ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
24 Kasım 2016 Perşembe, 09:31:03 Güncelleme:09:33:19

Kerimcan Durmaz’ın REYTİNGİ VAR MI?

 

Son dönemde ortaya çıkan yeni magazin figürlerinin başında şüphesiz Kerimcan Durmaz geliyor.
Ünlülerin kankası, sanal âlemin sivri dilli, kalem kaşlı, botoks dudaklı parlak çocuğu, her geçen gün popülerliğine popülerlik katıyor.
Tabii geçici bir popülarite bu.
Ürettiği bir şey var mı? Yok. Bir yeteneği, bir vasfı var mı? O da yok.
Yeteneksiz magazin figürleri için biçilmiş kaftan olan DJ’lik yapıyor. (Profesyonel DJ’leri tenzih ediyorum. Lafım onlara değil.)
Yakın zamanda da bir moda programıyla ekranda arz-ı endam etmeye hazırlanıyor.
Isınma turlarına da başladı. Pazartesi sabahı ‘Renkli Sayfalar’da Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’in konuğu oldu.
Duyduğuma göre, yayına çıkmadan önce “akıl hocaları”, “Aman bir sivrilik yapma. Efendi görünmeye çalış. Ekran sosyal medyaya benzemez, yanarsın” diye sıkı sıkı tembihlemiş kendisini.
Ondan mütevellit sanırım, sanal âlemdeki sivriliklerinden eser yoktu.
Neyse…
Takip ettiğim kadarıyla herhangi bir ekran ışığı göremediğim sevgili Kerimcan’ın reytingi var mı diye merak ettim. ‘Renkli Sayfalar’ın bir önceki pazartesi günkü reytingiyle Kerimcan’ınkini karşılaştırdım.
14 Kasım Pazartesi günü ‘Renkli Sayfalar’, ilk 100 program arasında Tüm Kişiler’de 00.77 izlenme oranı ve 5.22 izlenme payıyla (Her 100 televizyondan 5’inde izlenmiş) 87’nci, AB Grubu’nda ise 1.06 izlenme oranı ve 8.14 izlenme payıyla (Her 100 televizyondan 8’i anlamına geliyor) 46’ncı olmuş.
Kerimcan’lı bölüm ise Tüm Kişiler’de 00.80 izlenme oranı ve 5.09 izlenme payıyla (Her 100 televizyondan 5’inde izlenmiş) 85’inci, AB Grubu’nda ise 00.80 izlenme oranı ve 06.40 izlenme payıyla (Her 100 televizyondan 6’sında izlenmiş) 71’inci sırada yer almış.
Rakamlar ortada…
Demek ki neymiş, Kerimcan da popülaritesi de sanalmış!

 

Dimyat’a pirince giderken...

Fox TV, büyük umutlar bağladığı ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ için ‘Bana Sevmeyi Anlat’ı yerinden etmişti.
Aslında kâğıt üstünde mantıklı bir tercih gibi görünüyordu bu değişiklik.
Çünkü perşembe ve pazartesine kıyasla cuma, rekabet için daha uygun bir gündü.
Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.
‘Bana Sevmeyi Anlat’, cuma günü ekrana gelen son bölümünde Tüm Kişiler’de 3.12 izlenme oranıyla 17’nci, AB Grubu’nda ise 3.74’le 8’inci olmuştu.
Yerine gelen ‘Muhteşem Yüzyıl’ ise ilk randevusunda Tüm Kişiler’de 2.34 izlenme oranıyla 25’inci, AB Grubu’nda ise 3.27 ile 15’inci sırada yer aldı.
Yani reytinglerde ipi göğüslemek bir yana, ‘Bana Sevmeyi Anlat’ın da gerisinde kaldı.
‘Bana Sevmeyi Anlat’ da yeni gününde umduğunu bulamadı. Tüm Kişiler’de 2.49’la 23’üncü, AB Grubu’nda 2.65’le 18’incilikte kaldı.
“Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak” dedikleri bu olsa gerek!

 

Dünyanın en pahalı altıncı ligi olduk

Merakla beklenen yayın ihalesinin sonucu malum.
Katarlı beIN Media Group’un sahibi olduğu Digiturk, tam da beklendiği gibi, önümüzdeki 5 sezonun Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarını yıllık 500 milyon dolara aldı.
KDV ile birlikte rakam dudak uçuklatacak cinsten; tam 590 milyon dolar.
Bu, İngiltere (2.4 milyar Euro), İspanya (983 milyon Euro), İtalya (943 milyon Euro), Fransa (726 milyon Euro) ve Almanya’dan (628 milyon Euro) sonra dünyanın en pahalı altıncı ligi olduğumuz anlamına geliyor.
Futbolseverler bu rakamın fiyatlara nasıl yansıyacağını merak ediyor.
Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere, pay TV, yani paralı TV yayıncılığında maç dışındaki diğer içerikler için ödediğimiz ücretler dünya ortalamasının altında. Maçlar söz konusu olduğunda ise durum tam tersi.
Gelelim beIN Media Group’un politikasına…
Tüm dünyaya yayın yapan 36 kanalı ile Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren grup, “daha çok abone ve düşük fiyat” politikasını benimsiyor.
Yani endişe edecek bir durum en azından şimdilik yok.
Tabii ligimizin kalitesinin artması, futbolcularımızın aldıkları milyon dolarların hakkını vermesi, futbolseverlerin takımlarına sahip çıkıp tribünleri boş bırakmaması, kulüplerin yayın gelirlerini har vurup harman savurmaması ve Federasyon’un üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmesi kaydıyla.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Perşembe15 MPH30°
Az Bulutlu