ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
25 Ocak 2017 Çarşamba, 05:31:36 Güncelleme:08:49:14

Göztepe’nin Gaziantep karşısında aldığı beraberliğe mi üzülelim, yoksa sistemsiz futboluna mı?

 

Göztepe’nin Gaziantep karşısında aldığı beraberliğe mi üzülelim, yoksa sistemsiz futboluna mı?

Her ikisine de üzülelim... 90+6 da gol yemek acemi işi. Şampiyon olacak takım o dakika da penaltı yapıp gol yemez. Sistemsizliğe gelince o ayrı bir facia... Okan Buruk beni hayal kırıklığına uğrattı. Halbuki ilk geldiği gün onun geçmiş kariyeriyle öyle bir umutlanmıştım ki, “Tamam” dediydim. “Okan tam takımına düştü...”

Başkansa başkan, paraysa para, taraftarsa taraftar... Ama o ne? Okan ne yaptı? Onu da aldı, bunu da aldı. Takım değil, resmen çorba yaptı... Yetmedi. Devre arası hasbel kader lider olan, iğrenç rekabetle yorgun kadroya güya takviye diye yine oyuncu aldı.

Olmaz Okan’cım, olmaz. Aşırı rekabet, takım olmaya her zaman engeldir. Bütün oyuncular hem sana hem birbirlerine samimiyetsiz bir tavır içinde olurlar.

Gerçek anlamda takımdaş olamazlar. Şampiyon olacak takımın as oyuncuları as oyuncu olduğunu, yedek de yedekliğini bilecek. Ama hep hazır olacaktır. Bunu da sen sağlayacaksın. Gecikirsen bitersin... Yaptığın çorba önce seni haşlar, bilesin...

 

Altay, 5’te 5 yaptıktan sonra evinde Gölcükspor’a puan kaptırdı. ‘Olur böyle şeyler’ diyebilir miyiz?

 

Olur tabii.. 5’te beş yapınca 15’te 15 yapacak diye bir şey yok. Altay taraftarı çok olgun bir taraftardır.Bu takımın ismi o yüzden büyük Altay’dır. Benim kafam hala İbrahim Akın’a takık.. İbrahim İbrahim gibi dönüş yaparsa Altay’ın işi çok kolaylaşacaktır.

Bakın görün o futbola dönerse, Altay hem çok kolay şampiyon olacaktır hem de Altay da yeni büyük yıldızlar doğacaktır... Ne ağır bir misyon yükledim sana değil mi İbo?

 

Akhisar, tehlikeli sularda yüzüyor. Neden bu sezon takım bir türlü rayına oturamadı. Sizce nedenleri?

 

Kısaca Rodallega ve hakkında yazılanlar yüzünden. Çünkü durumdan vazife çıkarmaya meraklı bir sürü arkadaşımız var. Hemen istatistikler başlıyor. Yok efendim “geçen sene bu hafta üçüncüydük” lakırdıları. Peki ne yapalım?.. Ona yorum yok..

Sadece “ Tolunay hoca gitsin” demek var. Eeee yuh be.. Rodallega yüzünden.. Çünkü huzur kaçırdı. “Bana top gelmiyor” deyip durdu.. Belki haklıydı.

Ama Akhisarlılık ruhunu hiç yaşamadı ve dolayısıyla yaşatmadı. Gittiği iyi oldu.. Bakalım Trabzon’da çok top gelince ne yapacak?

Bence kayda değer hiç bir şey yapamayacak. Zengin olduğuyla kalacak!..

 

Manisaspor Elazığspor’la deplasmanda berabere kalarak geçen haftayı telafi etti mi, ne dersiniz?

 

Manisaspor iyi takım, hocası Sait Karafırtınalar da iyi hoca.. Başkan Abdullah Mergen’den biraz endişeliyim. Ama o da söz verdiğinde sözünü tutarsa, belli olmaz Manisaspor tavan yapabilir.. Söylemişti dersiniz!..

 

Denizlispor fırtına gibi esiyordu. Ardı ardına galibiyetlerle Bandırma’ya gitmişti. Aldığı sonuç tatmin etti mi?

 

Etmez olur mu? Bandırma zengin kadro. Nefis bir maç oynadılar. Galip gelebilirdiler. Ama olmadı. Bandırma’yı Bandırma’da belli ki yenmeye gitmişler. Önemli olan o... Denizlispor’da her türlü zor şartlara rağmen takım ruhu oluşmuş.. Bravo Ali Tandoğan bravoo..

HAVA DURUMU
Cumartesi13 MPH30°
Az Bulutlu