ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
12 Şubat 2017 Pazar, 01:28:46 Güncelleme:08:55:03

Yanal’ın hakkını verin artık

 

Ersun Yanal’ın kurmadığı sezon başındaki takımla, devre arasında transferlerini kendi yaptığı takım arasındaki farkı sanırım herkes görüyor ve takdir ediyordur. Ligin ilk yarısına bakıyorum da rezil saha sonuçlarına rağmen Ersun Hoca ağzını açmadı, her şeyi içine attı. Kimseyi topun ağzına koymadı. Bekledi ve ikinci yarıda yaptığı harika transferlerle cevabını herkese güzel saha sonuçlarıyla vermeye devam ediyor. Bu yüzden diyorum ki; Ersun Hoca’nın hakkını verin, destekleyin. Bence bunu hak ediyor.

Neyse, Trabzonspor’un devre arasında renklerine kattığı iki bek oyuncusu; Mas ve Pereira müthiş oyuncular... Adamlar futbolu şiir gibi oynuyorlar. Boş hareketleri yok. Tam bir taktik savaşı verdiler. Osmanlı karşılaşmasına bakıyorum da yine bu maça damgasını onlar vurdular. Tabii önlerindeki Castillo ve Olcay’ı da unutmuyoruz. Olcay, fizik gücüyle rakibini döverken, Castillo estetik futboluyla takımına müthiş katkı sağlıyor. Orta sahada Okay-Onazi ikilisinin önlerinde oynayan Yusuf Yazıcı da Mehmet Güven’in sürekli kontrolünde olmasına rağmen fizik gücüyle Trabzonspor’u öne taşıyan isim oldu ve bu oyuncuların hepsi işlerini dört dörtlük yaptılar.

Gelelim Ersun Hoca’nın taktik planına... Mustafa Akçay’ın Osmanlı’sını çoktan çözmüş. Rakibini çıkartmadığı gibi hep önde bastırdı. İlk yarıda Osmanlı’nın oyuncuları bu hataya düştü ve Uğur Demirok yaklaşık 35 metreden Olcay’a harika bir pas attı. Olcay da Aykut Demir’in kontrolünde olmasına rağmen jenerik bir gol attı. Olcay’dan bahsetmeye devam... Sanki 40 yıllık Trabzonsporlu gibi oynamaya devam ediyor. Dün Ankara’dan çıkartılan 3 puanın en önemli aktörüydü. Taraftarıyla bir anda senli-benli olan, hatta kolbastıyı bile Trabzonlular gibi hareketli oynayan Olcay’ı tebrik ediyorum. Onur’un da hakkını verelim. 2-3 net gol pozisyonu kurtardı. N’Doye da aşağı kalmıyor artık süper bir performans sergilemeye devam ediyor, belki şu an gol atamıyor ama olacak, hissediyorum!

Asıl konuya gelelim... Ülkemizde öylesine güzel stadyumlar yapıldı ki, harika ötesi. Osmanlı’nın stadyumu da güzel mi, güzel... Fakat, dün o sahanın hali neydi öyle? Bir tarafı çamur deryası, diğer tarafı da çim değil. Bakım yapılmıyor sanırım diyelim ve yetkilileri göreve davet edelim. Sonuç olarak, Trabzonspor’u durdurana aşk olsun! Müthiş çıkışını sürdürüyor. Düne kadar hiç yenemediği Osmanlı’yı Başkent’te dize getirmek Fırtına’nın sert esmeye başladığının göstergesidir..

DÖRT DÖRTLÜK İŞ 

Trabzonspor tam 5 yıl sonra dört dörtlük iş yaptı. Ersun Yanal’ı gönülden kutluyorum. Bu takım artık kolay kolay maç kaybetmez diyorum. Yukarıya tırmanış da devam eder, sinyaller bu yönde...

ALKIŞLAR DURİCA'YA

Osmanlı maçının sonlarına doğru sahneye kesinlikle Durica çıktı... Osmanlı’dan gelen atakları öyle ince bir işçilikle ortadan kaldırdı ki tek kelimeyle on numaralık işlere imza attı. Bravo Durica’ya diyorum başka bir şey demiyorum.

HAVA DURUMU
Cuma15 MPH30°
Az Bulutlu