ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
16 Ekim 2016 Pazar, 00:32:11 Güncelleme:08:46:39

Kadınlar, Trump’ı bırakmıyor

 

Trump’ın ses kaydının ve taciz edildiğini söyleyen kadınların ortaya çıkmasından sonra yapılan kamuoyu araştırmaları ilginç bir şeyi gösterdi.

Eğer bu seçimde sadece kadınlar oy veriyor olsaydı seçimi ezici bir çoğunlukla Hillary Clinton’ın kazanacağı ortaya çıktı. Ama yapılan aynı araştırmada eğer sadece erkekler oy veriyor olsaydı bu defa da Trump’ın ezici bir ağırlıkla başkanlık koltuğuna oturacağı görüldü.

Yani ABD seçimi tam bir seks savaşına dönüşmüş durumda.

Amerikan kadınları son derece hareketliler ve Hillary yanlıları artık kendi adaylarının seçimi kazanacağına eminler.

Burada bir kitabına iddiaya giriştiğim işadamı arkadaşlarım da bundan eminler.

Ama ben hâlâ, “Sonuçtan o kadar emin olmayın, sürpriz olacaktır” diyorum. Bakın oynanan onca oyundan, komplodan sonra kadınlar bile Trump’ı tamamen terk etmediler.

ANAYASANIN 19 . MADDESİ

Bir grup insanın Trump’a olan sevgisi öylesine büyük ki, “Sadece kadınlar oy verseydi Hillary kesin başkan olurdu” sonucunun ortaya çıkmasından sonra bazı kadınlar, ABD’nin kadınlara oy kullanma hakkını veren anayasanın 19. maddesinin iptal edilmesi için kampanya bile başlatmış durumda.

Yani bu kadınlar, Trump’ın seçilmesi için oy verme haklarından bile vazgeçmeye gönüllüler.

Böyle bir olayı ben ileri, geç kapitalist demokraside görece- ğimi katiyen tahmin etmezdim.

Sadece bu olay bile Trump’ı eski kavramlarla, eskiye ait düşüncelerle anlamamızın imkânı bulunmadığını ve onun hâlâ başkan olma ihtimalinin güçlü olduğunu gösteriyor.

KADINLAR OTOBÜSÜ

ABD anayasasının 19. maddesinin iptal edilmesi hareketinin yanı sıra Cumhuriyetçi kadınların örgütlediği başka bir hareket daha var.

Cumhuriyetçi kadınlar, günlerdir bir otobüsle tüm eyaletleri dolaşıyor ve gördükleri her kadına seçimin anahtarının kendilerinde olduğunu hatırlatan sembolik bir büyük anahtar gösterip “Hillary’ye sakın oy vermeyin. Evet biz de bir kadın başkan istiyoruz ama bu Hillary olamaz” diyorlar.

Anlayacağınız, bu ABD seçimini kadınlar belirleyecek ve Hillary seçilmese de bu yüzyıl Amerika’da kadınların yüzyılı olacak.

BELKİ DE KENDİSİYLE DALGA GEÇEBİLDİĞİ İÇİN SEVİLİYORDUR 

Donald Trump, mizahi yönü olan ve kendisiyle dalga geçebilen bir insan.

Sıradan seçmene onu sempatik gösteren yönlerden birinin de bu olduğuna eminim.

Trump bu yönünü Vanity Fair Dergisi’nin son sayısına verdiği pozlarla kanıtladı.

O fotoğraflarda çırılçıplak görünmekten bile çekinmeyen Trump, ellerinin küçüklüğüyle alay edenlere nispet parmaklarını uzatırken pozlar veriyor.

Başkanlık koltuğunda göreve kuaförüyle hazırlanıyor. Kuaförü de son derece seksi bir kadın tabii ki.

İşte Vanity Fair’deki o fotoğrafları görüyorsunuz.

HAVA DURUMU
Pazar9 MPH30°
Kısmen Güneşli ve Sağanak Yağışlı