ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
03 Ekim 2016 Pazartesi, 00:42:09 Güncelleme:08:54:17

İkinci darbe söylentisi kime hizmet eder?

 

Son günlerde bir “İkinci darbe geliyor” yaygarası yapılıyor biliyorsunuz. Bu yaygarayı yapanlara göre FETÖ devlet içerisinde uyuyan hücrelerini uyandırıp tekrar bir saldırıya geçecekmiş. Ve bu saldırı bir öncekinden daha şiddetli olacakmış falan filan. Bu yaygarayı yapanların tamamı ise sözüm ona azılı FETÖ karşıtı, düşmanı! Takip ettim... İtiraz eden çok oldu bu yaygaracılara ama onları da FETÖ’cü ilan ettikleri için millet gayri ihtiyarı sus pus olup kenara çekildi.

Diyorlar ki: “Amacımız milleti teyakkuzda tutmak.”

Böyle diyorlar da acaba bu dedikleriyle bir yandan da FETÖ’ye hizmet ettiklerini biliyor mu bu arkadaşlar?

Şahsen ben bildiklerini düşünüyorum. Zira FETÖ’nün azılı düşmanı ve/veya karşıtı olan aklı başında hiçbir kimse böyle bir spekülasyonun yaygınlaşmasına katkı sunmaz.

Şükür ki devlet de meselenin farkında. Hem de bayağı farkında! TBMM açılışında Başbakan Binali Yıldırım gazeteciler “ikinci darbe” iddiasını sorduğunda aynen şu açıklamayı yaptı değerli okurlarım: “Yeni bir kalkışma olur; bu gece olacak; yarın gelecekler... Bunlar toplumda tedirginlik oluşturmaya yönelik, arkasında FETÖ ekibinin olduğu tezviratlardır. Bunu yapmak suretiyle insanları huzursuz ve tedirgin etmeyi, toplumsal huzuru, barışı bozmayı hedefliyorlar. Bunların itibara alınmaması lazım. Hükümetimiz, kurumlarımız gerekli tedbirleri alıyor, böyle bir çılgınlık yapmaya kalktıklarında bu sefer 15 Temmuz’dan daha ağır fatura öderler.”

Başbakan Yıldırım çok ama çok doğru söylemiş ancak ben onun bu açıklamasına ek olarak çok önemli bir noktaya dikkat çekmek istiyorum değerli okurlarım.

Bakın... Bu örgütü tanımaya, çözmeye başladığım günden beri altını çizerek yazdığım bir husus vardır. Sayın okur; bu FETÖ denen hain ve alçak örgütün sahip olduğu en büyük güç ne paradır ne de silah! Onlar ikinci plandadır. Bunların en büyük gücü zekâlarıyla geliştirdikleri PH’dir. Yani psikolojik harp/harekât! Ve bu örgütün bu devleti derinden sarsacak kadar devlet içerisinde güç kazanmış olmasının en temel sebebi de budur! Ergenekon, Balyoz, Oslo görüşmelerinin sızdırılması, 7 Şubat, Gezi, 17/25 Aralık’ta bu güçlerini kullandılar öncelikle. Öyle algılar yarattılar ki toplumda, yeri geldi milyonlarca insanı peşlerinden sürüklemeyi başardılar.

Emin olun “İkinci darbe geliyor” safsatasının da perde arkasında yine örgütün akıllıca devreye soktuğu bu PH gücü var! İkinci bir kalkışma asla olmaz-olamaz artık ama “Olacak” söylentisiyle istediklerini pekâlâ başarabilirler...

Nasıl mı?

Şöyle efendim; FETÖ bu söylentiyi azılı FETÖ karşıtı gibi görünenlerin ağzından yayarak devleti ve yöneticilerini acz içerisinde gösterip önce halkı tedirgin etmeye çalışıyor. Sonra iş dünyasını. Sonra zaten bize epeyce mesafe koymuş olan yabancı yatırımcıyı...

Amaç kesinlikle bu! Peki hasıl olduğunda yani başarıya ulaştığında ne olur?

Söyleyeyim; devletine güvensiz, topluca kaygılı ve takıntılı bir millet bunalımdan ne yapacağını bilemez bir hale gelir. (Örnek mi? Vatandaşın üç-beş lirası vardı bankada. Çeker yastık altına koyar ve kuruşuna dokunmaz!) İşadamı atacağı her adımı ürkerek atar. Dolayısıyla geçmişte düşündüğü ya da mevcuttaki tüm yatırımlarını, projelerini falan rafa kaldırır. Hatta korkudan küçülmeye gider. İstihdamı azaltır falan. Yabancı yatırımcının da ülkede var olanı tası tarağı toplar kaçar gider, gelmeyi planlayanı da zaten adımını atmaz!

Şimdi soruyorum hepinize: Böyle bir senaryo sonuca ulaştığında 15 Temmuz benzeri bir kalkışmaya ihtiyaç kalır mı?

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Çarşamba15 MPH32°
Güneşli