ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
26 Aralık 2016 Pazartesi, 01:18:10 Güncelleme:09:05:04

‘Kalbim boş değil bomboş’

 

Bu senenin en çok konuşulan isimlerinden biri de Hakan Sabancı, malum. Geçen hafta Hadise’yle yakalandı. Didem Soydan’la adı anıldı. Hatta ben de “Didem mi Hadise mi?” diye yazdım. Çünkü geçen 10 gün içinde ikisiyle de görüşüyordu.

Cumartesi gecesi Cihangir Hazine’de karşılaştık Hakan’la. Lafı hiç dolandırmadan “Hakan kalbinde kim var, hangisi var, kalbin boş mu dolu mu?” diye sordum. O da direkt “Boş değil bomboş” dedi.

Hakan’ın kalbi şu ara aşk anlamında boş olabilir ama etrafında sürekli kadınlar var. Çünkü kadınlar Hakan’ı yalnız bırakmak istemiyor. O gece de biri bir kolundan, diğeri bir kolundan çekiştiriyordu.

Şimdi Hakan “Boş” diyerek etrafındaki tüm kadınlara yalnız, özgür, öylece takılmak istediği mesajını veriyor ama duyduğum kadarıyla Hadise ve Didem Soydan, Hakan’ın kalbini boş bırakmak istemiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak.

GÖVDESİ KÜÇÜK SESİ BÜYÜK

Cuma günü Opera’da izledim Derya Uluğ’u. Daha ortada ‘Okyanus’ filan yoktu. Daha müzik listelerini altüst etmemişti, kimseler tanımıyordu, 2 sene önce dinleyip yazmıştım. Derya’nın sesi, sahnesi çok iyidir zaten bunu artık herkes biliyor. O zamandan bu zamana tek değişen acayip kilo vermiş. Daha da güzelleşmiş ve sahnede gerçekten çok iyi. Sesi, yorumu çok güzel. Şarkı seçimleri iyi. Şimdi yeni klibini çekiyormuş. Haydi hayırlısı. Müzik dünyasında önümüzdeki zamanlarda Derya’nın adını çok duyarız çok.

SEN SÖYLE CENK HEP SÖYLE

Cenk Eren’i sahnede kaç kez izledim hatırlamıyorum, artık sayının ucu kaçtı. Bir dönem repertuvarını ezberlemiştim. O kadar çok izlemişim. Ama bıktırmıyor, sıkmıyor, eğlendiriyor. Hakkını veriyor sahnenin. Tabii ses olmazsa sahne bir yere kadar. Yıllarca sahnede olmak, müşteriye bıktırmadan izlettirmek o kadar kolay değil. Ben Cenk’in 20 senesine tanıklık ettim. Ondan öncesini bilmem.

Cenk Eren “Sahne var ama ses de var” dercesine geçen sene çıkardığı Tanju Okan albümü sonrası bu sene de Ferdi Özbeğen şarkılarıyla taçlandırdı durumu. 2 ustanın eserlerini yorumlamak çok zordur ve eleştiriye de acayip açıktır.

O işte tüm bu riskleri göze alarak kendini, sesini, yorumunu da ortaya koydu ve başarılı çıktı. Şafak Karaman’la ortak yapımcılık yaptığı bu albümde ünlü mimar Mahmut Anlar’ın GeolD ve ekibiyle çalıştı Cenk. Çok titizlendi, çok masraf yaptı ama değdi. Ayrıca 10 kilo verdi. Helal Cenk! Sen hep şarkı söyle, hep!

 

CUMA CUMARTESİ İSTANBUL RAPORU

Mekânlar tıklım tıklımdı. Cihangir, Nişantaşı, Bebek ve Asmalımescit’te ciddi bir yoğunluk vardı. Son zamanlarda yaşanan sıkıntılı günlerden gece hayatı çok ciddi etkilenmişti. Bu hafta insanların mekânları doldurması gece hayatından para kazananlar için ciddi moral oldu.

Cihangir Hazine’de, cuma Yol Project, cumartesi Özay sahneye çıktı. Cuma Sinan Engin’i ailesiyle yemekte gördüm. Bir masada daMehmet Mutlu, Selhan Aloğlu ve Ralf Tezman ekibi eğleniyordu. Cumartesi gecesiyse Hakan Sabancı ve arkadaş- ları Özay Bakır’da eğleniyordu.

Harbiye Klein’a hem cuma hem de cumartesi gittim. Kalabalıktı. Kerem Sabancı bir köşede, müzisyen Erdem Kınay bir başka köşede arkadaşlarıyla eğleniyordu. Mekânın ortaklarından İsmail Alper her köşeye hâkim. Geçen sene tuvalette bir mevzu olmuştu. Artık mekânın tuvaletinde bir kadın koruma duruyor ve her türlü huzursuzluğa karşı önlem alıyor. Bence harika bir uygulama.

Akmerkez We Public’te, Asmalımescit’in 5 Coctails-More’u bir parti düzenledi. Partiye Bedük ve Ayşe Hatun Önal da katıldı. Ayşe bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Detaylar önümüzdeki günlerde köşede olacak. Bedük de prodüktörlüğünü kendisinin yaptığı 18 yaşındaki 2 gençten oluşan bir grup çıkarmaya hazırlanıyormuş.

Asmalımescit Opera’da Ayşe Özyılmazel ve söz yazarı İsra Gülümser eğlendi. Özyılmazel’le bir ara tuvalete gittik, şarkı söylüyordu. “Banyo yaparken de şarkı söyler misin?” dedim. “Evet” dedi.

HAVA DURUMU
Pazartesi11 MPH27°
Sağanak Yağışlı