SON DAKİKA
HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.

Kadın Kahramanlar’a Emine Erdoğan’lı gala

08 Eylül 2016 Perşembe, 09:38:04 Güncelleme:09:38:17
Mustafa Doğan

Mustafa Doğan

[javascript protected email address]

 

TRT’nin 15 bölüm olarak hayata geçirdiği, Çanakkale öykülerinden oluşan ‘Yüzyıllık Mühür’ dizisi, ‘Genç Kahramanlar’ başlıklı ilk 5 bölümünü sessiz sedasız geride bıraktı.
Sessiz sedasız diyorum, çünkü TRT iyi işlere imza atıyor ancak tanıtım konusunda her seferinde sınıfta kalıyor. Daha kötüsü, bu konuyu çözmek adına bir adım atılmıyor!
Neyse…
Yiğit Özşener, Kemal Uçar, Barış Küçükgüler, Ali Akdal, Yusuf Güney, Selda Alkor, Nesrin Cavadzade, Hayal Kahraman Özalp, Mehmet Ali Nuroğlu, Cemal Toktaş, Mehmet Esen ve Mehmet Can Mincinozlu’yu kadrosunda bulduran yapımda, her bölümde farklı bir kahramanlık öyküsü anlatılıyor.

GALA KADEM’DE OLACAK
İlk beş bölümünde Vedat, Aleko, Durmuş ve Ali, İbrahim, Hilmi karakterleri başroldeydi.
Dizinin insan hikâyelerine odaklanan anlatım tarzını, birleştirici mesajlar veren dilini, her konunun kendi içinde işleniş biçimiyle bir bütünlük oluşturmasını ve sürenin ortalama 60 dakika civarında tutulmasını beğendim.
Teknik detaylar konusunda eksiklikler var, öyle görkemli savaş sahneleri de yok ama işin manevi kısmına odaklanan dizinin derdi de bu değil zaten.
Şimdi sırada ‘Kadın Kahramanlar’ var. Final ise ‘Gayrimüslim Kahramanlar’la yapılacak.
Pazartesi günü dizinin hem proje tasarımına imza atan hem de yapımcılığını üstlenen Miraç Kazancı ile sohbet etme fırsatı buldum.
Aslında projeyi 20 bölüm olarak tasarlamış Kazancı, ancak aydın kesimin öykülerini konu alan son beş bölüm kâğıt üstünde kalmış.
Çanakkale şemsiyesi altında kadınlar ve gayrimüslimler konusunu işlemiş olmanın heyecanı ise hâlâ tazeydi.
“Kadınları, etnik ve dini grupları Osmanlı halkı olarak ele aldık. Osmanlı tebaası olan milletlerin vatan toprakları için neler yaptığını anlattık” diyerek ‘Kadın Kahramanlar’ serisine Emine Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan’ın da destek vereceklerini söyledi.
Hatta Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) ev sahipliğinde bayram sonrası bir gala düzenleyeceklerini, Emine Erdoğan ile Sümeyya Erdoğan’ın da gecede bir konuşma yapacaklarını belirtti.
Hem Kadın Kahramanlar, hem de Gayrimüslim Kahramanlar bölümlerini merakla bekliyorum.

 

Şebnem’in dizisi çekilecek mi?

Şebnem Bozoklu’nun Bodrum’da çekilen malum görüntüleri sonrası merak edilen konulardan biri, yeni dizisinin akıbetiydi.
Kayserili zengin bir ailenin tek kızlarını evlendirip damadı içgüveysi almaları sonrası yaşananlar üzerine kurulu ‘Maaile’nin yayıncı kanalı Kanal D.
Bozoklu’nun başrolleri Ünal Yeter, Ayça Ayşin Turan, Bennu Yıldırımlar, Aras Aydın ve Cihat Tamer’le paylaşacağı dizinin yapımcısı ise imza attığı her projenin başına bir iş gelen O3 Medya.
Şirket hangi işe soyunsa türlü aksilikler üst üste geliyor.
Tez vakitte bir kurşun döktürseler hiç fena olmaz!
Gelelim diziyle ilgili alınan karara...
“Kaçamak” görüntüleriyle Bozoklu’nun “ailenin kızı” imajı yıkılsa da, kanal da yapım şirketi de hem işin hem de ünlü oyuncunun arkasında durma kararı aldı.
Küçük bir rötarla da olsa planlanan takvime uyulacak ve dizi kısa süre sonra izleyiciyle buluşacak.
Olayın reytinglere nasıl yansıyacağını ise zaman gösterecek.

BU YAZIYA İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

DİĞER YAZILARI


TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYIN