ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
27 Aralık 2016 Salı, 06:12:43 Güncelleme:08:49:36

Transfer yapmayın MHK’yi gönderin

 

Bir kere Hüseyin Avni Aker Stadı’na ‘elveda’ diyelim. Bu stat son yıllarda Fenerbahçe için en rahat deplasman oldu. Dün de bu rahat deplasmanda maçın favorisi F.Bahçe idi. Düne değin F.Bahçe burada pas yapar ve genelde rahat kazanırdı. Bu sene pas oyunu oynamadıkları için (çok şükür) bekleyip hızlı çıkmayı planladılar. ‘Delikanlılığı Trabzon’a kadar olan hakem Ali Palabıyık’ da ev sahibi lehine eyyam üstüne eyyam yapınca, faulleri vermeyip Fenerli oyunculara her müdahalede sarı çıkarınca (mesela Roman’a çıkan sarı) Trabzon baskılı gözüktü. İlk duran topta Trabzonspor’un bence kaliteli birkaç oyuncusundan biri olan Yusuf Erdoğan penaltı-kırmızı’ya sebebiyet verdi. Maç o anda bitti. Sonrası Lens şovu.. Sadece bir gol, bir asist, bir de duran top ustalığını sergilemedi. Onazi’nin; Akbaş’ın; Zeki’nin; Uğur Demirok’un sadece ‘yetenek’ değil ‘fizik fakiri’ de olduğunu ortaya koydu.

Dün sahada orta sınıf bir yabancı hakem olsa sadece Lens’e yapılan fauller nedeniyle ev sahibinden en az 3 oyuncu sarı, en az biri kırmızılık olurdu. Ali Palabıyık fırsatını bulsa hemen Fener’den birini atacak gibi maç yönetti. 3-0’dan sonra o da rahatladı. Kendisini cin; milleti de aptal sanıyor.

Sezona Vitor problemleri ile başlayan, Advocaat ve ekibinin ‘oturtma’ süresinceye kadar şampiyonluk yolunda epeyce kredi tüketen F.Bahçe, ligin 16. haftası sonunda liderden 5; Beşiktaş’tan 4 puan geride ilk devreyi tamamladı. Eğer Antalya’da Cüneyt Çakır’ın bile isteye katli olmasa bugün çok beğenilen Beşiktaş’tan 1 puan geride olacaklardı. O yüzden F.Bahçe yönetimi şampiyonluk bekliyorsa iki şey yapmalı:

Yaratıcı, skorer orta alan oyuncusu almak ve ne yapıp edip ‘Anti-F. Bahçeli’ Yusuf Namoğlu-Metin Tokat MHK’sini göndermek. Yoksa hiiç ümitlenmesinler!

LENS

F.Bahçe MHK’yi gönderir, skorer bir orta saha alırsa deplasman derbilerinin de efsanesi Lens olabilir. Muh-te-şem oynadı. Trabzon savunmacılarını hallaç pamuğu gibi attı.

USTA ve YANAL

Trabzonspor tarihinin en berbat transferlerini yapan bu ikili sayesinde Trabzonspor bayağı bir kazık yedi. Ama sadece ‘kazma ve yetenek fakiri oyuncular grubu’ sorunu yok. Ersun Yanal’ın alamet-i farikası olan fizik gücü de hak getire. Gördüğüm en kötü Ersun Yanal.. Muharrem Usta da artık bir özür dilesin camiasından.

 

HAVA DURUMU
Çarşamba7 MPH27°
Az Bulutlu