. Hani otobüste hemşire tekmeleyen cani var ya. İfadesinde “Şort giydiği için tahrik oldum. Pantolon ya da eşofman giyse az tahrik olurdum” demişti.
Kısacası kendilerine hâkim olamayan erkekler, kadınlara “Dayanamıyoruz, kendimizi zapdedemiyoruz evinizde oturunuz” mesajı veriyor. Allah biz kadınlara sabır versin. Allah biz kadınları gerçekten korusun. Artık kelimeler tükendi.

 

Son günlerde en çok duyduğum

- Gidiyorum buralardan.
- Çocuklarımın geleceğini düşünmek zorundayım.
- Eğer bir şey olursa ne yaparız bilmiyorum.
- Bir B planınız var mı? Bence acilen bir plan yapmanız lazım.
- Ben paramı çektim, evde saklıyorum. Ne yapayım hâlâ bilmiyorum.
- Saçmalamayın hiçbir şey olmaz. Daha da güzel olacak her şey.
- Ayarladık her şeyi gidiyoruz. Çocuklarımızı da aldık.
- Ya biliyor musunuz, en sevdiğim arkadaşlarım bugün gitti. Artık burada yaşamayacaklar.

 

Siz uyurken

- KLEIN’DA tuvalette 2 kadın Ahmet isimli bir erkekten bahsediyor. Ahmet’in eşine yaptığı yanlışlardan. Kadınlardan biri “Ben anlattım kadına ama anlamıyor. Gözüyle gördü yine inanmıyor” dedi. “Ne yaparsa yapsın, biz uyardık” diyerek konuşmaya devam ettiler.
- GİZLİ Kalsın’da sıradan bir gün ve müdavimi olan Çağatay Ulusoy da orada. Yan masadaki kızlar Çağatay’dan gözlerini ayırmıyor. Bir ara Çağatay tuvalete gitti kızlar da peşinden gidip kapıda onu beklediler.

 

Ben hiçbir yere gidemem, gitmem

İşte tam da böyle konuşmalar. Herkes “Gidiyoruz buralardan” şarkısını mırıldanıp duruyor. İyi de nereye, neden? Başka yerde ikinci sınıf vatandaş olacağıma kendi vatanımda her türlü zorluğa göğüs gererim daha iyi. Bu vatan hepimizin. Bu vatan gibisi dünyanın hiçbir yerinde yok. O yüzden bizler de sahip çıkacağız vatanımıza. Ben hiçbir yere gidemem, gitmem. Gidene güle güle.

HAVA DURUMU
Cuma15 MPH30°
Az Bulutlu