ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
24 Haziran 2017 Cumartesi, 07:09:37 Güncelleme:07:36:55

Hande’den az mesaj çok müzik

 

“YANIYORSAN altını kısalım mı biraz, fazla mı geldi aşkın ateşi” diye mesajlı başlayan ‘Patates’ ve albüm öncesi listelere yollanan ‘Bakıcaz Artık’ gibi klasik Hande Yener yazlıklarını bir kenara bırakırsanız, sound olarak doyurucu şarkılarla dolu bir albüm ‘Hepsi Hit 2’. Kumsal partilerinin vazgeçilmezi olacak şarkılar şaşırtıcı derecede az ki bu çok sevindirici. Bunun yerine elektronik semalara tatlı bir göz kırpma hali var. Los Angeles müzik dünyasındaki başarılarını görüp gururlandığımız Devrim Karaoğlu’nun elinden çıkan ‘Ben En Çok’ favori şarkım oldu. Albümün sonlarına saklanan ‘Şükür’ ve ‘Misafir’ ile oğlu Çağın Kulaçoğlu’nun Nurettin Çolak ile remikslediği ‘Sana Bir Şey Olmaz’, Hande’den dinlemeyi özlediğimiz şekilde, sakin duygular barındıran, uzun süre dinleyeceğimiz şarkılar. Albümdeki Mete Özgencil dokunuşu ‘Leyla’ ise neredeyse tüm albümü baskılayan bir eser olarak ağırlığını koymuş. Dinlenecek çok şarkı var ama Hande tüm albümü bir kişiye emanet etme saplantısından kurtulsa çok daha iyi olacak sanki. Mert Ekren iyi şeyler yakalasa da her şarkıda Hande Yener kadar yenilikçi davranmamış. Devir tek şarkılık devir olunca albümün genel yükünü bir kişiye vermek, sonuçtan mucize beklemekle eşdeğer.

BURASI KENAN SAHNESİ!

NEDİR Kenan Doğulu sahnesi; moralsiz gününde bile gitsen bir gülümseme gelir suratına, yazdığı sözlerin hayatına dokunduğu noktalarda hatıralara döner seyredersin. Eller havaya kültüründeki gibi deşarj olmaz, şarj olur, gülümsersin. Perşembe akşamı Harbiye Açıkhava’yı dolduran kalabalığın da aynı duygular içinde konsere gittiğine eminim. Kenan ikinci yarıda sahneyi sevgilisine evlenme teklifi etmek üzere atağa geçen bir gence bırakmaya çalışırken sahne önündeki boşluğa düşüverdi. Kenan “İyiyim” diyene kadar Harbiye’deki sessiz panik halini görmeliydiniz. Hiçbir şey olmamış gibi sahneye devam etmesi ise daha da ilginçti. Adeta “Burası Kenan sahnesi, dramaya yer yok” diye haykıran Spartalılardan biriydi o gece Kenan.

TARKAN’IN KONSER HİYERARŞİSİ

BU ara sorulan en gereksiz soru: “Tarkan için fazla biletin var mı?” Bulursan kendin gidersin zaten! ‘10’ albümüyle sabah akşam kendisini dinlediğimiz yetmiyor, bir de canlısını görmek lazım tabii. 1, 2, 4, 5, 8 Temmuz tarihlerinde Harbiye Açıkhava’da sahneye çıkacak olan Tarkan biletlerinin hemen bitmesinden ve yan yana koltuk bulamamaktan şikâyetçi insanlar. Hatta ilk güne bilet bulabilenler arasında kibir emareleri başladı. İkinci güne bileti olanlar ise “İlk güne zaten gidilmez, ikinci gün her şey daha iyi oturuyor” diye kendini avutuyor.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Pazar7 MPH31°
Güneşli