Öne Çıkanlar
Son Dakika

Samsun'da Azeri uyruklu kadının yaralanması

09 Ekim 2017 Pazartesi, 19:12

SAMSUN (AA) - Samsun'da Azeri uyruklu kadının yaralanmasına ilişkin gözaltına alınan şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 7 Ekim 2017 tarihinde ulusal yayın yapan bazı kanalların haber programlarında ve haber sitelerinde "tecavüz etmek istediği Azeri uyruklu kadını kezzapla yaktı, serbest bırakıldı", "kezzapla kadın yaktı serbest kaldı" şeklinde yapılan ve gerçeği yansıtmayan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla olayla ilgili basın açıklaması yapılması gerekli görüldüğü belirtildi.

Azeri uyruklu mağdur A.İ.'nin vücudunun muhtelif yerlerinde, hayati tehlike oluşturmayacak şekildeki yanıklar bulunması sebebiyle, 28 Eylül 2017 tarihinde Çarşamba Devlet Hastanesi acil servisine getirildiği vurgulanan açıklamada, burada ilk müdahalesi yapılan A.İ.'nin daha sonra Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği hatırlatıldı.

İlk adli raporlarında mağdurun yaralanmasının ne şekilde meydana geldiğine ilişkin bir tespitin de bulunmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu sebeple, Cumhuriyet Başsavcılığımıza ilk intikalinde olayın nasıl ve ne şekilde meydana geldiği hususunun tespiti mümkün olmamıştır. Olayın kolluk görevlileri tarafından Cumhuriyet Başsavcılığımıza haber verilmesinden sonra, günün nöbetçi savcısı tarafından olayın netliğe kavuşturulması amacıyla mağdurun ve tanıkların ifadelerine başvurulması ve sair soruşturma işlemlerinin ifası talimatı verilmiştir. Bu talimatlara istinaden, hastanede tedavi altında olması sebebiyle 7 Ekim 2017 tarihinde mağdur A.İ.’nin beyanı temin edilebilmiştir. Mağdur ve tanık beyanlarının alınmasının ardından netliğe kavuşturulması mümkün olan soruşturmaya konu eylemin vahim niteliği, toplanan deliller ve isnat edilen suçlar için Türk Ceza Kanunda öngörülen ceza miktarı dikkate alınarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli R.P. hakkında derhal arama, elkoyma ve gözaltına alma talimatı verilmiş, 8 Ekim 2017 günü adli işlemlerin tamamlanmasından sonra şüpheli R.P. kasten silahla yaralama ve nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs suçlarından tutuklanması istemiyle sevk edildiği Çarşamba Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır. Şüphelinin daha önceden gözaltına alınıp, mahkeme tarafından serbest bırakıldığı yönündeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır."

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.