ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
12 Şubat 2017 Pazar, 01:28:22 Güncelleme:08:55:12

Fenerbahçe intihar etti

 

Maç başladı, sahadaki görüntüye bakınca Bursa’nın da kısa zamanda F.Bahçe’nin tuzağına düşeceğini tahmin ettik. F.Bahçe ile oynarken dersini iyi çalışırsan başarılı oluyorsun. Oyunu dikine oynayan, adam eksilten çabuk atağa kalkmayı beceren bir F.Bahçe her zaman var. Advocaat, Bursa deplasmanında Alper Potuk, Lens ve Sow gibi ofansif becerisi çok oyuncuların yanına bir de Aatif’ı katmıştı. Bursa ise geride az adam bırakıp çok adamla hücumu düşünüyor ve bir an önce sonuç almayı planlıyordu. Bu plan aslında F.Bahçe’nin istediği plandı. Geriden çıkarken çok hata yapan Bursa defansı, bocalayan orta sahası ve de geride bırakılan geniş alanlar, F.Bahçe’nin işini kolaylaştırıyordu.

Tribünler tıklım tıklım dolu, coşku ve destek mükemmel ama gel gör ki ev sahibinin ilk yarıda tek etkili atağı olmuyor. F.Bahçe ise ani ataklarla rakip kalede daha çok pozisyon buluyordu. Yine bir ani atakta Lens’in soldan getirip ceza sahasına gönderdiği top Sivok’un ellerine çarpınca penaltı, Sow’un vuruşuyla da gol geliyordu. Bursa’da yeni transfer Jovic 20 dakikada iki sarı karttan dışarı çıkıyor, penaltı yaptırıyor, Faty gereksiz sarı görüp oyundan düşüyor, Del Valle’ye ayrı bir top gerekiyor, yenilerden Stancu da etkili olamıyor. Böyle olunca da Bursa, maça ağırlığını koyamıyor...

İlk yarıyı F.Bahçe hem önde bitiriyor, hem de rakibi 10 kişi kalıyor. Bu şartlarda “Bu maç dönmez” diyoruz. Zaten F.Bahçe 10 kişilik rakibi karşısında oyunu bu defa önde kuruyor ve baskı yapıyor. Ev sahibi ise eksik oynamanın dezavantajıyla sadece direniyor ve sürpriz arıyor. F.Bahçe, “İkinci golü bulup maçın tadını çıkartır” diyoruz ama Sarı-Lacivertli futbolcular sahada işin dalgasını geçiyor! “Nasıl olsa rakip üstümüze gelmez, bu iş biter” diyorlar. Onlar öyle diyor ama futbol oyunu öyle demiyor. Advocaat’ın müdahale yerine gönül alma değişiklikleri olan Volkan Şen ve Ozan Tufan’ın oyuna girişi de pahalıya patlıyor. İlk yarıda Sivok’un eline çarpan top bir Bursa atağında Kjaer’in eline gidiyor ve penaltı geliyor. Batalla’nın golüyle de skora denge geliyor. Atan da yiyen de şaşırıyor. Çünkü F.Bahçe’nin bu maçta intihar edeceğini kimse hesaba katmıyor. Beşiktaş’ın kaybettiği bir hafta kazanamayan F.Bahçe’nin bundan sonra da onu yakalayıp geçmesi de artık bize biraz imkansız gibi geliyor.

HARUN TEKİN

Dün yine sahanın en iyilerinden biriydi. Eksik kalmalarına rağmen maçtan hiç kopmadı. Hem tribünleri hem de arkadaşlarını ateşledi. Ona tek tavsiyem sinirlerine biraz daha hakim olması.

ADVOCAAT

Beşiktaş maçından sonra F.Bahçe yönetimi Hollandalı hocaya “Gel sözleşmeni uzatalım” demiş. Dünkü maçtan sonra da aynı düşünceleri devam mı ediyor, merak ediyorum!

HAVA DURUMU
Salı33 MPH24°
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı