ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
13 Şubat 2017 Pazartesi, 09:29:58 Güncelleme:09:48:27

‘İçimdeki Fırtına’ birkaç hafta sürer

 

Kore’den gelen dizi dalgasının sol halkası ‘İçimdeki Fırtına’ ile cumartesi akşamı tanıştık.

‘Glass Mask’ten uyarlanan dizide Gizem Karaca, Merve Boluğur, Yusuf Çim ve Burak Yamantürk başrolde. Dörtlüye Tarık Pabuççuoğlu, Hatice Aslan, Levent Can, Mehmet Özgür gibi isimler eşlik ediyor.

Üvey olduklarını öğrendiğimiz, birlikte büyüyen iki kız kardeşin can düşmanı olmasını konu alıyor hikâye.

Boluğur’un canlandırdığı Ezgi, Karaca’nın hayat verdiği kız kardeşi Deniz’in sevgilisini (Emre karakterini Yusuf Çim canlandırıyor) elinden alıyor.

İkili arasındaki savaş haftaya başlayacak. Geçmişteki sırlar ortaya dökülecek ve olaylar gelişecek.

GÖRÜNTÜ VAR, DUYGU YOK

Bugüne kadar izlediğim en kötü uyarlamalar listesine eklediğim diziyle ilgili izlenimlerim şöyle…

Merve Boluğur, ‘Küçük Sırlar’ dizisinden fırlayıp gelmiş gibi. Kötü vurgusu o kadar gözümüze sokuldu ki, izlerken resmen rahatsız oldum. “Ben kötüyüm” diye bir bağırmadığı kaldı. Kılık kıyafet seçimi de çok abartılıydı.

Gizem Karaca’ya biçilen Külkedisi rolünde de doz kaçırılmış. Karaca, karaktere kendisi de ikna olmamış olacak ki performansı yerlerdeydi. Peruklu halleri de çok komikti!

Deniz ile Emre’nin ergen misali yaşadıkları sözde aşkta duygudan eser yoktu. Ergenleri bile etkileyebildiklerini hiç sanmıyorum. Yusuf Çim sırf oynamış olmak için oynamış gibiydi. Zaten az olan kredisini hızla tükettiğinin farkındadır umarım!

Yönetmen Doğan Ümit Karaca sadece görüntüye odaklanmış anlaşılan. Ortaya çıkan tabloda onun da katkısı büyük! Karakterler üzerinde hiç çalışmadığı belli olan senarist İpek Kadılar’ın da öyle.

Burak Yamantürk’ün canlandırdığı Fırat karakterini daha gerçekçi buldum. Performans olarak partnerlerine göre daha iyi bir iş çıkarmış.

Hatice Aslan ve Levent Can, ilk bölümün can simitleriydi. Onlar olmasa bölümünün sonunu getirebilir miydim, bilmiyorum.

Oyunculuğunu çok başarılı bulduğum Mehmet Özgür henüz dizide yüzünü göstermedi. Galip rolünde üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına eminim ama bu projeyi kurtarmaya onun çabası da maalesef yetmeyecektir.

Son dönemde dizilerde, zengin ailelerimizin moda-tekstil sektöründe olması moda. Burada da öyleydi. İlk bölümün yurtdışında çekilmesi, izleyiciyi çabuk yakalamak için zaman atlamak gibi numaraların hiçbirini es geçmedikleri için de ekibi tebrik etmek istiyorum!

Özetle… Kötü uyarlanmış, kötü çekilmiş ve kötü oynanmış bir iş izledik.

“İlk bölümün günahı olmaz” deriz hep ama bu kadar günahı hiçbir proje kaldırmaz!

 

Doğru yoldasınız…

Şu sıralar reklamların başrolünde aşk var.

Malum, yarın 14 Şubat ve markalar bu süreçte tüketicilerin kalbini çalmak için ellerinden geleni yapıyor.

Peki bu Sevgililer Günü’nün en başarılı işi hangisi?

Sizi bilmem ama benim favorim, “#sevgilibulunca arkadaşlarına elveda diyenler” temalı Karaca reklamı.

Donup kalma (mannequin challenge) modasına göndermede de bulunan reklam serisi, sevgili bulan erkeklerin tango ve pasta kursuna katılması, kadınların ise birden bire fanatikleşip sevgilileriyle birlikte futbol maçı izlemesi üzerine kurulu.

Derdini eğlendirerek anlatıyor.

Mutfak, sofra ve ev tekstil ürünleri satan bir marka için seçilen “Doğru yoldasınız, umarız evlenirsiniz” sloganı (aynı zamanda markanın temennisi olsa gerek) da süper yaratıcı.

Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

 

Bu kadarına da pes

Sözde evlilik programlarından ‘Kısmetse Olur’la ilgili düşüncelerim malum.

Evlilik adı altında, günlük dizi çekildiğini artık herkes biliyor.

Herkesin rolü belli, her şey kurmaca.

Ancak, son yaşanan olayda resmen kantarın topuzu kaçtı.

Programın tanıtımı, gelin adaylarından Merve Kovancı’nın, babasının vefat haberini aldığı anların görüntüsüyle yapıldı.

İzlerken resmen kanım dondu.

Olay haber olunca da yapım şirketi Production House, bir mail gönderdi.

Aynen aktarıyorum: “Kısmetse Olur’un 08.02.2017 tarihinde ekrana gelen ve gelin adayı Merve Kovancı’nın babasının vefat haberinin kameralar önünde verildiğine dair haberler gerek gazetelerde gerekse internet sitelerinde yer almıştır. Yayınlanan bu haberler sadece tanıtım görüntülerinden ibaret olup gerçeği ve yayın bandının bütününü yansıtmamaktadır. Ekrana gelen bölümde ve haberin videosunda da görülebileceği üzere güne babasının hastalığı sebebiyle üzgün başlayan gelin adayı Merve, eve gelen bir zarfla evin dışına çağrılmış, babasının ölüm haberi kameralardan uzakta verilmiş ve ekrana yansımamıştır. Gelin adayı daha sonra programa geri dönmeyerek stüdyodan ayrılmıştır. Evin içindeki diğer adaylara bu haber zarfla iletilmiştir ve bu sırada Merve Kovancı evde bulunmamaktadır. Kullanılan görüntüler bu kısımdandır.”

Özürleri kabahatlerinden büyük.

Yok bir de o anların görüntülerini de yayınlasaydınız!

Ölüm haberinden de reyting çıkaracak duruma geldik ya, söyleyecek söz bulamıyorum.

HAVA DURUMU
Pazar15 MPH29°
Kısmen Güneşli