ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
29 Kasım 2016 Salı, 02:25:50 Güncelleme:08:54:59

Karşıyaka rotasını bir türlü bulamadı. İniş ve çıkışlar başarıyı engellemez mi?

 

Çaba ve akıllı oyun sonrasında öne geçmenin avantajını kullanamamak zaaftır ve tamamen psikolojiktir. İlk yarıda iyi oynuyorsun da, ikinci yarıda ne oluyor, neden bu kadar ezik kalıyorsun? Bir anda rakibin üstünlüğünü kabul ediyor, geriye çekilip savunma refleksi gösteriyorsun. Halbuki o takımı dakikalar önce yoğuran sen değil miydin?

Neyse, KSK’nin iniş ve çıkışlarının olabileceğini peşinen kabul etmiştik. O nedenle fazla bir eleştirim yok.

Play-Off’un içinde kalmak herkesi diri tutar. Dikkat etmek lazım.

 

 

Akhisar’ın aldığı Kasımpaşa galibiyeti, takımın gidişatını değiştirir, değil mi?

Son üç maçtan sadece 1 puan çıkartabilen Akigolar nihayet galibiyetle tanıştı.

Kazanmanın ne olduğunu hatırladı. Geçen hafta düzelen görüntü galibiyetin bir nevi işaretiydi. Oyuncuların sahadaki ciddiyeti, kötü gidişin farkına varmış olmaları bizleri umutlandırmıştı. Kasımpaşa güçlü rakip olmasına rağmen sahada daha fazla efor sarf ettikleri için kazandılar. Akhisarspor için ‘U’ dönüşü oldu. Herkes derin bir nefes aldı.

Akigolar gol kısırlığına mutlaka bir çare bulmalı. Kanat organizasyonlarını geliştirmeli. Yaşanan sakatlıklar tabii ki şanssızlık ancak fiziki eksiklikten de kaynaklanabilir.

Taraftara da ayrı bir sitemim var. Akhisar’ın Süper Lig’deki varlığını fazla benimsemişler. Değerini anlayabilmek için eski günleri hatırlamakta fayda var.

 

Göztepeli oyuncuların öfke kontrolü yapamaması mıdır yenilginin nedeni?

Perşembenin geleceği çarşambadan belliydi. Bandırma beraberliği puan kaybı dışında güç kaybı da yarattı. Öfke kontrolü yapamayan oyuncuların gördüğü kartlar Göztepe’nin sallanmasına neden oldu. Lig uzun bir maraton. Yaşanan her olumsuzluğa kartla karşılık verirsen bu ligde teklersin diye geçen hafta yazmıştım. Bu hafta da tekrar yineliyorum. Göztepe maç boyunca eksik oyuncularını aradı. Sahada inisiyatif alacak, maça ağırlık koyacak doğru düzgün bir silahı yoktu. Zoru başarıp da öne geçtiği maçtan mağlup ayrılmak gerçekten üzücü. Futbolcular 1-0’ın avantaj olduğunun farkına varamadılar. Adana Demirspor korkusunu davet edip, bile bile esir oldular. 8 haftalık başarı zinciri kırıldı. 3 haftada kaybedilen 7 puan sorgulanmalı.

 

 

Denizlispor-Manisa maçının sonucuna da bakarak, değerlendirmeniz nasıl olur?

Kıran kırana bir maçtı, oldukça da zevkliydi. Puana ihtiyacı olduğu için her iki takım ofansif futbol oynadı.

Manisaspor’un ligin dibinde olduğuna inanamadım. Çok iyi mücadele ettiler. 90 dakika boyunca oyundan hiç düşmeyip aksine daha aktif futbol oynadılar. Kazanma ısrarları 90+3’ de golü getirdi. 10 hafta sonra unuttukları galibiyetle tanıştılar. Resmen yeniden doğdular.

Denizlispor ise maça bir türlü ağırlığını koyamadı. Yenmek için gayret sarfetmelerine rağmen Manisaspor’u baskı altında tutamadılar. Ceza sahası çevresinde defansın dengesini bozacak yaratıcılıkları yoktu. Altlarındaki rakibe can suyu verdiler, halbuki kendilerinin de bir o kadar ihtiyacı vardı.

 

 

Altınordu-Balıkesirspor maçının bitimine saniyeler kala atılan golün etkisi ne olur?

Altınordu için şanslı bir galibiyet oldu. Maçın genelinde denge vardı. Hakkı da beraberlikti. Altınordu’nun çok pas yapma isteği bazen gecikmelere neden oluyor. Rakip bozulan dengesini düzeltiyor. Direkt oynama alışkanlığını artırmalı.

Balıkesirspor ise sahayı daha iyi kullanan taraftı. Kendilerinde ciddi bir değişiklik var. Kazanabilecekleri maçı kaybettiler. Burak Çalık’ın pozisyonu net penaltıydı.

Bu verilip gole dönüşseydi, maçın seyri farklı olabilirdi.

HAVA DURUMU
Pazartesi20 MPH28°
Kısmen Güneşli ve Sağanak Yağışlı