ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
17 Kasım 2016 Perşembe, 00:38:58 Güncelleme:09:24:40

EBRU ŞALLI İSYAN ETTİ

 

’Bu resmen haneye tecavüz’

Önceki gün sosyal medya hesapları hack’lenen Ebru Şallı, ilk ve son kez Habertürk’e konuştu. Arda Turan’la arkadaş olduklarını, telefon numarası değiştiği için Instagram DM’den kendisine ulaştığını, omurilik felç- lileri için çalıştıklarını belirten Ebru Şallı, tüm detayları anlattı.

*Kimden nasıl bir mesaj geldi ve ne oldu da sosyal medya hesaplarını hacker’lara kaptırdın?

Asuman Dabak’tan “Ebru’cu- ğum, sana bir link gönderiyorum. Bakar mısın lütfen, önemli” diye bir mesaj geldi. Birkaç kez bastım, açılmadı.

Sonra ben, “Canım, uzun süredir görüş- müyoruz. Hayırdır ama açılmıyor” diye cevap verdim. Sonra bir link daha attı, “Buna bak mutlaka” dedi.

Ben de açtım. Ve 15 dakika sonra ablam arayıp “Senin Twitter hesabından tuhaf tuhaf şeyler yazılıyor. Hesabın mı hack’lendi” dedi. Oradan öğrendim. Sonra da Instagram’ı ele geçirdiler. Instagram’ı geri aldık ama Twitter için uğraşıyoruz.

*Arda Turan’la özel mesajların ortaya çıktı. Aranızda bir şey var mı?

Esin’ciğim, Arda benim arkadaşım. Aramızda kesinlikle bir şey yok. Ortada çirkin bir durum varmış gibi gösterilme durumu var.

Ben normalde zaten çok DM kullanan biri değilim. Normalde telefonumuz var birbirimizde Arda ile. Ancak ben numaramı değiştirdim.

Biliyorsun son birkaç aydır birkaç kez numara değiştirdim. Hatta sen de bana DM’den ulaş- tın kaç kez telefonlar değişince.

Arda benim arkadaşım. Normalde arar, her zaman konuşuruz. Ben omurilik felçlileri sözcüsüyüm. Arda’yı da dahil ettim. Bana yardım etti.

Uzun süredir tanışıyoruz, Instagram’dan takip ediyoruz birbirimizi. Hatta önümüzdeki günlerde birlikte bir proje yapacağız.

Yazışmalarda çoğunluk olarak omurilik felçlileriyle ilgili konular var. Ama oraları cımbızlayıp çekip koymuşlar.

Bir şey yok Arda’yla aramda, sadece arkadaşım. Zaten yayınlanan mesajlar bölümünde de bir şey yok.

*Şu an Twitter hâlâ ellerinde mi?

Evet, onu da geri alabilmek için uğraşıyoruz. Son zamanlarda çok kişi hack’leniyormuş. Bu bir haneye tecavüzdür. Bir insan nasıl bu kadar kötü olabilir! Ne kadar boş vakti var bu insanların. Ellerine ne geçiyor? Benim bunlarla uğraşacak vaktim yok. Çalışıyorum, 2 çocuğum var. Bunlar cidden çok kötü şeyler.

*Başka görüşmeler de ortaya çıkabilir mi?

DM’den yazışan biri değilim. Arda bana ulaşamayınca yazmış. Hatırla, sen de bana oradan yazdın ulaşamayınca. Çünkü birkaç kez telefonum değişti. 2 hafta önce de numaramı değiştirdim. Ama dediğim gibi, korkunç kötü bir durum bu.

*Senin fake hesapların var mı başkalarını gizli gizli takip ettiğin?

Yok, gerçekten buna vaktim yok. Fake hesaplar açmak, böyle şeylerle uğraşmak büyük zaman kaybı. Bu insanların normal insanlar olmadığını düşünüyorum.

Dünyada bu kadar sorun varken, bunlar ne kazandırıyor kendilerine hiç anlamıyorum. Gerçekten çok korkunç, kötü insanlar. Benim 2 çocuğum var, ailem var, özel hayatımız var.

Bunlar konuşulunca zarar görüyoruz. İnsanların daha hassas olmaları gerek. Ki tekrar ediyorum, bu yazışmalarda kötü yöne çekilecek hiçbir şey yok.

 

Aman dikkat!

21 Ağustos’ta “Hack’lenen hack’lenene” diye bir yazı yazmıştım.

Yıllar önce başıma geldiği için tecrübeli olduğumdan, ancak hacker’ların “Kendine çok güvenme, seni de bir gün hack’leyeceğiz” diye mesaj attıklarından bahsetmiştim.

Tabii ki benim de başıma gelebilir. Bir anlık dalgınlıkla her an her şey olabilir. Ama gerçekten ellerine ne geçiyor, ne anlıyorlar çözebilmiş değilim.

Yani kendilerine kazanç getirecek bir durum söz konusu olsa anlayacağım da mesela benim hesaplarımdan ne elde edecekler onu çözemiyorum.

Ne diyeyim, “Allah yardımcıları olsun” diyor, başka da bir şey demiyorum. 

 

Evliliğe inancım kalmadı

İster göz önünde olsun, ister uzak yaşasınlar. Ama olmayınca olmuyor işte.

Evlilik artık uzun soluklu olamıyor.

Önceki sabah gözümü açtığımda gördüğüm basın açıklamasına gerçekten çok üzüldüm.

Çünkü ilişkilerine, evliliklerine ve birbirlerine olan sevgilerine çok kez tanık oldum Gökhan Özen ile Selen Sevigen çiftinin.

Her zaman basından uzak kalmayı tercih ettiler. Göz önünde olmaktan kaçındılar.

Örnek çiftimdi onlar benim.

2 de pırlanta gibi kızları var. Ama onlar da boşanma kararı alınca, “Tamam” dedim, “Bu evlilik denen şey öyle herkese uygun değil”.

Hayırlısı olsun, ne diyelim. 

 

HAVA DURUMU
Pazartesi11 MPH27°
Sağanak Yağışlı