SON DAKİKA
HABERTÜRK Gazetesi yazarlarının köşeleri, saat 9:00'dan itibaren güncellenmektedir.

Karşıyaka fırtına gibi başladığı ligde ilk yenilgisini alınca neler değişti sizce?

20 Eylül 2016 Salı, 00:32:32 Güncelleme:08:43:52
Sait Gürsoy

Sait Gürsoy

[javascript protected email address]

 

Yenilgiyle beraber KSK’de büyünün bozulduğuna dair yorumlar var. Ne büyüsü olduğunu henüz keşfetmiş değilim. Sahada gençlik mücadelesi vardı, bazen bunun da yetemeyeceğini herkes biliyordu. Büyü algısına futbolcuların da kapıldığını düşünüyorum. Süper bir başlangıç ve sonrasında her kesimden gelen övgüler, akabinde vitrine çıkış, dolayısıyla bol alkış futbolcuları da etkilemiş...

Karşıyaka, Ankaragücü karşısında kazanmaya oynamadığı için yenilmiştir . Rakibinin ağırlığına değil... Maç boyunca hücumu denememek, sadece kaybetmemenin mücadelesini vermek, sonuçta tılsımı bozmuştur. Genç oyuncuların bu maça psikolojik olarak iyi hazırlanmadığını düşünüyorum.

Soner Hoca da yürekli futbolu, skorlu futbolun önüne çıkartamamış. Rakip kim olursa olsun gençlik heyecanının sahada görülmesi yeterlidir.

3-0 yenilebilirsin ancak o kaleye defalarca gidip gol kaçırabiliyorsan tabela önemsizleşir... Değerli olan da budur

 

Göztepe sanki evinde oynadığı maçlarda daha etkili oluyor. Dışarıda puan kaybı zorlar mı?

 

Bu hafta kazanmaları tabi ki moral ve güven açısından etkili olmuştur. İhtiyaç duyulan bir galibiyetti... Göztepe’nin kendi sahasında oynadığı maçlarda herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Seyircisinin katkısı ile kazanır. Göztepe’nin ligdeki hedefini dışarıda oynayacağı maçlar belirler. Deplasman direnci şimdilik düşük. Okan Hoca’nın bu ivmeyi yükseltmesi gerekiyor. Oyuncular da şunu bilmeli. Dışarıda kazanamadığın takdirde şampiyonluk hayal...

Okan Hoca’nın yerinde olsam son 5 senede şampiyon olmuş takımların deplasmandan aldığı puanları bir kağıda yazıp oyuncuların ceplerine koyarım.

Başkanın inadı ve özverisi devam ediyor. Eksikliğe anında müdahale ederek aldığı Jahovic iyi bir transfer. Göztepe’ye katkı sağlayacağı kesin. Okan Buruk şampiyonluk için iki şey yaratacak; birincisi çabuk oynayabilen Göztepe, ikincisi saha içi mücadelesi etkili olan bir Göztepe. Anahtar, bunlar...

 

İki haftadır Akhisar’ın puan kaybını savunma hatalarına bağlıyorsunuz. Çözümü nedir ki?

 

Beşiktaş karşısında sıradan bir takım izledik. Maçın hiçbir bölümünde heyecanlanmadım. Erken yenilen gol işin tuzu biberi oldu. Akigo’lar ateşe dönüşecek kıvılcım yaratamıyorlar. Eski renkliliklerinin çok uzağındalar. Sonuç odaklı oyuncular düşük performansla oynuyorlar. Bu futbolcular gerekli enerjiyi harcamadığı gibi inisiyatif de kullanmıyorlar. Beşiktaş kötü bir futbol oynamasına rağmen rahat bir galibiyet aldı. Hiç yenememişti, ilk kez yendi. Normal mi, düşündürücü mü?

Yenilen ilk gol yine savunma hatasından. Akigo’ların bu alanı güçlendirmesi gerekiyor. İlerleyen süreç içerisinde diğer bölümler düzelse de ucuz yenilen goller Akhisar için tehdit olur.

 

Altınordu’nun deplasmandan getirdiği bir puanda Başkan Özkan faktörünün etkisi nedir?

 

Geçen hafta büyük bir depremle sallandı. Başkan Mehmet Seyit Özkan Altınordu’nun iyi temsil edilmediğini vurgulayarak oyunculara rest çekti. Bu kadar sert ve net çıkış kamuoyunda tartışıldı. Altınordu’nun lige iyi başlamadığı gerçek. Her takım böylesi bir şanssızlık yaşayabilir. Yadırgadığımız, başkanı da isyan ettiren nokta futbolcuların sahadaki isteksizliği, yeterli direnci göstermemeleri. Bu, hiç de alışık olmadığımız bir durum. Altınordu bundan önce de yenildi, ama rahatsız edici değildi. Gücü yetmedi ancak enerjisini, dolayısıyla terini her defasında sahada bıraktı. Hedef anlamında yaşanan gel gitler silahın ters tepmesine neden olmuştur. Hasan Elidemir’in ısrarla dile getirdiği kendi oyuncularınla, kendi modelini yarat düşüncesi ağırlık kazanmıştır. Altınordu kendi içinde bir netlik ayarı yapmalı...

 

Altay’dan geçen hafta galibiyet bekleyenler için yıkım oldu. 3 puandan başka ne kaybedildi?

 

Ders alınacaksa bazen puan kazaları işe yarar. İzmir’de kazanamamak şampiyonluk yolunda tabi ki kayıptır. Ancak gelen yorumlara baktığımda ileriye dönük bunun bir kazanç olacağını düşünüyorum. Teknik direktör Serdar Sabuncu’nun Tekirdağ maçı ile ilgili’’ farklı mağlup olmuş gibi üzüldük ‘’beyanı alınmış bir dersi ortaya koyuyor.

Lider konumundaki Altay’ın elde ettiği bu değeri kolay, kolay kaybetmeyeceğine inanıyorum.

BU YAZIYA İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

DİĞER YAZILARI


TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYIN