ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
19 Ocak 2017 Perşembe, 09:14:50 Güncelleme:09:18:28

İçerde örnek olsun

 

‘İçerde’ dizisi Show TV, Ay Yapım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Minik Kalplerle El Ele Derneği işbirliğiyle harika bir işe soyundu.

Önce, henüz çok yeni olan ‘Minik Kalpler İçerde’ sloganlı kampanyadan bahsedeyim…

Tekirdağ’da bir spor ve rehabilitasyon merkezi açıp yüzlerce çocuğun geleceğe güvenle bakabilmesine önayak olmak için yola çıkılan bir proje bu.

Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler’in başı çektiği oyuncular, kampanya için hazırlanan spot filmler için gönüllü olarak kamera karşısına geçti.

Elleriyle kalp işareti yapıp “Kalbimiz onlarla atıyor. Sen de bu işe kalbini koy ve minik kalplere elini uzat. Hep birlikte Tekirdağ’da çocuklarımız için MİKA-DER ve İçerde Spor Rehabilitasyon Merkezi’ni kuralım” diyerek herkesi bu anlamlı kampanyaya destek olmaya çağırıyorlar.

HEDEFLENEN RAKAM 4 MİLYON LİRA

Dizinin sezon finali yapacağı haziran ayına kadar sürecek kampanya boyunca hem Show TV ekranlarından hem de sosyal medyadan bu çağrıyı yapmaya devam edecekler.

Hedeflenen bağış miktarı yaklaşık 4 milyon TL.

Aslında sadece milyonları bulan ‘İçerde’ izleyicileri birer SMS atsa kısa sürede toplanabilecek bir para.

(Yeri gelmişken, kampanyaya destek vermek isterseniz www. minikkalplericerde.com adresini ziyaret edebilir ya da tüm operatörlerden 5145’e SMS atıp 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.)

Şimdi gelelim asıl konuya…

Diyorum ki, her kanal kendi lokomotif dizisi için böyle bir kampanyaya soyunsa...

Misal, TRT’nin sevilen dizisi ‘Diriliş-Ertuğrul’u tıpkı ‘İçerde’ gibi milyonlar takip ediyor. Onlar da bir dernekle işbirliği yapıp bir yaraya merhem olabilirler.

atv, izleyiciye hiçbir mesaj vermeyen ama yine iyi reytingler alan dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’la bir işbirliği yapabilir. Böylelikle topluma bir faydaları da olur.

Star için en uygun proje herhalde ‘Anne’ olacaktır. Fena mı olur ‘Anne’ dizisinin adını yaşatacak bir anaokulu ya da sığınma evi?

KAMPANYA DALGA DALGA BÜYÜSÜN

Kanal D, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı için düzenlediği gecelerle zaten bu tarz sosyal konularda üzerine düşeni yapıyor. Kanalın projelerinde yer alan oyuncular da canlı yayına katılarak destek veriyor. Ama dizi bazında onlar da ‘Vatanım Sensin’ ya da ‘Arka Sokaklar’la yine böyle bir işe girişebilirler.

Fox, belki ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’in reytinglerini böylesi bir projeyle bir miktar artırabilir.

Benimki bir hayal ama gerçekleşmeyecek bir hayal değil.

Ayrıca bu, sıradan vatandaşların birkaç yılda kazandığı ücretleri bölüm başı alan oyuncular ile dizilerle milyonlar kazanan yapımcıların ve bu projelerle varlıklarını devam ettiren kanalların bizlere borcu.

Ne dersiniz, bu kampanya dalga dalga büyüyüp yayılsa fena mı olur?

Biz de kendilerine destek olmak için elimizden geleni yaparız.

Belki sevgili meslektaşlarım Ali Eyüboğlu, Cengiz Semercioğlu, Mesut Yar, Oya Doğan ve Yüksel Aytuğ da bu çağrıya destek verir.

Birliğe ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde bence harika olur.

Ne dersiniz, olmaz mı?

 

İlk günlerin günahı olmaz!

Ahmet Hakan, Kanal D Ana Haber’de anchorman’lik koltuğunu pazartesi akşamı canlı yayında Serdar Cebe’den aldı.

İlk yayınında değişen havalı stüdyo, grafikler, “Ahmet Hakan Yorumluyor” köşesi, gündüz kuşağının ve magazin programlarının baştacı Canan Karatay’la reyting aradı.

İlk gün sıralamada bir değişiklik olmadı. Bülten yine dördüncülükte kaldı.

Ama Hakan çok iddialı. Sevgili Ali Eyüboğlu’nun köşesinden öğrendiğimize göre, “Üç ay sonra birinci olacağım” diye Beyaz TV’den Tahir Sarıkaya ile takım elbisesine iddiaya bile girmiş.

Özel haber yapmaz, seyirciyle arasında bir bağ kurmaz, suya sabuna dokunmayan yorumlara devam eder ve Karatay gibi isimlere bel bağlarsa takımı kaybeder.

İlk gün iddianın altını dolduramadı. İkinci gün de durum içerik ve sıralama bakımından farklı değildi.

İçerik yine sıradan, kendisi ise tutuktu. Yine haberi anlatmak yerine prompter’dan okudu geçti!

‘Recep İvedik 5’teki boks sahnesinin Azerileri rahatsız ettiğini savunan Prof. Dr. Aygün Attar’la yapılan canlı bağlantı ve dördüncü ölüm yıldönümü nedeniyle Mehmet Ali Birand’ın anılması dışında özel bir şey yoktu bültende.

İlk günlerin günahı olmaz diyelim ve bekleyip görelim.

Üç ay çabuk geçer nasılsa...


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Salı15 MPH33°
Güneşli