SON DAKİKA
HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.

KODIAQ’la lüks markalara kafa tutacak

05 Eylül 2016 Pazartesi, 01:12:31 Güncelleme:08:52:16
Hakan Özenen

Hakan Özenen

 

Skoda büyük değişim hareketini, 2017 başında Türkiye’de de satışa sunacağı yeni Kodiaq ile zirveye taşıyor. Markanın istenirse 7 kişilik olarak da alınabilecek SUV’u premium markalara toz yutturma iddiasıyla geliyor

Skoda’daki değişimin en önemli meyvesi nihayet gün ışığına çıktı. Marka Volkswagen bünyesine girdiği 1991 yılından sonra başlattığı büyük değişim hareketini, gelecek yılın başından itibaren ülkemizde de satılmaya başlanacak olan yeni SUV’u Kodiaq ile taçlandırdı.

90’ların başından itibaren küçük bütçelere hitap eden marka, 21. yüzyıla sınıf atlayarak girdi. Bunu sadece ürünleriyle değil, hitap ettiği kitleyle de gerçekleştirdi. Yeni Kodiaq sadece tasarımı ile değil, teknik özellikleriyle de, kenti müşterileri şık mahallelerinde yadırganmayacak bir otomobil olarak çıktı karşımıza.

Markanın modern tasarım dilini bir SUV’a taşıyan Kodiaq, hem çekici bir görselliği hem de sıra dışı pratikliği bir arada sunuyor. Aynı zamanda en ileri teknolojiyle donatılan büyük SUV, Skoda’nın her zamanki sınıfının üzerindeki genişliğiyle de dikkat çekecek. Çek markanın bu yeni SUV modeli, 5 koltuklu veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek.

2017 yılının şubat ayından itibaren ülkemizde satılmaya başlanacak olan farklı beygir güçlerine sahip 1.4 TSI benzinli ve 2.0 lt TDI dizel motorlarla sunulacak otomobilin henüz belli olmayan fiyatı ise, marka yetkililerinin verdiği ipuçlarına göre pazardaki rakiplerine göre ‘rekabetçi’ olacak.

HER MARKADAN MÜŞTERİ ÇALMAYA ADAY BİR SUV

Kodiaq, yeni tasarımıyla tüm markalardan müşteri çalmaya aday görünüyor. Gündelik hayatta kullanılabilecek araç, aynı zamanda iş amaçlı veya geniş aileler için de tüm beklentileri karşılıyor. Zarif çizgileri, sportif detaylarla ve kuvvetli bir görünümle birleştiren Kodiaq, bu sayede ilk görüşte kolayca tanınıyor. Ayrıca çekici dış tasarım içeride de devam ediyor. Kabinde yer alan kalın dikey elementler, büyük hava kanalları aracın güçlü karakterinin altını çiziyor. Büyük ekran, ön paneli sürücü ve yolcu arasında iki eşit bölüme ayırıyor. Kabinde yüksek kaliteli işçilik dikkat çekerken ısıtmalı direksiyon, arka koltuklarda da ayrı sıcaklık ayarı getiren opsiyonel üç bölgeli klima gibi birçok üst düzey özellikler sunuluyor.

'SKODA İÇİN YENİ BİR DÖNEM'

Kodiaq’ın Skoda markası için yepyeni bir dönemi temsil ettiğini ifade eden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Kodiaq, Skoda’ya yeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra markanın imajına da büyük bir katkı sağlayacak” dedi.

BU YAZIYA İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

DİĞER YAZILARI


TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYIN