ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
15 Haziran 2017 Perşembe, 09:10:12 Güncelleme:09:15:07

Kaldık mı yine İçerde?

 

‘İÇERDE’NİN son iki bölümü kaldığına dair öyle güzel tanıtımı yapıldı ki geçtiğimiz pazartesi yayınlanan bölümü izlerken içim rahattı. Cemal’in yakalanmasına daha bir bölüm var diye düşünürken bölüm sonunda şoke olanlardanım. Zaten sezon boyu hep öyle olmadı mı, yönetmen Uluç Bayraktar ilk bölümden itibaren hepimizi hipnotize etti sanki. Hani öyle ki “Türk dizisi izlemiyorum” gibi beylik cümleler kuranlardan biri olarak 38’inci bölüme ne zaman geldik hatırlamıyorum. Hatta diziyi arkadaşlarıma bile över olmuştum, o derece. Bir de insanları inandıramıyorsun, “Türk dizisi işte sürekli uzatmalar yaşanıyor” gibi yorumlara maruz kalıyordum. Önyargılı yaklaşanlara her bölümde majör bir gelişme olduğunu, bir sonrakini merakla beklediğini anlattım durdum. “Aman olsun, klasik Türk dizileri işte saatlerce bakışmalar filan” diyenlere de “Yok hayatım, polisiye üzerine kurmuşlar, ucundan romans, bol aksiyon...” dediğim günleri hatırlıyorum. Zamanla “Ben sadece belgesel izliyorum” diyen tayfanın da bir sonraki ‘İçerde’ bölümü hakkında fikir yürüttüklerine şahit olmuşluğum var. Hani ‘Türkiye’de dizi işi bu boyutlara mı geldi yahu’ diye sevindiren bir yapımdı. Yapımdı diyorum, çünkü artık finale fazlasıyla yaklaştık ama sondan bir önceki bölüm de final etkisini yarattı bence. Gözde Kansu’nun canlandırdığı Yeşim karakterinin gözü dönünce, “Bu adamı bitirse bitirse bir kadın bitirebilir” dedim. Normal hayatta da güçlü erkekleri bitiren kadınları biliyoruz ya, makul gelmişti bana aslında. Fakat asıl şokumu finalde Cemal şak diye yakalanınca yaşadım tabii. “Nasıl yahu bir bölüm daha yok muydu” diye sorguladım kendimi. Gerçi sevinemedik tabii, çünkü finalde büyük kopuş var demek ki. Show TV’de yayınlanacak olan son bölümü merakla bekliyor, bir sezon boyunca nefesimizi kestikleri için tüm kadroya şükranlarımı iletiyorum.

 

Görünen Adam

BUGÜN tam dizi yorumcusu kıvamındayım, bu yüzden internet dizisi ‘Görünen Adam’ı da konuk ediyorum. Onur Ünlü dizileri konusunda ilk deneyimimi yaşadığımı baştan belirtem lazım galiba. Açıkçası Ali Atay’ın başrolde olduğu bir projeye uzun süre katlanamayacağımı düşündüğüm için daha önce uzak durmuş olabilirim ama kendisinin filmlerinin derinliğinde boğulmuşluğum var. ‘Görünen Adam’ın 20 dakikalık bölümleri çekici geldi önce. Açılışta duyulan Umut Döven ve Can Ozan’ın elinden çıkan tema şarkısı da bir harikaydı. Bir bölüm izledikten sonra saf ve temiz duyguları tavan yapmış Türkçe bir fantastik yapım keşfetmiş olmak mutlu etti. Dünya dizilerinde popüler olan ‘Ne kadar anlaşılmaz olursa o kadar iyi’ mantığıyla kurgulanan dizinin nereye varacağı, hatta bir yere varıp varmayacağı merakımı cezbediyor.

 

Olmaz mı yani?

- ’SUADA’YA ne yapılsın’, ‘AKM’nin yerine opera binası’ tartışmalarını neden birleştirmiyoruz? Sydney’deki dillere destan opera binası gibi bir yapı boğazın ortasına olmaz mı yani? Eşi benzeri olmadığı için bu sefer gerçekten dünyayı kıskandırabiliriz.

- CEM Yılmaz’ın eski sevgilisi Özge Sabuncu’ya bir takipçisi “O adamın başka sevgilileri de var sen hâlâ onunla ne yapıyorsun” diye bilmişlik taslamış. O da “Yatakta kopuyorduk” diye bir cevap atınca magazine düştü. Ne yazsaydı kız, hiç tanımadığı birinin akıl vermesini kabul edip boynunu mu eğseydi? Tuhafız, kabul edelim.

- NESLİHAN Atagül’ün yeğenini yıkarken verdiği sevimli fotoğraflara bakarken düşündüm, neydik ne hale geldik. Eskiden hamamda bayılan Sibel Can’lar, bikinili Güzide Duran’lar vardı şimdi çocuk yıkayanı bile seksi bulabilecek kafalar yüzünden her şey sansürlü!


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Pazar7 MPH31°
Güneşli