ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
02 Şubat 2017 Perşembe, 09:18:46 Güncelleme:09:19:37

Şov dünyası büyük konuşmaya gelmez

 

Ağustos 2011. “Bundan sonra sevdiğim insanlarla daha fazla birlikte olmak istiyorum. Önümde iki tane konserim var. 3 Eylül’de son konserimi veriyorum. Ondan sonra da kendimi emekli ediyorum” diyerek veda etmişti Teoman müziğe. 24 Kasım 2012’de “Canım sahneye çıkmak istiyor” diyerek geri döndü.

Sezen Aksu, geçtiğimiz yılın ocak ayında verdiği ‘Sezen’li Yıllar’ konserinde, “Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Üretmeye devam edeceğim fakat daha önceden söz verdiğim birkaç konseri de yaptıktan sonra sahneye veda ediyorum” açıklamasıyla duyurmuştu sahnelere veda kararını. Geçtiğimiz günlerde çıkardığı ‘Biraz Pop Biraz Sezen’ albümünün konserleriyle yakında yine ait olduğu yerde, sahnede sevenleriyle buluşacak.

Nejat İşler, yaşadığı ciddi sağlık problemini atlattıktan sonra, “Hastalığım dizi işi yüzünden patladı. Artık dizilerde oynamayacağım” demişti. Bu hafta ‘Bodrum Masalı’nda Toprak Sağlam’ın canlandırdığı Gözde’nin kardeşi Bora rolüyle izleyici karşısına çıkacak.

Engin Günaydın’ın “Dizilerde oynamamaya karar verdim. Gerek süre, gerek proje olarak diziler ilgimi çekmiyor. Sinema ve tiyatro dışında hiçbir yerde yer almayacağım” açıklamasının üzerinden öyle çok uzun zaman geçmedi. Birkaç gün önce Gülse Birsel, Bebek’te Günaydın’la görüntülenince, “Çok güldürecek bir çalışmanın başlangıcını yaptık. Güzel bir iş geliyor” diyerek müjdeyi verdi! Duyduğuma göre bir sitcom projesi için kolları sıvamış eski dostlar.

Örnekler çoğaltılabilir tabii. Misal rahmetli Adnan Şenses. Bu konudaki rekor muhtemelen ondadır.

Sözün özü, şov dünyası büyük laflar etmeye gelmez.

 

1330 numaralı odanın sırrı…

‘İçerde ’de Sarp’ın ölümden kurtardığı, hafızasını kaybetmiş numarası yapan Coşkun, kaldırıldığı hastanede 1330 numaralı odada yatıyordu.

‘Hayat Şarkısı’nda ise Hülya doğum yaptı.

Onun yattığı hastanenin oda numarası da 1330’du.

Üstelik, çekimlerin yapıldığı hastaneler aynı da değil.

Ortada ya tatlı bir tesadüf var ya da 1330’un bizim bilmediğimiz özel bir anlamı.

Dikkatimi çekince paylaşayım istedim.

 

Kuzey kutbunu kurtar

Dün sabah Fox TV’de reklamlar sırasında denk gelince haberdar oldum kampanyadan.

Greenpeace, Kuzey kutbunun küresel koruma alanı ilan edilmesi için bir imza kampanyası başlatmış.

Gezegenimizin kliması, hâlâ petrol araması, sismik patlamalar, endüstriyel balıkçılık ve iklim değişikliği gibi tehditlerle karşı karşıyaymış.

Dünyanın geri kalanından iki kat hızla ısınan, kutup ayılarının yaşam alanında en büyük tehdit petrol sızıntılarıymış.

Bu duruma dur demek için bir imza kampanyası başlatılmış.

“Çok geç olmadan kutup ayılarının evini korumamız için bize yardım edin” denilerek yapılan çağrıya destek vermek için İMZA yazıp 2232’ye göndermek yeterli.

Çocuklarınızın ve gezegenimizin geleceğini önemseyenlere duyurulur.

 

Güzel bir haber

‘HuntIng Hitler’, ‘Booze Traveler’ gibi dizilerin yapım şirketi Karga Seven Pictures, Türkiye pazarına girdi.

Los Angeles merkezli Red Arrow Entertainment Group’un bünyesinde bulunan şirketin beyin takımında Tamer Üner, Özer Sata, Todd Cohen, Mahperi Uçar ve Kerem Özerdoğan var.

TV şovları, sinema filmleri, belgesellerin de yer aldığı birçok projeye imza atmayı planlıyorlar.

Şirketin kurucu ortaklarından ‘Takım: Mahalle Aşkına’ ve ‘40’ filmlerinin yönetmeni Emre Şahin’in, “Türkiye’nin dünyanın en büyük ikinci drama TV dizisi üreticisi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, pazara girmek için bundan daha iyi bir zaman bulamazdık” sözleri, sektör için gelecek adına umut verici.

İnternet televizyonculuğuyla birlikte ivme kazanması beklenen sektöre yabancıların bakışı çok önemli.

Umarım güzel projelere imza atar, başka oyuncuların da pazara girmesine vesile olurlar.

Yolları açık, şansları bol olsun…

HAVA DURUMU
Cuma24 MPH31°
Az Bulutlu