ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
16 Ocak 2017 Pazartesi, 01:36:52 Güncelleme:09:43:59

Uzak ama yakın ‘Palandöken’

 

Ne yağdı değil mi?

Hatta gına bile geldi bu kış kardan. Ancak yağdıkça “Daha çok yağsın” diyenler de var aramızda.

Kim mi onlar? Onlar kış sporları tutkunları ve kış turizmi yatırımcıları.

Biraz geç de olsa bu sezonu Palandöken’de açtım geçen hafta. Kısmetse Erciyes’e, Uludağ’a ve Kartalkaya’ya da gidip zirvelerde neler olup bittiğini paylaşacağım sizlerle.

Gelelim Palandöken’e...

İlk olarak ulaşım kolaylığından bahsedeceğim. İstanbul’dan 1.5 saat süren bir uçak yolculuğuyla Erzurum’a ulaşabiliyorsunuz. Havalimanından Palandöken’e ulaşmaksa otomobille 20 dakikayı geçmiyor.

Bu, hafta içi çalışanlar için büyük bir nimet zira cuma günü izin almadan iş çıkışı gidip pazar akşamı dönülebiliyor Palandöken’den.

Dağda Polat Erzurum Resort Hotel, Dedeman Palandöken Ski Lodge ve Sway Hotel olmak üzere 3 büyük otel var. 

Sway Hotel, ev sahipliği yaptığı aktivitelerle de adından söz ettiriyor.

Bırakın dağdakileri, Erzurumlular için bile bir çekim merkezi olmuş. Bunda Can Dikmen ve oğlu Berke’nin rolü büyük. Çünkü eğlenceli ve samimi bir vizyonla işletiyorlar oteli.

Ünlü DJ ve müzik adamı Cüneyt Kurt’u da ekiplerine katan ailenin oteli, cemiyet hayatının tanınmış simalarıyla dolup taşıyor her hafta sonu.

 

BUSİNESS OLSA DOLAR

Türk Hava Yolları bazı iç hatlarda business sınıf uçuş uygulamıyor. Bunlardan biri de İstanbul-Erzurum hattı.

Yukarıda da bahsettiğim gibi hafta sonu için Palandöken’i tercih eden pek çok ünlü var. Bunların çoğuyla daha dağdan önce Erzurum uçağında karşılaştım.

Tıpkı yaz aylarında Bodrum ve Dalaman uçuşlarında karşılaştığım gibi. Çok konuşulur yazları normalde 3-5 sıra olan bu uçakların 10 sırayı bulan business sınıf koltukları.

İnanın Erzurum uçağının da business sınıfı olsa durum pek de farklı olmayacak gibi. Zira cemiyet hayatımızdan kimi gördüysem uçakta hepsi uçuş sınıfının yalnızca ekonomi olmasından yakınıp duruyordu.

 

DARÜŞŞAFAKALILARIN HAYALİ TARKAN'DAN 

Bir okul hayal ediyorlarmış.

Bünyesinde piyano, keman, çello, saksofon, perküsyon odaları, şan, resim, heykel atölyeleri ve drama salonları olan.

Öğrencilerinin 10 yaşından 18 yaşına kadar sanatla iç içe büyüdüğü, diledikleri enstrümanın eğitimini aldıkları bir okul.

Yetim ya da maddi durumu elverişsiz Darüşşafakalı öğrencilerin bu büyük hayalini müziğin en büyüğü Tarkan gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyormuş.

Şubat ayının 18’inde Wolkswagen Arena’da sahne alacak olan Tarkan’ın konser geliri Darüşşafaka kampusunda kurulacak ‘Sanat Merkezi’ne aktarılacakmış.

 

HAVA DURUMU
Perşembe15 MPH30°
Kısmen Güneşli ve Sağanak Yağışlı