KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Şehitler Tepesi

Eski adıyla Beleştepe olarak bilinen Şehitler Tepesi, Eski İnönü Stadı'nın Taksim'e bakan kısmında, lokasyon olarak "Yeni Açık" ile "Numaralı Tribün'ün arasında kalan bölgeye verilen addır. 1980'lerin sonundan itibaren taraftarlar tarafından bu bölgeye "Beleştepe" adı verildi.

İnönü Stadı'na giremeyen taraftarlar, sahanın içi görüldüğü ve maç kolaylıkla takip edildiği için Beleştepe'de bilet parası ödemeden bedava olarak maçları takip edebiliyordu. Bu nedenle bu bölgeye yıllarca "Beleştepe" adıyla hitap edildi.

10 Aralık 2016 tarihinde Beşiktaş - Bursaspor maçının ardından Beleştepe'de toplanan polis kuvvetlerine yönelik yapılan bombalı terör saldırısında birçok polis ve sivil vatandaş şehit olmuştu. Beleştepe'de bu olayın yaşanmasının ardından taraftarlar sosyal medya üzerinden Beleştepe'nin adının Şehitler Tepesi olarak değiştirilmesini Beşiktaş Belediyesi'nden talep etti.

Konuyla ilgilenen Beşiktaş Belediyesi de taraftarların isteğini yerine getirdi ve şehitleri anmaya yönelik bir hatıra olması için Beleştepe'nin adını Şehitler Tepesi olarak değiştirdi.

Şehitler Tepesi Haberleri