ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
20 Mayıs 2017 Cumartesi, 01:44:29 Güncelleme:08:49:09

Gelişine vuruş ustası

 

Hayat hep böyle olsa... Stres yok, sıkıntı yok, baskı yok, şampiyonluk derdi yok, rakip yok.

Ama olmuyor işte. Bütün lig boyunca böyle maçları ya en başta ya da en sonda oynarsın.

Biraz Sneijder, biraz Sinan Gümüş, biraz Selçuk ve tabi ki tam bir Muslera yetiyor da artıyor bile.

Osmanlı neredeyse geçen yılın haziran ayında başladı sezona. Ya bu durumu kaldıramamışlar ya da hatalı çalıştırılmışlar. Hiç hesaplamamışlar. Hepsi tükenmişlik sendromu yaşıyor. Direnç hiç yok.

O yüzden rahat oynadı Galatasaray. İstediğini yaptı. Hiç sıkıntı çekmedi. İstediği gibi kontrol etti. Göbek, kanat her yerden denedi. Sneijder çok güzel bir gol attı. Tam bir “gelişine vuruş” ustası.

Sinan’ın golü ondan daha güzeldi. Aslında beni hayrete düşürdü. Ben Sinan Gümüş’ten umudunu kesenlerden birisiyim. Ama dün attığı gol gerçekten çok kaliteydi. Sinan bu golleri bir sezon içine yayabilse zaten bugün Galatasaray’ın en değişmez oyuncusu olabilirdi. Ama bu gole rağmen Sinan Gümüş bana çok fazla umut vermiyor.

Burada önemli bir nokta var. Tudor futbolcularına istediklerini yavaş yavaş yaptırmaya başladı. Bu açıkça görülüyor. Zaten sezonun bundan sonraki haftaları hem Tudor hem de futbolcular için bir test. O yüzden gitmemek için ellerinden geleni yapacaklar. Ancak hoca, öncelikle yıldız oyuncuların idaresinde daha dikkatli olmalı. Tamam, Sneijder tecrübesi ile bunu kaldırabilir. Ama Bruma gibi genç oyuncuların takımdan kopması çok kolay olabilir.

Tabii ki gelecek sezon için Galatasaray’ın çok köklü çalışmalar yapması lazım. O kadar çok takviye lazım ki, yönetim işin içinden nasıl çıkacak, gerçekten büyük soru işareti. Şimdi savunmaya bakıyorsunuz. Hepsi toz şeker gibi! Hemen dağılıyorlar. Dünkü geri dörtlünün biri bile gelecek sezon ilk on birde oynayabilecek durumda değil. Oynarlarsa yine hüsran garanti olur.

İşte o yüzden dün yine Muslera kahraman oldu. Bu kadar kolay ve rahat maçta bile yine Muslera’ya çok iş düştü ve çok kritik toplar çıkardı.

Ancak asıl tehlike çok başka. Şu anda Galatasaray’da da bir ‘Fenerbahçeleşme’ durumu var. Galatasaray yönetiminin ve özellikle Dursun Başkan’ın bunu iyi anlaması lazım. Heyecanını kaybetmiş seyirci çok büyük yaradır. Toparlamak zor olur. O yüzden bu krizi çözmeli Galatasaray. Yoksa seneye daha büyük sıkıntılar yaşar. Yani acil olarak seyirciyle barışılmalı.

Mustafa Reşit Akçay:

Ben sezon içinde takımı bırakıp giden hocalara biraz fazla kafayı takıyorum. Atmaya gelince mangalda kül bırakmıyorlar. Osmanlı gibi ligin en iyi takımını limon gibi sıkıp bıraktı gitti. Bana göre Hamza Hoca’nın hiç suçu yok.

HAKEMLER:

Arkadaş bu sene Galatasaray’a penaltı vermemekte niye bu kadar direniyorsunuz! Düdüğün mü eskir? Her hafta bir tane. Dün de Sneijder’ın pozisyonu net penaltıydı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Cumartesi22 MPH30°
Güneşli