Son Dakika
16.10.2016 - 11:57 | Güncelleme:

Ekranın yeni fenomeni

Hem fenomen, hem rekortmen! Sezonun en iddialı dizisi olarak SHOW TV ekranında izleyiciyle buluşan ‘İçerde’, dört haftada adını Türk televizyon tarihine yazdırdı. Reytinglere ve sosyal medyaya damgasını vuran dizinin ilk dört bölümünü 22 milyon kişi izledi.

HİKAYESİYLE EZBER BOZDU

Rekor demek ‘İçerde’ demek! Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay ve Rıza Kocaoğlu’ndan oluşan iddialı kadrosu ve ezber bozan hikâyesiyle ‘İçerde’, rekorları altüst ederek adını fenomen diziler arasına yazdırdı. Tüm izleyici kategorilerinde birinciliği kimseye kaptırmayan dizinin yayınlanan 4 bölümü, 22 milyon izleyiciye ulaştı.

AKSİYON FİLMLERİNİ ARATMIYOR

Dizinin yarın akşam yayınlanacak beşinci bölümünde, Yusuf Müdür’ün Celal’in büyük sevkiyatına düzenleyeceği operasyon sahnesi nefes kesecek. 100 figüranın görev aldığı, 80’e yakın aracın kullanıldığı sahne, Hollywood filmlerini aratmayacak.

43 SAAT TT LİSTESİNDE KALDI

Dev prodüksiyonuyla da dikkat çeken ‘İçerde’, sosyal medyaya da damgasını vurdu. Dizi için Twitter’da toplam 516 bin 453 tweet atıldı. Hem Türkiye hem dünya gündemine giren ‘İçerde’, Türkiye’de 43 saat TT , dünyada ise 25 saat WTT listesinde kalarak ulaşılması zor bir rekora imza attı. Dizinin Youtube resmi hesabından yayınlanan bölümlerini 18 milyon, fragmanlarını ise 13 milyon kişi izledi.

LİSTELERDE DE 1 NUMARA

‘İçerde’nin yaylı kayıtları Prag Filarmoni Orkestrası tarafından çalınan jenerik müziği iTunes’ta en çok indirilen eser oldu. Dizide yayınlanan, Erkin Koray’ın seslendirdiği ‘Tek Başına’ adlı şarkı aynı hafta Spotify’da zirvede yer aldı.

HEM FENOMEN HEM REKORTMEN

SHOW TV’de yayınlanan ‘İçerde’ ilk bölümünden itibaren Türkiye’nin kalbinde taht kurdu. İzleyicinin ilk görüşte aşk yaşadığı dizi, yayınlanır yayınlanmaz fenomene dönüştü. Rakiplerine açı ara fark atarak reyting listelerinin zirvesine oturan ‘İçerde’ sadece reyting sıralamasında değil birçok alanda rekorlara ve ilklere imza atarak adını zirveye kazıdı.

PAZARTESİ akşamları milyonları ekran başına toplayan, ezber bozan senaryosu, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler gibi isimlerden oluşan güçlü oyuncu kadrosu, nefes kesen sahneleri ve prodüksiyonuyla ilk bölümünden itibaren fenomen haline gelen ‘İçerde’ sadece reyting sıralamasında değil, birçok alanda adını zirveye yazdırdı. İşte rakamlarla ‘İçerde’nin kırılması güç rekorları:

REYTİNGLERDE HER HAFTA AÇIK ARA FARKLA ZİRVEDE

‘İçerde’, Tüm Kişiler, A/B Sosyo Ekonomi Statü ve ABC1 kategorileri olmak üzere tüm kategorilerde her hafta rakiplerine fark atarak ilk sıraya yerleşiyor. Yayınlanan 4 bölümüyle toplam 21 milyon 947 bin kişiye ulaştı.

TÜRKİYE’DE TT, DÜNYADA WTT

Sosyal medya araştırma şirketi Somera’nın verilerine göre ‘İçerde’ için Twitter’da toplam 516.453 tweet atıldı. Her hafta yayın sırasında hem Türkiye hem dünya gündemine giren ‘İçerde’ TT listesinde zirvedekini yerini alıyor. Dizi, Trending Topic listesinde Türkiye’de toplamda 43 saat 10 dakika TT, dünyadaysa 25 saat WTT oldu. #İçerde, #Çağatay Ulusoy, #Aras Bulut İynemli, #Çetin Tekindor, #Bensu Soral, #Rıza Kocaoğlu, #İçerdeyim ve #Sarp etiketleri TT listesinde yer aldı. Dizi, 1’inci bölümde, Türkiye gündeminde 11 saat 50 dakika, dünya gündemindeyse 7 saat 35 dakika kaldı. 2’nci bölümde, Türkiye gündeminde 10 saat 40 dakika, dünyadaysa 4 saat 15 dakika kaldı. 3’üncü bölümde Türkiye gündeminde 11 saat 20 dakika, dünyadaysa 4 saat 50 dakika kalırken; 4’üncü bölümünde Türkiye’de 14 saat 10 dakika, dünyadaysa 8 saat 45 dakika TT listesinde kalarak rekora imza attı.

YOUTUBE’DA EN ÇOK İZLENENLERDE

‘İçerde’nin bölümleri, Youtube resmi hesabından yaklaşık 18 milyon 85 bin kişi tarafından izlendi. Yayınlanan fragmanlarıysa yine Youtube sayfasından 13 milyon 201 bin kişiye ulaştı.

MÜZİK LİSTELERİNDE DE 1 NUMARA!

‘İçerde’nin Toygar Işıklı imzalı, yaylı kayıtları Prag Filarmoni Orkestrası tarafından çalınan jenerik müziği İtunes’ta en çok indirilen eser oldu. Dizide yayınlanan, Erkin Koray’ın seslendirdiği ‘Tek Başına’ adlı şarkı aynı hafta Spotify’da en çok indirilen şarkı oldu. Ayrıca televizyon ekranlarında ilk defa bir Coldplay şarkısı ‘İçerde’de kullanıldı. 3’üncü bölümde yer alan Sarp-Melek yakınlaşma sahnesinde dünyaca ünlü grubun ‘Yellow’ adlı şarkısı yeraldı.

Aksiyon filmi tadında ‘İÇERDE’

‘İçerde’nin merakla beklenen yeni bölümü, Hollywood’un aksiyon filmlerini aratmayacak bir operasyon sahnesini ekrana taşıyacak. Bu heyecan dolu sahne çok konuşulacak

SHOW TV’NİN izlenme rekorları kıran Ay Yapım imzalı dizisi ‘İçerde’ yarın akşam soluksuz izlenecek yeni bölümüyle ekrana gelecek. Senaristliğini Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu’nun, yönetmenliğiniyse Uluç Bayraktar’ın üstlendiği dizinin yeni bölümündeki büyük operasyon sahnesi, Hollywood’un aksiyon filmlerini aratmayacak. Yusuf Müdür, Sarp’ın muhbirliği sayesinde ele geçirdiği bilgilerle Celal’in büyük sevkıyatına bir operasyon düzenleyecek. Mert’in de katılacağı heyecan dolu operasyon sahnesi izleyenleri yine ekrana kilitleyecek.

OPERASYON SAHNESİ BİRE BİR ÇEKİLDİ

‘İçerde’ ekibi, dizinin bu sahneleri için büyük bir titizlikle çalıştı. Çekimlerin gerçek bir operasyon sahnesine benzemesi için en ufak bir detay atlanmadı. Yusuf Müdür’ün Özel Harekât ekip desteğiyle gerçekleştirdiği baskın sahnesinde yaklaşık 100 figüran özel tim ve sivil polis olarak görev aldı. 80’e yakın aracın kullanıldığı sahnelerde özel tim kostümleri sahneye özel olarak bire bir dikildi. Bu sahnelerin gerçek bir operasyondan farksız olması adına, operasyonda görev alanların yapması ve söylemesi gerekenler konusunda uzman kişilerden danışmanlık alındı.

‘Seyirci dizideki adrenaline tutuldu’

İÇERDE’de Sarp karakterine can veren Çağatay Ulusoy, performansıyla büyük beğeni topluyor. ‘L’Officiel Hommes’ Dergisi’ne konuşan ünlü oyuncu, karakterine hazırlanırken imaj olarak girdiği değişimin yanı sıra spor antrenmanlarını 2 katına çıkardığını, silah eğitimi ve dövüş dersleri aldığını açıkladı.

‘HER PAZARTESİ DAHA BOMBA GEÇİYOR’

Dizinin her sahnesinde ayrı bir heyecan olduğunun altını çizen Ulusoy, “Gerçekten çok hareketli sahnelerin yaşandığı bir proje. Yönetmenimiz Uluç Bayraktar’ın da bu zorlu sahnelerdeki yönlendirmesi göz ardı edilemez. Profesyonel bir ekiple çalışıldığı sürece her sahnenin büyüsü ve hissettirdiği duygu çok daha anlamlı oluyor. Yorucu ve emek verici bir iş yapıyoruz. Bence seyirci de bu adrenaline tutuldu. Her pazartesi daha da bomba gibi geçiyor şimdi” diye konuştu. Sarp’la Melek arasında filizlenen aşk içinse, “Sarp büyük zorluklarla büyüdüğü için sebat etmenin ne demek olduğunu iyi biliyor. Aşkı için de epey bir mücadele vermesi gerekecek ama asla pes etmeyecek” dedi.

İzleyici ‘İçerde’yi neden sevdi?

“Kara pazartesi” olarak adlandırılan bir günde yayına giren ‘İçerde’; ‘Paramparça’, ‘Kırgın Çiçekler’, ‘Babam ve Ailesi’ gibi iddialı rakiplerine her hafta fark atıyor. Peki reytingin aslanın midesinde olduğu bir dönemde, ‘İçerde’yi izleyici neden bu kadar sahiplendi? Aslında bu sorunun birçok cevabı var. İzleyicinin birbirinin aynı hikâyeleri izlemekten sıkıldığı bir dönemde hayatımıza girdi ‘İçerde’. Sürprizli senaryosuyla ezber bozdu. Doğru senaryo, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu gibi doğru isimlerle buluştu. Genç kuşağın iki yıldızının aynı projede buluşması izleyiciyi heyecanlandırdı. Erkek ve kadın seyirciyi buluşturan proje sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Hikâyenin genelindeki olay örgüsünü destekleyen aşk hikâyelerini kadınlar sevdi. Oyuncuların rollerini üzerlerine adeta bir elbise gibi giymesi, diyaloglarda beylik laflar yerine samimi bir dil kullanılması, ‘Ezel’le rüştünü ispatlayan yönetmen Uluç Bayraktar’ın yarattığı gerçekçi atmosfer de ‘İçerde’nin güçlü tarafları. Ve elbette doğru adres. Türk televizyon tarihine damgasını vuran birçok projenin doğduğu yer olan SHOW TV, ‘İçerde’ için referans oldu ve izleyici diziyi sahiplendi.

Türkiye’de bir ilk!

‘İÇERDE’NİN ilk bölümünden itibaren, bölümün final sahnesindeki son kare illüstrasyona dönüştürüldü. Türkiye’de ilk kez ‘İçerde’ dizisinde hayata geçirilen bu uygulama çok konuşuldu. Dizinin hayranlarının sosyal medyada paylaştığı illüstrasyon kareleri, büyük beğeni topluyor.


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Hava Durumu
Pazartesi 31 MPH 23°
Az Bulutlu