ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
21 Eylül 2016 Çarşamba, 08:56:30 Güncelleme:08:56:34

Hasan Elidemir’le gündem

 

 

KARŞIYAKA

Karşıyaka’nın ilk yenilgisini almasından sonra, iki maçta aldığı yıldızların bazılarını kaybetti gibi göründü. Kayıpları ne kadar?

 

Sevgili Sait Gürsoy dünkü gündem yazısında Karşıyaka’nın mağlubiyeti üzerine yazısında, kamuoyunda oluşan “büyü bozuldu” algısından bahsetmiş. “Ne büyüsü” demiş. Doğru söylemiş... İlk mağlubiyetle bu gencecik takım yerle yeksan edilirse eyvah ki ne eyvah.!!

Karşıyaka’nın yapması gereken Soner Hoca’ya sonsuz yetki vermektir. Soner Hoca Sait Gürsoy‘un anlattığına göre futbolcusuyla muhteşem bir iletişim içinde. Bu altyapı davası eninde sonunda kazanılmalı. Karşıyaka’da eninde sonunda Karşıyakalılar oynamalı. Sabırdan başka çare yok. Ben Karşıyaka’da futbol denince sadece Sait’e inanırım. Arada bir basketbola bulaşsa da, ben ona hep “Bu işi Osman Savran’a bırak sakın bulaşma” derim.

 

GÖZTEPE

Göztepe’nin sahasında aldığı Ş.Urfa galibiyetinden sonra havası birden değişti, umutlar da arttı. Gelecek için ne önerebilirsiniz?

 

İçerideki maçlar muhteşem taraftar desteğiyle kolay, önemli olan deplasman galibiyetleri“ sözüyle ilgili olarak da Sait’e katılıyorum. Yüzde yüz haklı. Ama bunun nasıl olabileceğini es geçmiş...

O da ben de biliyoruz ki; şampiyonluğa oynayan kadrolar, deplasmanda başka, içeride başka kadrolarla oynamazlar. Çıkarlar şampiyon takım gibi oturmuş, kişilik bulmuş kadrosuyla oynarlar. Bir o, bir bu oynasın derse Göztepe, şampiyon filan olamaz. Benim tavsiyem, en fazla üç hafta sonra hepimiz Göztepe kadrosunu üç aşağı beş yukarı değil bir aşağı iki yukarı sayabilmeliyiz. Okan Buruk‘a başka bir önerim yok...

 

AKHİSAR

Akhisar’ın performansında diğer yıllarla kıyaslandığında düşüş var. Bu sezon da aksiliklerin olduğu kesin. Nasıl düzelir?

 

Akhisar’da sorun var. Bu belli oluyor. Baksanıza Süper Lig’e çıktığı yıldan bu yana en kötü sezon başlangıcını yapmış. Cihat Arslan gitmeden önce önemli saptamalar yapmıştı. Savunmanın alarm verdiği konusunda yönetime yaptığı tüm isteklerin geri çevrildiğini söylemişti.

Ki Özer Hurmacı transferi de sonu olmuştu yönetim-Arslan birlikteliğinin. Defansta problem var bu kesin. Hücum da isteksiz. Orta sahada belirsizlik.. Tolunay Kafkas malum yeni geldi. Karizması bu sıkıntıları aşmaya müsait. O yüzden çabucak toparlanacaklardır.

Hem ben her fırsatta söylüyorum.. Hüseyin başkan varken sıkıntı olmaz. Başkanı tanımam etmem, ama icraatlarını yakından takip ediyorum. Her fırsatta takdir edilmeyi hak ediyor. Bence Tolunay Kafkas çok şanslı. Akhisar çabuk toparlar göreceksiniz...

 

ALTINORDU

Altınordu’da geçtiğimiz hafta gelişen olaylar için herkes bir yorum yaptı. Sizin özellikle başkanla ilgili yorumunuz?

 

Altınordu başkanı, Seyit Mehmet Özkan yaptığı açıklamalarla yine herkesi şaşırttı. Kimi dedi ki “bu adam deli “, kimi dedi ki “dengesiz”.. Gücenmek yok Mehmet abi, bu yakıştırmalar bütün sıradan olmayan insanların kaderi... Naçizane tavsiyem sakın bu söylenenleri fazla dikkate alma. Bu yüzden enerjini tüketme...

Ancak bir şeyi kabul etmelisin. Sezon başında seni yanıltmışlar, sen de boş bulunmuşsun hiç ihtiyaç olmayan transferlere “evet” demişsin. Bereket büyük emeklerle kurduğun futbol mabedine bunun büyük bir zarar vereceğini çabuk anladın. Sıradan adam olmadığın için çabuk anladın... Ve bence yüzde bir milyon haklısın.. Yalnız bil ki gelen oyuncuların hiç günahı yok.. Sadece akıllı değillermiş. Daha önce de söyledim. “Ben onların yerinde olsaydım, böyle bir futbol mabedine asla gelmezdim. Alınanlar oynamayınca elde olmadan içeriyi karıştıracaktı. Bu çok netti, belliydi... Kurgunun kimyası bozulacaktı. Bereket çabuk hissettin... Haaa bir veya iki oyuncu elbette alınır. Ekstrem oyuncu olduktan sonra mesele yok... Ama çok oyuncu büyük hata, hata ötesi suç.. Kimse o seni yanıltan veya yanıltanlar ayıkla...!!

 

HAVA DURUMU
Salı18 MPH23°
Kısmen Güneşli ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı