ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
13 Ocak 2017 Cuma, 09:27:19 Güncelleme:09:29:29

‘Ah ettim kimin olduğunu bulacağım’

 

MEMLEKETİN tek sorunu Burcu Esmersoy’un özel hayatı. Yıllardır kadının evliliğini konuşuyoruz. Yok “Evlendi”, “Evlenecek”, yok “Evlenme teklifini kabul etmedi”... Sevgilileri, saatleri. Maşallah Burcu Esmersoy’a. Gerçekten inanamıyorum. Onun gibi bir başka kadın daha yok ülkede sanki. Herkesin gözü onda. Sanki dünyanın en çapkın kadını. Evli, mutlu, çocuklu olsa rahatlayacağız. Gerçekten Burcu evlense de memleket bir rahatlasa. Bana Burcu ile ilgili gelen dedikoduları, haberleri, aşkları yazsam, köşede her gün inanılmaz şeyler okursunuz. Sadece Burcu Esmersoy değil ama birkaç kişi için acayip haberler, dedikodular geliyor bana. Neyse, gün içinde konuştuk Burcu’yla. 20 yıldır tanırım. İlk kez bu kadar sinirli gördüm. Çok gergindi. “Ah ettim o dedikoduyu çıkaranı ve o evli işadamını bulacağım. Yemin ederim bulacağım Esin” dedi. Bence de bulsun, çıkarsın. Ben olsam öyle yapardım. Biri sana bir şey söylüyor, iftira atıyorsa onun peşine kendin düşeceksin.

Geçtiğimiz günlerde Burcu Esmersoy’un evli bir erkekle ilişki yaşadığı iddia edilmiş, ünlü sunucu iddiaları yalanlamıştı.

 

İşler iptal ediliyor ama pes etmek yok

HANGİ ünlü sanatçıyla konuşsam “Birçok işimiz iptal oldu. Ertelenmedi, iptal edildi. Ama pes etmek yok. Ülke için ayakta kalmaya, güçlü durmaya devam” diyor. Aynen öyle, hayata devam. Korkmak, durmak, pes etmek, isyan etmek olmaz, bize yakışmaz. Cenk Eren, Demet Akalın, Hakan Altun, Ebru Gündeş, Ümit Besen, Zara, Cengiz Kurtoğlu ve sahneye çıkan diğer tüm sanatçıların konserleri iptal edildi. Bakınız ertelenmedi, direkt iptal edildi. Arada çok büyük fark var. Birçok yatırımcı “Geleceği göremiyoruz” diyor. “Müşteri gelmiyor” diyor. Organizatörler “Konser biletleri satılmıyor” diyor. Bu bir süreç ve inşallah geçecek. Bu sektörden çok insan para kazanıyor, evine ekmek parası götürüyor. İnadına hayata sarılmak, inadına çalışmak için hayata dört elle sarılacağız.

Hayatı durdurmamak için
- Sokağa çık.
- Sinemaya, tiyatroya, konsere, gezmeye git.
- Evlerde düzenlenen dolar günlerini iptal etme. Onlara gitmek için hazırlan, süslen, sokağa çık.
- Vapura bin. Martıları besle.
- Bir gün eşini al, akşam yemeğine çıkar. Sokakta yürü.
- Parkta yürü.
- Hayatı durdurma.

 

İki öneri

Set üstünün Setup’ı: Ece Sükan’ı, Teoman’ı, Meltem Cumbul’u müdavim olmuş Kabataş set üstündeki Cafe Setup’a. Aslında bir tane değil, iki adım arayla üç setup var. Biri meyhane, biri cafe ve biri de pizzacı. Küçük küçük tatlı dükkânlar, pek sevimli. Yemeklerini bilmem, ben kahvaltı yaptım ve pek sevdim. En çok da istediğiniz her an kahvaltı alabilmenizi sevdim. Bazı mekânlar “Kahvaltı servisimiz bitmiştir” der, ne sinir bozucu. Onlara selam olsun ama burada sürekli kahvaltı var. Biz kahvaltı severiz, hatta yeri gelir akşam kahvaltı ederiz. Özellikle yaz akşamları.

Nişantaşı’nın yenisi : Daha çok yeni ama sosyetenin ünlü isimleri Mim Kemal Öke Caddesi’ndeki Must’ı keşfediyor. La Boom’dan ayrılan Ercan Gümüşkaya mekâna ortak. Ekip tanıdık isimlerde, çoğunu Ulus 29’dan tanırım. Çok severim, hepsine bayılırım. Güzel bir mekân yaratmışlar. Şansları bol olsun. Ben bazı yemekleri tattım ve bayıldım. Haberiniz ola. Bu arada fırında patatesli bir başlangıçları var, yeme de yanında yat.

 

Sosyal medya insanı

- Mehmet Ali Erbil’in kızı Yasmin’e karışmamasına kızıyor. (E, kocaman kız olmuş, hâlâ mı karışacak?)
- Oyuncuların setlere ara verip tatile gitmesine kızıyor. (E, onlar da insan, tatil yapmayacaklar mı?)
- Sanatçıların her hallerini Instagram’a koymalarına sinirleniyor. (Koysalar bir dert koymasalar bir dert)
- İnsanların kilo almasına kızıyor. (E, sana ne? İnsanlar kilo alır, verir.)
- Yürüyüş yapanlara kızıyor. (E, evde oturup kilo alsa ona da kızıyor)

HAVA DURUMU
Cuma15 MPH30°
Az Bulutlu