ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
14 Haziran 2017 Çarşamba, 09:22:57 Güncelleme:09:28:34

Seni harcarlar Hatçe

 

BAŞLIKTAN bir şey anlamadınız değil mi? Çünkü eksik. Buyurun tamamına….

“Rihanna’nın tartaklandığı, Adriana’nın aldatıldığı bir dünyada seni harcarlar Hatçe!”

Bu, geçen hafta Bodrum Yalıkavak’ta kapılarını açan Bi Alt Kat’ın duvarlarını süsleyen yazılardan sadece biri.

Hepsi birbirinden matrak yazılardan “Nescafe bile üçü bir arada, ben hâlâ yalnızım” ile “Gönlünde yer yoksa bana, fark etmez, ayakta da durabilirim” benim en favorilerim.

Bi Alt Kat, Halikarnas’tan Ship Ahoy’a, Şamdan’dan Reina’ya kadar gece hayatının en ünlü mekânlarının kapılarını kapattığı bir dönemde açılan sıra dışı bir mekân.

Çünkü Bi Alt Kat sabah 02.00’de açılıyor ve güneşin ışıldamaya başladığı 06.00 gibi kapanıyor. İlk bakışta Chesterfield deri kanepeleri ve pirinç sehpalarıyla bir İngiliz pub’ı izlenimi verse de aslında dibine kadar eski Türkçe şarkıların hatta arabeskin ağa babalarının çaldığı bir mekân.

Başında ise eğlence dünyasının lokomotif isimlerinden Mehmet Davran var.

Bu yaz Bodrum’a gideceklerin gecelerinin gündüze burada karışacağından hiç şüphem yok.

 

Cihangir’in ‘Hazine’si Bodrum’da

GELELİM Hazine’ye. Kapılarını açtığı andan itibaren İstanbul’un en gözde mekânı haline gelen Hazine bu yaz Bodrum’da.

Ekip aynı. Eğlence aynı. Klasik pirinç, mermer ve fayanslı dekorasyonu bile aynı. Tek fark Cihangir yerine Bodrum Tilkicik Koyu’nda yer alması.

8 milyon TL’lik bir yatırımla denizle buluşmuş Hazine’nin eşsiz bir yemek ortamı var. Fransız şansonlarının Ajda, Nilüfer ve Sezen klasikleriyle harmanladığı müziğine bayıldım diyebilirim. İyi ve layığıyla yapılan servisi de cabası. Ambiyansa zaten söylenecek bir söz yok.

Yemekten sonra kulüp havasına giren mekânda aynı İstanbul’da olduğu gibi Özay Bakır, Boygar ve Yol Project sahne alıyor ilerleyen saatlerde.

 

Highlight Hotel ve X Beach

GEÇEN hafta sonu Bodrum’da kapılarını açan mekânlar arasında deneyimli otelci ve işletmeci Göktuğ Özdemir’in Highlight Hotel’i de vardı. Otel her yıl olduğu gibi bu sene de kapılarını açtığı hafta itibarıyla doluydu yine.

Tabii bunda X Beach & Restaurant’ın rolü büyük.

Denizin üzerinde yer alan hasır kabanaları, beyaz kumsalı ve lezzetli restoranı ile plaj hem çocuklu ailelerin hem de gençlerin tercih ettiği ender mekânlardan. Bunda Gürsel Avcu ile Emrah Durmaz liderliğindeki seviyeli plaj işletmeciliğinin payı büyük. Ne sadece ‘gençler’ ne de ‘aileler’ deyip 7’den 70’e tüm misafirlerinin gönlünde taht kurmayı başarıyorlar. Aynı Grey Topağacı’nda yaptıkları gibi.

 

Eşek sütü sabunu

YALNIZ Bodrumluların değil artık tüm dünyanın tanıdığı bir marka Hatice Teyze ve yaratıcısı Işıl Tan.

X Beach’te olduğumuzu sosyal medya hesaplarımızdan gören Işıl, ‘Noel Anne’ misali yanımızda alıverdi soluğu. Çuvalvari dev çantasından neler çıktı neler. Zeytinyağından yöresel ürünlere, reçellerden sabunlara küçük hediyeler getirmiş bize.

Ancak ben en çok eşek sütü sabunu ile ilgilendim. Çünkü ünlü model Kate Moss’un bu sabunun siparişini senelik verdiğini öğrendim.

Bu kıymetli sabun diğer sabunlar gibi köpürtülüp ardından durulanan bir sabun değilmiş. Yüzde maske gibi bekletiliyormuş. Hatta o kadar değerliymiş ki, eriyip gitmemesi için deliksiz bir sabun kabında muhafaza etmek gerekiyormuş.

 

En eğlenceli sosyal medya

GEÇENLERDE yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyanın en eğlencelisi Youtube, en sıkıcısı ise Twitter seçilmiş.

Youtube’da karşılaşmak istenilen, Twitter’da ise karşılaşmak istenilmeyen bir dünya ile yüz yüze gelmek bu seçimin ardındaki yegâne sebepmiş.

Buna hiç şaşırmadım. Dünyanın en tercih edilen sosyal mecraları diye bildiğim Facebook ve Instagram’ın Snapchat’in bile gerisinde kalmasına epeyce şaşırdım.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Cumartesi22 MPH30°
Güneşli