Öne Çıkanlar
Son Dakika

KOCASİNAN ZİRAAT ODASI ARAÇ MUAYENE İSTASYONUNU ÇİFTÇİNİN AYAĞINA GETİRDİ

02 Aralık 2015 Çarşamba, 12:30
KOCASİNAN ZİRAAT ODASI ARAÇ MUAYENE İSTASYONUNU ÇİFTÇİNİN AYAĞINA GETİRDİ
KOCASİNAN ZİRAAT ODASI ARAÇ MUAYENE İSTASYONUNU ÇİFTÇİNİN AYAĞINA GETİRDİİSMAİL SEYMEN
KAYSERİ (İHA) - Kayseri Kocasinan Ziraat Odası düzenlediği projeyle muayene istasyonunu çiftçilerin ayağına getirdi. Çiftçilerin durumdan son derece memnun olduğunu söyleyen Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş "Biz bu göreve geldiğimizden beri bu işi takip ediyoruz. Bize hizmet veren seyyar araç muayene istasyonunun yetkililerine ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederiz" dedi.
Güneş çiftçilerin işlerini kısa sürede ve daha az maliyetle halletmeleri için böyle bir proje başlattıklarını belirterek " Bugün burada Erkilet'te traktörlerimizin muayenesini yaptırmaktayız. Burada günde 60 traktör muayene edilebilmekte. Bu organizasyon araç muayene istasyonlarıyla yazışmamız sonucu gelişen bir olay. Biz çiftçilerimizin işi bittiği müsait oldukları zamana gün alıyoruz. Çiftçilerimize 3 gün önceden mesaj çekiyoruz onlarda traktörlerini hazırlatıp getiriyorlar" ifadesini kulandı.
Muayene istasyonlarının uzak olması sebebiyle çiftçiye maliyetinin yüksek olduğunu vurgulayan Güneş " Traktörlerin muayeneleri 3 yılda bir yapılıyor. Çiftçilerimiz Gömeç'e İncesu'ya gitmesinler orada zorluk çekmesinler diye kendi mahallelerinde kendi köylerinde bu traktörlerin muayenesini yaptırmaları için yardımcı oluyoruz. Bu da çiftçimize bir hizmet. Gömeç'e gidecek eksiği varsa tekrar dönecek zorluk çekecek. Biz bu göreve geldiğimizden beri bu işi takip ediyoruz" açıklamasında bulundu.
Bundan sonraki senelerde de bu uygulamaya devam edeceklerini söyleyen Güneş " Bize hizmet veren seyyar araç muayene istasyonunun yetkililerine ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederiz. Biz bu işi beraber yapıyoruz. Bu durumdan da çiftçilerimiz oldukça memnun. Erkilet'te, Mahzemin'de, Yemliha'da, her sene periyodik olarak traktör muayenesi yaptırıyoruz. İnşallah bundan sonrada bu böyle devam edecek" şeklinde konuştu.
Erkilet çiftçilerinden Hacı Emin Çetin uygulama sayesinde araçlarını muayene ettirebildiklerini vurgulayarak " Bu hizmet biz çiftçiler için çok verimli oldu. Bir traktörün İncesu'ya gidip gelmesi yakıt bakımından hayli yüklü bir masraftır. Bunu çoğu kişi gidip yaptıramazdı bu vesileyle burada yaptırma imkanı buluyoruz. Bunun için başkanımıza da gelen ekibe de çok teşekkür ediyoruz" dedi.
(AÖ-Y)

02.12.2015 12:30:26 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.