ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
15 Haziran 2017 Perşembe, 09:11:43 Güncelleme:09:14:59

2 milyon kitap satıldı

 

HAYDARPAŞA Tren Garı, son 2 yıldır Kadıköy Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. 3-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 9. Kadıköy Kitap Günleri, uzun süredir gördüğüm en güzel, en coşkulu ve en doyurucu etkinlikti.

Nihat Sırdar yaklaşık bir peron boyunca çoluk çocuk, genç yaşlı kuyruk olmuş okuyucularına kitap imzaladı. Yılmaz Özdil, alana geldiğinde yüzlerce kişinin alkışlarıyla karşılandı. Özdil’in imzası sırasında sık sık ‘izdiham’ uyarısı yapıldı. Ataol Behramoğlu da oradaydı, Ahmet Ümit de, Murathan Mungan da...

Sanmayın ki sadece büyük yayınevlerinin çok satan yazarları imza veriyor... Her yayınevi için açılan stantlarda, her yazara yer var.

Okuma alışkanlığı olan haliyle de bunu davranışlarına yansıtan insanlarla bir arada olmak hele de Haydarpaşa gibi tarihi bir mekânda bir araya gelmek ve sevdiğin yazarlarla buluşmak paha biçilemez bir durum. Geçen yıl 5 gün süren ve 110 bin kişinin ziyaret ettiği etkinlik, bu yıl 9 güne çıkarıldı.

 

RAKAMLARLA KİTAP GÜNLERİ

- 325 bin kişi kitap günlerini ziyaret etti.

- 2 milyondan fazla kitap satıldı.

- 1000’e yakın yazar kitabını okuyucusuna imzaladı.

- Çağdaş Türk edebiyatının önemli isimlerinden Füruzan, onur konuğu oldu.

- 114 söyleşi ve atölye çalışması gerçekleşti.

- Bu etkinlik için Kadıköy Belediyesi tarafından 200 ‘güleryüzlü’ personel görevlendirildi.

 

Hoşgeldin Zeynep

HEP babası Neco’nun şarkıcılığı konuşuluyor ama aslında annesi Oya Germen de Neco ile evlenene kadar şarkı söylüyordu. Haliyle hem anneden hem babadan geliyor Zeynep Özyılmazel’in yeteneği. Yıllardır seçkin mekânlarda sahneye çıkıyor Zeynep. Önceleri ağırlıklı olarak caz söylüyordu, sonra Türkçe ve İngilizce daha pop şarkılar söylemeye başladı ama kalitesinden hiç ödün vermedi. Sahnede de sakindir, sadedir tıpkı ilk single’ı ‘Zaman Olur’da olduğu gibi. Siyah-beyaz klibini izlediğinizde zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu bir başlangıç, Zeynep’in müzik yolu çok uzun. Hoşgeldin Zeynep.

 

Koleksiyon hazırlıyor

SOSYAL medyada 628 bin kişinin takip ettiği Yasemin Özilhan, evlendikten sonra oyunculuk yapmıyor olmasına rağmen hâlâ çok popüler. Sebebiyse çok beğenilen stili. Takipçilerinin giyim tarzıyla ilgili sorduğu hemen her soruyu yanıtlayan Özilhan, aylar önce verdiği bir röportajda markalardan işbirliği teklifi aldığını ve kendisine yakın bir marka bulursa tasarım yapabileceğini söylemişti. O marka İpekyol oldu.

Geçen hafta anlaşmalar yapıldı. Mini bir kutlama için bir araya geldiğimiz Yasemin Özilhan, çok heyecanlı olduğunu ve koleksiyonu firmanın kreatif direktörü Hilal Tunç’la birlikte hazırlamaya başladıklarını söyledi. Spor şıklığın en sevilen isimlerinden Özilhan’ın adıyla çıkacak olan 45 parçalık koleksiyon, sonbahar-kış sezonunda mağazalarda olacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Cumartesi22 MPH30°
Güneşli