Öne Çıkanlar
Son Dakika

40 İŞLETMEYE TURKUAZ BAYRAK

01 Aralık 2015 Salı, 16:29
40 İŞLETMEYE TURKUAZ BAYRAK
40 İŞLETMEYE TURKUAZ BAYRAKŞANLIURFA (İHA) - Eyyübiye Belediyesi'nin Turkuaz Bayrak uygulamasıyla, halka sağlıklı ve kaliteli hizmet sunan işletmeleri ödüllendiriyor. Başvuruda bulunan işletmeler, hizmette kaliteyi sağlayarak bu bayrağa sahip olabiliyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, turkuaz bayrak uygulamasının, halkın ihtiyaçlarından, şikayetlerinden ve taleplerinden doğduğunu belirtti. Eyyübiye'yi hem çevresel dokusu hem de alışveriş mekanları ve imkanlarıyla çağdaş bir kent konumuna getirmek istediklerini söyleyen Ekinci, turkuaz bayrak uygulaması öncesi kamuoyu araştırması yaptıklarını hatırlattı. Ekinci, "Bu araştırma soncunda başlattığımız uygulamanın amacına ulaştığını görmek bizi memnun ediyor" dedi. Başkan Ekinci, "Eyyübiye' de başta yiyecek içecek mekanları olmak üzere işletmelerden alışveriş yapan gerek kendi hemşerilerimiz, gerekse şehrimize dışarıdan gelen misafirlerimizle anket yaptık. Gördükleri eksikleri, taleplerini belirledik. Bunun sonucunda vatandaşa sunumda en fazla memnuniyet yaşatacak biçimde donanımlı, hizmeti kusursuz icra etmeye çalışan işletmelerimize turkuaz bayrak vermeye başladık. Turkuaz bayrak, işletmenin bir müşterinin aradığı kriterlere sahip olduğu anlamına geliyor. Buraya gelen ziyaretçilere de 'Burada istediğim kalitede hizmet alabilirim' duygusunu, rahatlığını ve güvenini veriyor" dedi.
"40 İŞLETMEYE BAYRAK VERİLDİ"
Ekinci, Turkuaz bayrak almak için başvuruların sıklaştığını belirterek, şu ana kadar 40 civarında işletmeye bu ayrıcalığı tanıdıklarını kaydetti. Ekinci "Elbette ki, bu bayrak ziyaretçiler, alışveriş edecekler açısından bir tercih nedeni oluyor. Bir zaman gelecek belki insanlar artık bir yerde turkuaz bayrak yok ise oraya girmeyecekler. Şu an 40 civarında olan sayımızın giderek artacağını görüyoruz. Çünkü işletmeler arasında bu konuda bir yarış var. Elbette ki, işletme sahiplerimiz de yaptığımız bu uygulamanın Şanlıurfa için de kendilerinin için de bir kazanç olduğunu biliyorlar ve destekliyorlar" diye konuştu.
Ekinci, belediyeye kurdukları Turkuaz Masa'nın da, halkın talep ve şikayetlerini almak ve hizmetlerini buna uygun şekillendirmek için kendilerine rehber olduğunu söyledi. Ekinci, "Halkımız, 'Turkuaz Masa' aracılığıyla beklentilerini, sorunlarını aktarıyorlar. Biz de en yaygın ya da en aciliyet gerektiren sorunları kısa zamanda tespit edip, çözüm imkânlarımızı ona göre yönlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.
(Şİ-SD-Y)

01.12.2015 16:29:23 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.