ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
20 Temmuz 2017 Perşembe, 14:53:05 Güncelleme:14:53:47

‘Yalnız kurtlar’ görücüye çıktı

Haberini ilk bu köşeden okuduğunuz, “Dağ” ekibinin imzasını taşıyan “Börü” ete kemiğe büründü.

“Yalnız kurtların destanı” sloganlı ilk fragman anlamlı bir günde, 15 Temmuz’un yıldönümünde yayınlandı.

“Hazır olun, sızamadıkları bir siz kaldınız. Fethullah’ın itleri sizi hedef alacak” mesajlarını içeren bir yapımın tanıtımı için daha doğru bir gün seçilemezdi.

Daha önce Kerem Bürsin’in adı geçen rolün Serkan Çayoğlu’na kısmet olduğunu öğrendik tanıtımdan. Çayoğlu ismine çok takılmıyorum, zira kahramanlık temalı yapımlar ekip işi olduğu için tek tek isimlere değil, ekibin tamamına bakmak lazım.

“Börü”de illa bir isim öne çıkacaksa, o şimdilik sadece sesini duyduğumuz Mesut Akusta olacaktır. Ahu Türkpençe de ardından gelecektir. Özletmişti kendisini, bu projeyle ekrana dönmesine sevindim. Kadrodaki diğer isimler Emir Benderlioğlu, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Fırat Doğruloğlu ve Murat Arkın arasından ise sırıtan bir isim göremedim. Babası Cüneyt Arkın’ın izinden giden Murat Arkın’da Malkoçoğlu bakışları gördüğümü de belirtmeliyim.

Mini dizi konseptinde altı bölüm ve 60 dakika olarak tasarlanan dizi, Polis Özel Harekât’ın en seçkin birimi, 34-50 telsiz kodlu “Börü” timinin maceralarını, gerçek hikâyeler ekseninde ekrana taşıyacak. Sonbaharda başlayacak “Börü” finalini ise sinemada yapacak.

Yaklaşık 1.5 dakikalık tanıtımdan edindiğim izlenim, müziğiyle, atmosferiyle film tadında bir iş izleyeceğimiz. Zaten, “Yalnız kurtların destanı” sloganıyla yola çıkıyorsanız altını doldurmanız şart.

Duyurusunu yaptığımda da beklentimin büyük olduğunu yazmıştım. Tanıtım sonrası daha da heyecanlandığımı itiraf etmeliyim. Yolu açık, reytingi bol olsun ki serinin devamının ve yeni mini dizilerin yolunu açsın.

Fazla ‘Şevkat’ âşık usandırır!

Son dönemde Fox TV’yi ne zaman açsam karşıma “Şevkat Yerimdar” çıkıyor.

Merak ettim, temmuzun ilk yarısında kaç kez yayınlandığına baktım. Efendim, 15 gün içinde 2’si yeni bölüm 15’i tekrar, 17 kez ekrana gelmiş.

Aslında bu bir Fox TV geleneği. Zamanında “Bez Bebek”e de yapmışlardı aynısını.

O dönem dizi tutunca, tekrar üstüne tekrar yayınlamışlardı. Resmen izleyiciyi bıktırmışlardı.

Şimdi aynı durum “Şevkat Yerimdar”la “tekrarlanıyor”.

Tamam, tutan işinizi daha da parlatın, rüzgârından faydalanıp reytinginizi artırın ama suyunu da çıkarmayın.

Zira bir yerden sonra iş ne kadar iyi olursa olsun kabak tadı veriyor!

HAVA DURUMU
Pazartesi15 MPH27°
Sağanak Yağışlı