SON DAKİKA
HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.

Karşıyaka geçmişteki hataları tekzip ediyor

14 Eylül 2016 Çarşamba, 00:09:52 Güncelleme:08:40:01
Sait Gürsoy

Sait Gürsoy

[javascript protected email address]

 

ELİDEMİR DE KSK

SEMPATİZANI OLDU

Bizim gençler Hasan Elidemir’i de Karşıyaka sempatizanı yaptı ya bravo... Bunu geçen hafta da belirttim. Hoca ile oyuncular arasında bir tamlama oluşmuş. Sıradan değil, süper tamlama... Başka türlü hiçbir futbolcu maçtan sonra koşarak hocasını havalara fırlatmaz. Demek ki Soner hoca genç oyuncularının dolayısıyla takımının kalbine girmiş. Yani futbolda zor olanı başarmış.

KSK, iki haftadır birlik ve beraberliğin resmini çiziyor. Futbolda paranın, dolayısıyla pahalı transferlerin akort tutmadığı zaman hiçbir işe yaramayacağını gösteriyor.

Davaya inanmak bambaşka bir şey. Sahadaki gayret, enerjinin tümünü alın terine dönüştürmek, var olan eksiklikleri de yok ediyor. KSK seyircisi ise mücadeleye aç olduğu için bu tür başarıya takımına sahip çıkarak karşılık veriyor. Geçen hafta Soner hocaya bir telkinde bulunmuştum. Malum eskiler de takıma dahil olmuştu ya, kendisine, tecrübeyi dozajında ver, sakın ola gençlerin sana olan inancını bozacak bir şey yapma demiştim. Hocam, insan psikolojisini iyi bilenlerden... Kazanmanın büyüsüne kapılmadı. Aynı takımla yoluna devam etti. Sonuç ise ortada...

KSK, geçmişteki kafa yapısını, yapılan hataları tekzip edercesine yoluna devam ediyor. Umudun kırıldığı bir yolda ışık saçıyor. İkinci maçını dört bin kişiyle oynayacak kadar... Alkışlar.

 

GÖZTEPE İÇİN ÇOK

SABIRSIZ DAVRANDIN

Değerli kardeşim Hasan yine sabırsız davranarak Göztepe’yi geçen hafta göklere çıkartıverdi. Sıradanlığı sevmediği için sarı-kırmızılılarda oluşan kıvılcımı bir anda ateşe dönüştürdü. Ben ise geçen hafta önemli bir hususa dikkat çekmiştim. Bazı Göztepeli dostlarım alındı. Hatırlatmak istersem; Altınordu galibiyetinin bir şans, dolayısıyla ekstrem bir durum olduğunu söylemiş, Göztepe’nin kondisyonundan kaynaklanmadığını, Altınordu’nun düşük bir performansla oynamasının bir etken olduğunu belirtmiştim. Balıkesir karşısında ikinci yarıda sahada yok olan Göztepe izledik. İddia nerede kaldı, kazanma hırsı vs vs. Göztepe Hasan’ın dediği gibi iyi bir takım olabilir. Doğrudur, burada kendisine hak veriyorum. Ancak Okan hoca doğru on biri kafasında netleştirmeli. Arayış ve hesaplaşma devam ettiği sürece Göztepe zor kazanan, kolay kaybeden bir takım olur. Umarım bu hafta moral bulurlar.

 

AKHİSAR’IN SORUNU

DEFANS HATTINDA

Rize maçını izledim. Eskilerin uzağında bir Akhisarspor vardı. Tatsız, tuzsuz, oldukça da renksiz... Saha içi denemeleri bile azalmış. Rakibin gücüne teslim oldular. Mağlubiyete yeteri kadar refleks göstermediler. Sorun açık bir biçimde defanstaydı. Yaşanan polemikte haklı olan Cihat hocaymış öncelikli transferi defansa istediği için... Yaşanan geçiş dönemidir . İyi niyet ile düşünmemiz gerekiyor. Doğruyu yanlışı ilerleyen haftalarda göreceğiz. Tolunay hoca bir an önce takımının ruhuna girmeli...

 

ALTINORDU TESPİTİ

DOĞRU HASANCIM

Altınordu ile ilgili Hasan’ın tespiti bence de doğru. Şeytanlar misyon-vizyon kargaşası yaşıyor. Hüseyin hoca da ne istediğini bilmez durumda arada kalmış. Eski heyecanından uzak görünüyor. Gardı düşmüş boksörler gibi... Sonuçları çabuk kabulleniyor. Altınordu ligde bir an önce yolunu bulmak zorunda. Yoksa bu sıkıntı devam eder, yaşanan düşüş de. Futbolda durağanlık en büyük tehlikedir. Memur zihniyetli takım içine girdi mi hayır bekleme.

 

BÜYÜK ALTAY

GERİ DÖNÜYOR

Altay da Karşıyaka gibi İzmir’in ilgi ve merakla izlenen takımı. O da alkışı hak ediyor. Başkanın ortaya koyduğu hedef, yarattığı kadro puan cetvelinde şekil alıyor. Bugüne kadar ezilen büzülen Altay’dan gerçekten sıkılmıştık. Yani büyük Altay’ı özlemiştik. Başkan temkinli konuşuyor, yoğurdu üfleyerek yiyor. Boş ver be Başkan! Sen kalbindeki iddiayı ortaya koy. Sorumluluk sahibi olan futbolcular senin söylemlerinle daha da aslan kesilirler. Eğer ki havaya girer yanlış yaparlarsa hep beraber hesap sorarız... Siyah-beyaza biraz renk gelsin...

BU YAZIYA İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

DİĞER YAZILARI


TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYIN