ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
02 Ocak 2017 Pazartesi, 09:21:51 Güncelleme:09:23:47

Terörün gölgesinde YILBAŞI EKRANI

 

HER ne kadar kalleş terör saldırısının gölgesinde kalsa da ben yine de yılın ilk yazı gününde yılbaşı ekranının kısa bir özetini çıkaracağım.
Teröre inat yazacağım.
Burada yazılanların yitip giden canların yanında hiçbir şey ifade etmediğini bilerek, bizi yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara inat yazacağım!
Hain saldırı yaşanmadan önce aldığım notlar şöyle…

- ‘BEN Bilmem Eşim Bilir Yılbaşı Özel’de İrfan Değirmenci, Bülent Ersoy’u karşıladığı, bavulunu taşıyıp nar patlattığı anlarda karizmasını bir parça çizdirdi. Kibariye-Ali Küçükbalçık, Serdar Ortaç-Chloe Loughnan, Hilal-Ferman Toprak, Wilma Elles-Kerem Göğüş çiftlerinden oluşan yarışmacı seçimi başarılıydı. En eğlenceli isim tabii ki Kibariye’ydi. Ufuk Özkan’ın performansı başarılıydı. Yarışma içindeki gazino konseptinde ‘Fesuphanallah’ şarkısını söylerken Bülent Ersoy’un Kibariye’yi sesiyle bastırma çabası gecenin unutulmaz anlarındandı. Divanın performansı kusursuzdu. İki güçlü sesin düeti resmen kulakların pasını sildi. Tartışmasız gecenin en başarılı müzik izlencesiydi. Bu durum reytinglere de yansıdı. Program, İlk 100’de ‘2017’ye Doğru’ ve ‘Yılbaşı Özel’ isimleriyle 3 ve 4’üncü sıraya adını yazdırdı.

- ‘O Ses Türkiye’de artık bir yılbaşı klasiği haline gelen ünlülerin performansları vardı. Kuliste sunuculuk görevini Ahmet Kural ve Murat Cemcir üstlendi. İkilinin performansı vasattı. İyi oyuncu olmanın iyi sunucu olunacağı anlamına gelmediğini bir kez daha gördük. Hiç komik değillerdi! Gecenin en başarılı ünlü performansına Cüneyt Çakır imza attı. En eğlenceli ismi ise Ozan Güven’di. Kankası Cem Yılmaz'dan tüyolar almış gibiydi! Program reytinglerde ‘Yılbaşı’ ve ‘Hoşgeldin Türkiye’ isimleriyle ilk 2 sırada yer aldı.

- GECENİN fiyaskosu şüphesiz Tarkan’dı. Canlı değil, banttan olması zaten işin büyüsünü kaçırıyorken bir de playback yaparak hepten hayal kırıklığı yarattı. Altın Kelebek gecesinde de aynı hayal kırıklığını yaşatmıştı. Anlamadığım şey, madem playback yapacaktı, saz heyeti tiyatrosuna ne gerek vardı. Megastar’a hiç mi hiç yakışmadı. Kanal klip yayınlasaydı daha iyiydi! Reytingler izleyicinin de bu duruma bozulduğunu açık seçik gösterdi. Tarkan ilk 100 sıralamasında 15’incilikte kaldı.

- SHOW TV, ‘Güldüy Güldüy Show Çocuk’un ‘En İyiler’ kolajı ve ‘Güldür Güldür Show’un yılbaşı özel bölümünü ekrana getirdi. Minikler izleyiciyi ısıttı, abileri-ablaları coşturdu. Ferhat Göçer, Hayko Cepkin ve Merve Özbey’in oyunculuk performansları eğlenceliydi. Minikler reytinglerde 9, büyükler 16’ncı oldu.

- TRT , sevilen dizilerinden ‘Seksenler’in ‘Hoşgeldin 1987’ bölümüyle yeni yılı karşıladı. Dizi, ekranda buram buram nostalji rüzgarı estirdi demek sanırım abartı olmaz. Ancak izleyici, yılbaşı akşamı dizi izlemek istemedi. Reytingler de bunu açıkça gösteriyor. İlk 100’de ancak 24’üncü sırada kendisine yer bulabildi. Yine de yılbaşı ekranına renk kattığı bir gerçek.

- FOX yılbaşını filmlerle resmen geçiştirdi. ‘Neşeli Ayaklar’, ‘Şevkat Yerimdar 2’ ve ‘Felekten Bir Gece’yi art arda ekrana getirdi. Hayliyle reytinglerde de yarışın dışında kaldı. ‘Şevkat Yerimdar 2’ 22’nci, ‘Neşeli Ayaklar’ 26’ncı, ‘Felekten Bir Gece’ ise 70’incilikte kaldı.

- VICTORIA’S Secret melekleri için yorum yapmaya gerek yok sanırım. Şov, yılbaşı için artık bir ritüel.

- atv, ‘Kim Milyoner Olmak İster?’, ardından da TV’de ilk kez yayınlanan ‘Ninja Kaplumbağalar’la reyting aradı. Yarışmadan çok hikâyelerin ön planda olduğu ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ 14’üncü olurken ‘Ninja Kaplumbağalar’ 21’inci sırada kendisine yer buldu.

HAVA DURUMU
Cuma15 MPH30°
Az Bulutlu