ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
21 Ocak 2017 Cumartesi, 00:43:07 Güncelleme:08:49:20

Taksim Off-Road!

 

Talimhane’nin ardından İstiklal Caddesi’nde de çalışma başlatıldı. Kış ortasında kazılan ve off-road parkuruna dönen sokaklara şimdi de İstiklal Caddesi’nin çamuru çukuru eklenecek. Şu günlerde yolu Taksim’e düşenlerin ortak şikâyeti, “Koca yaz geçti niye çalışma yapılmadı da kışın en sert günlerinde ortalık kazıldı?”

Geçen haftalarda, İstanbullulardan gelen şikâyetler üzerine Taksim Talimhane’de başlatı- lan zemin yenileme çalışmaları- nın ortalığı nasıl çamur deryasına çevirdiğini göstermiştik hatırlarsanız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı proje çer- çevesinde kış ortasında birkaç sokak birden kazılınca, üstüne yağmur da yağınca adım atacak yer kalmamıştı. Malum, burası turizm bölgesi, haliyle bu çamur çukur da turistleri etkilemiş, turistler ellerinde bavullarıyla savaş alanına dönen yollarda cambazlık yapmaya başlamıştı.

GEÇ GEÇEBİLİRSEN

Şu günlerde bölgeden şikâyetler daha da artmış durumda. Zira kar yağışının ve birkaç gündür aralıksız süren yağmurun ardından durum daha da vahim bir hale geldi. Üstüne üstlük çalışmalarda da kayda değer bir ilerleme yok. İşte fotoğraflar ortada. Bu çamurun çukurun içinde adım atacak yer bulabilene aşkolsun! Bu manzaralar karşısında insanın aklından geçen ilk soru elbette “Koca yaz geçti niye çalışma yapılmadı da kışın en sert günlerinde ortalık tarumar edildi?” oluyor... Peki ya Talimhane’nin durumu ortadayken üstüne bir de İstiklal Caddesi’nde çalışma başlatılmasına ne demeli! Birkaç güne kalmaz İstiklal’den de benzer görüntüler gelir. Şimdiden yolu Taksim’e düşenlerden “İstiklal’de çalışma var, tramvay iptal edildi. Güya burası araç trafiğine kapalı ama çalışma baş- ladı başlayalı araçlar vızır vızır geçiyor” yakınmaları geliyor. Dedim ya kısa süre içinde İstiklal de çamura bulanacak. Taksim’den geçenlerin vay haline...

HAVA DURUMU
Pazar13 MPH30°
Az Bulutlu