ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
04 Mayıs 2017 Perşembe, 09:27:33 Güncelleme:09:27:47

Sinemada pizza devrimi yapacaklar

 

22 yaşındaki yazar Büşra Yılmaz, 13-17 yaş grubu okuyucuların yeni yıldızı. Biliyorsunuzdur belki, imza günleri bile büyük izdiham oluyor, Büşra’yı görenin de göremeyenin de gözyaşları sel olup akıyor. İmza kuyruklarında fanatik Büşra’cılar ortalığı ayağa kaldırıyor. Müthiş bir dünya var orada, biz yaştakilerin kaçırdığı... On binlerin kitaplarını okuduğu Büşra Yılmaz’ın lise dostlukları ve arkadaşlıklarını anlattığı ‘4N1K’ kitabı, Deniz Coşkun’un yönetmenliği ve senaryosuyla, Fabrika Yapım tarfından film oldu, 12 Mayıs’ta sinemalarda izleyeceğiz.

‘MISIR İSTEMİYORUZ’

Kitabın baş karakteri Oğuz Ünal da (Cemrehan Karakaş), yazar Büşra Yılmaz gibi tam bir pizza delisi. Bu sebepten kitabın imza kuyruğuna bile pizza sipariş eden fanlar bu kez de sinemaları ve pizzacıları “Film sırasında patlamış mısır değil pizza istiyoruz” diye mesaj bombardımanına tutuyor. Doğum günlerinde bile pasta yerine pizza üzerine mum dikip üfleyen bu koyu fanların mesajı çok net: Ya sinema salonlarında pizza satarsınız ya da biz kendi pizzamızı alıp geliriz.

 

Çölde bir vaha

GEÇEN hafta, Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur” sözlerini sosyal medya hesabından paylaşan Ozan Güven’e Cem Yılmaz, “Her zaman doğrudur. Hiç yanıldığını duymadım, görmedim” diye yazdı. Bu her kelimesinin altına imzamı atacağım yazışma, sebebini anlamadığım bir şekilde ‘Cem Yılmaz’dan olay paylaşım’ başlığıyla pek çok yerde haber oldu. Neyse hazır sanat üzerine bu kadar yazılır çizilirken ben de fırsat bu fırsat sanata dair yeni bir oluşumun haberini vereyim istedim.

Kısa süre önce İstanbul 4. Levent’te Sanayi Mahallesi’nin ortasında ‘Kültüral Performing Arts’ adlı yeni bir kültür ve sanat merkezi açıldı. Konser, tiyatro, film, sergi, festival ve konser gibi sanatın pek çok alanında faaliyet gösterecek olan bu mekân, oyunları Broadway’de sahnelenen ilk Türk yazar Yakup Almelek ve yazar Yağmur Yağmur ortaklığında kuruldu. Açılışı Leman Sam konseri ile gerçekleştiren mekân, 12 Mayıs’ta Moğollar, 13 Mayıs’ta Hüsnü Arkan konserlerine ev sahipliği yapacak. Sanatseverler yeni bir etkinlik alanı daha kazandı üstelik de tam çölde bir vaha diyebileceğimiz türden...


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Perşembe15 MPH30°
Az Bulutlu