ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
16 Ocak 2017 Pazartesi, 09:59:13 Güncelleme:09:59:29

16 dakikada bitirdiler

 

Ara transferde tek bir oyuncu almayan Kasımpaşa, elindeki kadroyu iyi değerlendiriyor. Değişimi kendi içinde yapıyor. Hazırlık dönemini yararlı geçirdikleri ortada. Kendi sahasında oynadıkları coşkulu ve istekli oyunu dün de sergilediler. En az gol yiyen takımlardan biri olan Gençlerbirliği’ne, 3 gol atarak sürpriz yaptılar.

Aslında karşılaşma ilk 16 dakikada bitmişti. Belki de Kasımpaşa, bugüne dek ilk kez bir maçta çeyrek yarıya 3 gol sığdırmıştı. Rakibin eksik yönlerini iyi analiz eden ve bu yönde hazırlık yapan Kasımpaşa teknik heyeti, futbolcularını en üst seviyede motive etmiş. Gençlerbirliği’nin atağa çıkışlarda kaybettiği topların oranı yüksek. Üstelik geriye dönüşlerinde sorun var. Az adamla yakalanıyorlar. Bu sorunu bilen Kasımpaşa, dersini çalışmış bir ekip olarak sonuca gitti.

Üstelik kadrosunda ciddi bir eksilme oldu Kırmızı-Siyahlılar’ın. Savunmanın güvenilir adamı Ahmet Çalık ile orta alanda takımı sırtlayan İrfan Can Kahveci ve Stancu takımdan ayrıldı. Bu 3 oyuncunun yerlerinin doldurulamadığı çok net biçimde ortada. Bu açıdan bakıldığında, ligin ilk yarısında iyi işler yapan Gençlerbirliği için sıkıntılı bir ikinci yarı olacak diyebiliriz.

Kasımpaşa, değişmez oyuncusu Castro’nun eksikliğini dün hissetmedi. Kaptan Adem ve Tunay Torun gibi usta ayaklara sahipler. Ayrıca savunmada da her zaman güvenliği sağlayan Titi gibi dikkatli bir oyuncu var. Aslında savunma oyuncularının disiplinli oluşları, oyundan kopmamaları, alan ve adam paylaşımı dört dörtlük. Kaleci Ramazan, dün yine önemli iki kurtarış yaptı. Gösterişsiz, güven veren, arkadaşlarını motive eden, iyi yer tutan bir kaleci. Kasımpaşa’nın en güvenilir yeri olan savunmasının bel kemiği.

3-0’dan sonra Gençlerbirliği’nin eldeki kozlarını ortaya koyarak, tüm riskleri alıp daha baskılı oynaması doğaldı. İlk yarı yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediler. Daha çok rakibin üstüne gelmesini bekleyen ve kontratakla gol aramayı yeğleyen ev sahibi takım skoru arttırabilirdi. Kaptan Adem’in oyundan düşmesinin yanı sıra Koita’nın pozisyonları harcaması farkı engelledi. Biraz da 3 gollü farkın getirdiği rahatlık, Kasımpaşalı oyuncuların coşkusunu son bölümlerde törpülemişti.

Kasımpaşa’nın aldığı 3 puan tehlike sınırından iyice uzaklaşmaları için önemliydi. Aynı performansı sürdürdüklerinde üst sıralarda da yer alabilirler. Takım oyununu, ekip olmayı ve yardımlaşmayı çok iyi beceren Kasımpaşa’nın her maç daha da üstüne koyacaklarına şüphe yok.

SAVUNMAYA BRAVO

Başta kaleci Ramazan olmak üzere tüm savunma oyuncuları oyun disiplininden kopmayarak, önlerinde oynayan arkadaşlarına hem güven verdiler hem de hatalarını kapattılar.

KAPTAN GÖREVE!

Adem attığı gol dışında fazla gözükmedi. Fizik gücü yetersizdi. Tıpkı Koita gibi farkın daha çok artmamasında rolü vardı.

HAVA DURUMU
Cuma24 MPH31°
Az Bulutlu