ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
12 Ekim 2016 Çarşamba, 02:40:59 Güncelleme:09:03:07

KIRIP, DÖKÜP OLMAMALI

 

Yazarımız Sait Gürsoy, son günlerde Karşıyaka’da yaşanan olumsuz tabluyu mercek altına aldı:

 

Bizler gençlerin mücadelesini sevdik, sahaki kavgaları değil. Bu büyük yanlıştan dönülmeli” diyen Gürsoy’un tavsiyeleri şöyle:

 

Aydın maçı sonrası gazetelere bakıyorum. KSK Başkanı polislerin arasında kendisini kaybetmiş, KSK yöneticisi yerlerde polisler tarafından zapt edilmeye çalışılıyor, KSK’li bir oyuncu gazetecinin karşısına geçmiş parmak sallayarak saydırıp duruyor, maç bitmiş futbolcular koridorda kırmızı kartlar görüyor.

Bu nedir arkadaşlar, neyin kavgası?

Bütün gazetelerde benzer tablolar hiç de sıradan filan değil, manşetten...

Beyler, arkadaşlar, yanlış yapıyorsunuz, hem de büyük yanlış. Bizler gençlerin sahadaki masum mücadelesini çok sevdik. Bu tür davranışlarla tanışmadıklarını bildiğimiz içinde her şeyiyle tam destek verdik. Şimdi nerede kaldı onların masumiyeti?

Gölge düşürenler, sizlere sesleniyorum!

Bizler verdiğiniz görüntülerden çok çektik, senelerdir bu şekilde hak aranmasından emin olun bıktık. Yıllarca yaptık da ne oldu? Ne kazandığımız ortada değil mi?

Nasıl bir psikolojidir gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Şampiyonluğun en büyük adayı bizdik de ben mi bilmiyorum.

Kıra döke geleceğin takımı mı hazırlanır? Örnek davranışlar bunlar mı olmalı? Aydınspor maçı dünyanın sonu muydu?

Şimdi oturup da kaybettiklerini bir hesap et...

Eski tüfekler dahil oldu, kadro değişti. Tepkisel dengeler de... İşin içine hemen efelik girdi. Gücün yetmediği yerde ona buna sataşma geldi.

Yapmayın arkadaşlar. Bu genç takımı, doğmuş yeni fidanları kendi hırslarınız için harcamayın.

Aksine gençliklerine acıyın, kötü örnek olmayın. Herkes gitsin efeliğini başka yerlerde yapsın. Gençlik mücadelesini yaralamasın.

Soner Hoca, bu seyirci bugüne kadar hep sana sempati duydu. Neden bir düşün bakalım. Masumane mücadelen için, gençlik ruhunu taşıdığın, onlara örnek olabileceğin için. Futbolun efendisi olduğun için...

Eğer sen de bu ruh haline bürünecek, kazanamadığında kırıp dökenlere müsaade edecek, hesap sormak yerine görmezlikten gelecek, sahada hakem ve rakip futbolcuları kovalayanlara, gazeteci tehdit edenlere prim vereceksen bundan sonra muhalifinim. Böyle bilesin...

Gençler doğru şeyleri öğrensinler. Kendilerine yakışanı yapsınlar. Varsa bir haksızlık tabi ki haklarını arasınlar ama böyle değil, kötü örneklerle değil.

Daha güçlü olarak, daha çok efor sarf ederek, rakibine havlu attırarak, pes ettirip teslim alarak...

Ara sıra öz eleştiri de yaparak.

Nasıl?

Hakem kötüydü derken, biz ne kadar iyiydik sorusunu kendilerine sorarak...

HAVA DURUMU
Pazartesi15 MPH27°
Sağanak Yağışlı