ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
10 Ekim 2016 Pazartesi, 09:49:16 Güncelleme:09:49:25

Boksör değil çeteci ol Tolgahan

 

Tolgahan Sayışman’ın televizyondaki karşılığı aşk ve entrika desem abartmış olmam herhalde.
Zengin, yakışıklı ve paylaşılamayan erkek rollerinin ilk akla gelen isimlerinden.
Aslında, izleyici de onu salon erkeği rollerinde izlemeyi seviyor.
Altı sezondur bu tarz hikâyelerle ekranda olması bundan. Üstelik birçok yıldızın hayal kırıklığı yaşadığı reyting arenasında yandan yandan ve emin adımlarla yoluna devam ediyor. Rol aldığı diziler hep uzun soluklu oluyor.
Ama artık kabuk değiştirmenin zamanı geldi! Çünkü hikâyeler de Tolgahan da tekrara düşmeye başladı.
Şimdi, “Durup dururken bu konu da nereden çıktı?” diyebilirsiniz. Malum, Tolgahan’ın başrolünde yer aldığı ‘Asla Vazgeçmem‘, geçen hafta final yaptı.
Durum böyle olunca da yapımcıların radarına girdi yakışıklı oyuncu.
Kulağıma gelenlere göre teklif üstüne teklif alıyormuş şu sıralar.
Şöyle ki…

SALON ERKEĞİNE MESAFELİ
‘Asla Vazgeçmem’in yapım şirketi Gold Film, oyuncuyla yoluna devam etmek istiyormuş. Ellerinde henüz netleşmiş bir proje yokmuş ama çalışmalara hemen başlamak arzusundalarmış.
Sektöre sıkı bir giriş yapan ‘Endemol Shine Türkiye’, yine salon erkeği rolü önermiş Tolgahan’a. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi, hem izleyici hem de Tolgahan artık bu tür hikâyelere mesafeli.
‘Kırgın Çiçekler’in yapımcısı NTC Medya ise iki kardeşin hikâyesini konu alan yeni dizileri için Tolgahan’a teklif götürmüş. Ertan Saban’la anlaşmışlar. Kardeş rolü için gönüllerinden geçen isimse Tolgahan’mış.
BKM’nin aylardır üzerinde çalıştığı, eşinden boşanmış, bir oğlu olan eski bir boksörün yeniden ringlere dönmek zorunda kalma hikâyesini anlatan ‘Şampiyon’ dizisi için de Tolgahan’la görüşüldüğü biliniyor. Sayışman da ‘Şampiyon’ olmaya uzak değil. Şayet kabul ederse Özge Özpirinçci ile kamera karşısına geçecek.
Son teklif ise ‘Aşk Laftan Anlamaz’ ve ‘Yüksek Sosyete’ dizilerinin yapım şirketi Bi Yapım’dan. Yeni bir şirket Bi Yapım ama iyi işlere imza atıyor. Şu sıralar Fox’a ‘Umuda Kelepçe Vurulmaz’ı çeken şirket, bir yandan da sessiz sedasız yüksek prodüksiyonlu yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bir mahalle delikanlısının çete liderine dönüşmesini konu alan hikâye için düşündükleri isim Tolgahan Sayışman’mış.
Teklifler arasında en cezbedici olanları BKM ve Bi Yapım’ınki. Her ne kadar boksör hikâyelerinin 90’larda miadını doldurduğunu düşünsem de Tolgahan’ı ringde görmek keyifli olabilir. Ama benim asıl favorim, çete lideri hikâyesi. Şayet ayakları yere basan bir hikâye olursa bu proje Tolgahan’ın yıldızını daha da parlatır düşüncesindeyim.
Karar tabii ki Tolgahan’ın…

 

Acaba bu saçmalık nereye varacak?

Bazı programlar izleyiciyi anlamsız bir şekilde ekranda tutuyor.
Kurgu olduğunu biliyor ama takılıp kalıyorsunuz. Son örneği ‘Aşk Kafe’. Çakma ‘Kısmetse Olur’ da diyebilirsiniz!
Yedi gelin adayı var programda. Adaylara kendilerine talip olan erkeklerin videoları izlettiriliyor. Ardından, erkekler görüşmek istedikleri isimleri kafeye davet ediyor.
Teklifi kabul edenler kafede buluşuyor. Yemek eşliğindeki görüşme sonunda gelin adayı, talibinden hoşlanırsa ona üzerinde isminin yazılı olduğu kalbi yapıştırıyor. Sonra da şenlik başlıyor!
Önce biraz romantizm, ardından kavgalar, barışmalar.
Tabii reyting için entrika olmazsa olmaz! Başka adaya gelip başkasına âşık olandan “Sevgilime bakma” diye tribe girip birbirlerinin üstüne yürüyene kadar her türlü aksiyon var.
Elinde tespihiyle ahkâm kesen damat adayı da, kavga çıkarmak için gözün üstünde kaş arayan gelin adayı da mevcut.
Survivor elemesi efektli kim gitsin, kim kalsın bölümü ve Kemal Doğulu’nun kutuyu açtığı anlar ise tam bir komedi.
Her saniyesi tiyatro, her saniyesi zaman kaybı. Peki neden izleniyor bu programlar? Ben başlıktaki sorunun cevabına bağlıyor ve öyle olmasını umut ediyorum!

HAVA DURUMU
Salı18 MPH23°
Kısmen Güneşli ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı