ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
05 Kasım 2016 Cumartesi, 01:43:25 Güncelleme:08:47:33

Kadın her yerde kadın

 

Gün geçmiyor ki Hollywood’dan kadın oyuncu, kadınerkek eşitsizliğine karşı sesini yükseltmesin. En son hatırladığım Jennifer Lawrence, “Erkek oyuncular daha fazla para kazanıyor” diye açıklama yapmış ve kadınların ezildiğini anlatmıştı.

Öncesine gitmiyorum, zira sıralamaya kalkarsam bir sürü çıkar. Şimdi de Mila Kunis, kadın olduğu için film dünyasında pek çok kez tacize uğradığını açıkladı ve “Kariyerim boyunca aşağılandığım, ötekileştirildiğim, az maaş aldığım, fikirlerimin umursanmadığı durumlar yaşadım. Ve bütün bunlar yalnızca cinsiyetim yüzünden oldu. Mesleğimin ilk günlerinde çıplak poz vermezsem kariyerimi bitireceğini söyleyen bir film yapımcısıyla tanışmıştım. ‘Eğer soyunmazsan Hollywood’da asla iş bulamazsın’ diye beni tehdit etmişti” dedi.

Yani lafı hiç dolandırmayacağım. Hiç uzatmayacağım. Hiç kestirmeden de gitmeyeceğim. Direkt söyleyeceğim. Kadın her yerde kadın. Maalesef kadın öyle ya da böyle her şekilde tacize, haksızlığa, şiddete, küçük düşürülmeye uğruyor.

Bu dünyada kadın olmak, hele Türkiye’de kadın olmak çok ama çok zor. Türk oyuncular bir konuşmaya kalksa neler çıkar neler.

HAVA DURUMU
Cumartesi13 MPH30°
Az Bulutlu