ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
05 Ekim 2016 Çarşamba, 09:35:45 Güncelleme:09:36:43

Bir de Türkiye’den korkarlar

 

ÖNCEKİ gün Madrid’de ünlülerin ve özellikle futbolcuların en çok tercih ettiği yerlerden biri olarak bilinen Ten Conten’in barında oturuyoruz. Madrid’de 13 senedir yaşayan bir Türk kadın, İspanyol arkadaşlarının “Tabii Türkiye’ye dönmeme sebebini çok iyi anlıyoruz. Orası çok tehlikeli değil mi? Biz uzun bir süre gidemeyeceğiz Türkiye’ye” dediğini anlatıyordu. O esnada dünyanın gözünü ayırmadığı kadın Kim Kardashian’ın Paris’te kaldığı otelde soyulduğu haberi geçiyordu. Tuhaf değil mi? Türkiye’nin adı çıkmış bir kere. Başka ülkelerde olup biteni “Aman oraya gitmeyelim” diye konuşmuyor kimse. Yahu Paris’te bir otele silahlı bir soyguncu ekibi giriyor ve dünyanın takip ettiği bir kadının mücevherlerini çalıyor. Bizim ülkemize bir ünlü gelse yer yerinden oynuyor ama başka ülkelerde bu soygun olayları gayet normal karşılanıyor. Ben de bunu anlamış değilim. Hangi dünya yıldızı Türkiye’ye gelmiş de böyle bir olay yaşamış? Yaşamaz, asla. Gerçekten nasıl korunduklarını, nasıl hassas davranıldığını ben biliyorum. Yahu çoğu ünlüye devlet başkanı gibi trafiği açtıkları oldu bu ülkede. Hepimiz gördük, yaşadık. O yüzden yazık ülkemize. Bunu kendi insanımız da yapıyor. Yapmayın yazık.

 

Beyaz’ın turnesi

HATIRLARSINIZ geçen sezonun sonunda Beyaz’ın ‘Beyaz Şov’a ara vereceğini yazmıştım. Sezon başladı ama ‘Beyaz Şov’ başlamadı. Hatta “Beyaz Şov Avrupa Turnesi”nin ekranda yayınlanacağı haberleri çıkıyor. Benim en başta aylar önce yazdığım mevzuya geliyor olay. Beyaz artık her hafta stüdyodan canlı yapmayacak. Yıllardır yaptığı Avrupa turnesini ekrana taşıyacak. Eski Beyaz’ın tadı, lezzeti, klasikleşmiş durumu olmayacak anlayacağınız. O da bitti, yitip giden lezzetler gibi. Oysa kim ne derse desin ‘Beyaz Şov’ bir klasiktir. Birçok kişinin “Beyaz kendini hiç değiştirmiyor. Hep aynı” laflarına karşı o bir klasikti. Keşke devam etse. Dünyada yıllardır süren şovlar var. Hiçbir zaman “Aman bilmem kim de iyice klasik oldu” denmiyor. Biz bayılıyoruz bir şeyleri sürekli yenilemeye. Bozmaya, oynamaya. Kendi özelliklerinden çıkarmaya. Keşke devam edebilseydi. Şu çok belli ki eski tadı, lezzeti, keyfi olmayacak.

 

Halka açılmak

HÜLYA Avşar, “Selfie filmimle kendimi halka açıyorum” demiş. İyi de Hülya Avşar zaten halka açık değil miydi? Hülya Avşar hiçbir sanatçının yapmadığı şekilde kendini her zaman açmış bir kadındır. Olduğu gibi ne hissediyorsa söyler, ne düşünüyorsa ifade eder. Şimdi bu tarz açıklamalara ne gerek var? Üstelik “Hülya Avşar kendinden bahsettirmek için tuhaf açıklamalarını sürdürüyor ama eskisi gibi olmuyor” yorumlarına neden olacaksın. Aman dikkat.

 

Siz uyurken

- NİŞANTAŞI’NDA bir kız ile bir erkek el ele yürüyor. Tam arkamdalar ve yüksek sesle konuştukları için duymamak mümkün değil. Kız “Sen beni artık sevmiyorsun” diyor, çocuk da “Yeter artık gerçekten çok sıkıldım. Bıktım bu cümleden” diye kızıyor.
- KLEIN’IN VIP bölümünde bir grup eğleniyor. Grupta beş erkek, bir kız var. Erkeklerin gözü hep etrafta. Kız bir koltuğa oturdu ve telefonla ilgilenmeye başladı. Kız sesleniyor ama masadaki erkeklerin duyduğu yok. Kız da bir ara sinirlendi ve çantasını alıp hızla gitti kimseye bir şey söylemeden.

HAVA DURUMU
Pazar13 MPH30°
Az Bulutlu