Son Dakika
02 Aralık 2016 Cuma, 10:27 | Güncelleme:

KONYA (AA) - Hak-İş Konya İl Başkanı Vacit Sır, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sır, yayımladığı mesajında, engellilerin çalışma hayatına katılımı ve istihdamı ile ilgili sorunlar yaşandığını i̇fade ederek şunları kaydetti:

"Engellilere yapılan sosyal koruma tabanlı yardımlar engellilere güvence vermektedir. Ancak, bunun yanında engellilerin istihdama katılımını teşvik edecek politikalarla güçlendirilmesi gerekmektedir. Nihai hedef, engellilerin emek piyasasında güçlü bir yer edinmesini sağlamak olmalıdır. Engellilere yönelik bütüncül bir yaklaşımla eylem planı geliştirilmeli ve engelliler için engelsiz bir yaşam kurulmalıdır.

Biz 'kimsenin yarın engelli olmayacağının garanti edilemeyeceği' gerçeğinden hareketle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kadınların, gençlerin ve engellilerin sorunlarını, ülkemizin genel ekonomik ve sosyal sorunlarından bağımsız görmüyoruz. Konfederasyonumuz ve sendikalarımız bünyesinde engelliler komiteleri kurarak engellilerin çalışma yaşamına girmesini ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için çalışmalar yapıyoruz."

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.