ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
18 Kasım 2016 Cuma, 09:21:30 Güncelleme:09:23:55

Altın Kelebek’te neler oldu neler?

 

ŞEHİRDE bu hafta neler oldu, neler bitti şöyle bir göz atalım. Bu haftayı oldukça hızlı geçirdim. Gezdim, tozdum, davete gittim. İlk olarak Altın Kelebek’ten başlayalım. Her sene merakla beklenen ödül töreni bu sene Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapıldı. Altın Kelebek’e geçmeden önce Zorlu PSM’den kısaca bahsetmek istiyorum. İstanbul’da bana göre eşi benzeri olmayan, dünyada da sayılı yerler arasında olabilecek bir merkez. Girişler, çıkışlar, kulisler, salonlar, ses düzeni hepsi birbirinden şık, kaliteli ve özenli. Zaten Zorlu Alışveriş Merkezi’nin ayakta durmasını sağlayan yer burası bence. Sadece çok az aktivite yapıldığını düşünüyorum. Daha iyi şeyler yapılabilir. Aktivite olduğu günler bütün mekânlar çok iyi iş yapıyormuş. Altın Kelebek’te de her yer ağzına kadar doluydu. Millet erkenden gelip bir iki kadeh bir şey içip, yemeğini yiyip öyle etkinlik alanına geçiyor. Ben de o gün Parle’de oturup yemek yedikten sonra ödül törenine gittim.

 

Kot pantolonla geceye gelinir mi?

ÖDÜL törenine gelenlerin oluşturduğu kalabalık bir süre sonra izdihama dönüştü. Konuklar isim kontrolüyle içeri alınıyordu. Şöyle genel olarak bir göz gezdirdim, bu kadar özel bir geceye bile kot pantolonla gelenler vardı. Ben olsam içeri almam. Bu özensizliği hatta saygısızlığı yapanlar genelde erkekler. Kadınlar günler öncesinden hazırlık yapıyor. Hepsi şıkır şıkır ve çok güzeldi. Kokteylle başlayan davette sanat dünyasından kimi ararsanız gelmişti. Ödül alan da almayan da... Zaten önemli olan da bu. Böyle geceler sosyalleşmek için çok önemli. İş yoğunluğundan göremediğin, görüşemediğin herkesi görebiliyorsun. Tören saati geldiğinde salonda yerlerimizi aldık. Pelin Akil ve Okan Bayülgen sunucuydu. Okan Bayülgen’i kızı İstanbul sahneye davet etti. Bayülgen adeta şov yaptı. Zaten işi bu ama bazıları yanlış anladı. Sahneye çıkanların genelde eli ayağına karışmış oluyor. Bu durumda kimse espri kaldıracak durumda olmuyor. Yaşanılan tatsızlıkların tek sebebi bu bence. Kimseye kasti yapılan bir şey yoktu. Çok başarılı bir organizasyon olmuştu. Laf edenlerden 20 kişilik yemek organizasyonu yapmalarını istesen ellerine yüzlerine bulaştırırlar.

 

Hazine’de sabaha kadar eğlendiler

O gece Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın, Erkan Yolaç gibi değerli insanları bir arada gördük. Cüneyt Arkın, Barış Arduç ve Elçin Sangu’nun ödülünü verdikten sonra “Belki de son görüşmemiz” dedi. O kadar duygulandım ki alkışlarken ayağa kalktım. Hakikaten bir daha Cüneyt Arkın’ı kim bilir nerede görürüz. Cüneyt hocam Allah size uzun ömür versin. Sizi daha çok göreceğiz inşallah. Ödül törenlerinde herkesi mutlu etmenin mümkünatı yoktur. Gecenin ardından oyuncusu, şarkıcısı, yönetmeni aklınıza kim geliyorsa Hazine Cihangir’de yapılan partiye gittik. Yol Project sahnede. Sahneye çıkıp şarkı söyleyen, dans eden ne arasanız vardı. Bütün sanatçılar o gece doyasıya eğlendi. Adım atacak yer yoktu.

HAVA DURUMU
Cuma24 MPH31°
Az Bulutlu