Öne Çıkanlar
Son Dakika

YUNUSEMRE KENT KONSEYİ BİR YILINI DEĞERLENDİRDİ

02 Aralık 2015 Çarşamba, 13:53
YUNUSEMRE KENT KONSEYİ BİR YILINI DEĞERLENDİRDİ
YUNUSEMRE KENT KONSEYİ BİR YILINI DEĞERLENDİRDİSADIK CANGEL
MANİSA (İHA) - Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ve Kent Konseyi Yönetimi bir yıllık icraatlarını değerlendirdi. Taş Fabrikada düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Arslan Manisa'daki kent konseylerinin bir federasyon çatısı altında toplamak istediklerini belirtti.
Geçtiğimiz yıl kurulan Yunusemre Kent Konseyi bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Taş Fabrika'da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan konseyin çalışmalarından bahsetti.
Bir yıl önce göreve başladıklarını ifade eden Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, odaların ve kurumların fikirlerine önem verdiklerini kaydederek, Fikir Sofrasını oluşturduklarını söyledi. Kent Konseyi olarak TOKİ projesini yürekten desteklediklerini belirten Arslan, "Gittiğimiz her yerde bize Manisa'da ciddi anlamda konut sıkıntısının olduğunu söylüyorlardı. Üniversitemizden, sanayimizden tam anlamıyla faydalanamıyorduk. İnsanlar genellikle İzmir'e gidiyordu. İnsanların Manisa'da kalması açısından TOKİ Projesi çok önemlidir." dedi.
Birlik ve beraberlik içinde yaşanabilir bir kent istediklerini kaydeden Arslan, "Kent Konseyi olarak her platformda taşın altına elimize koymaya hazırız. Bütün başkanlara çağrıda bulunuyoruz. Manisa'nın öncelikli sorunları belirlenmeli ve çözüm yolları geliştirilmelidir. Trafik ve otopark sorunu her geçen artıyor. Hayata geçirilecek olan projelerle çözüme kavuşturulmalıdır. Kent konseyi olarak kentin sorunlarını analiz ediyoruz. Halkımızdan, kurum ve kuruluşlardan aldığımız bilgileri ele alıyoruz. Eğitim noktasındaki eksiklikleri giderirsek sıkıntıları çözeriz. Projelerimizi hayata geçirerek yaşanabilir kent haline getireceğiz." diye konuştu.
Yenimahalle'de yen bir binada hizmet vermeye başlayacaklarını söyleyen Arslan, buradaki kent konseyi bünyesinde yer alan meclislerin çalışma yapacağını ve çok amaçlı eğitimlerin verileceğini kaydetti. KETEM Projesini hayata geçireceklerinin altını çizen Arslan, "Kadınlarımıza kanser taramasından geçireceğiz. Bu çalışmayı Yunusemre Belediyesi, Halk Sağlığı İl Müdürlüğüyle birlikte yapacağız." dedi.
Manisa'daki kent konseylerini federasyon çatısı altında bir araya getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Arslan, şunları kaydetti: "Kent Konseylerini önemsiyoruz. Bunun için Kent Konseyleri Federasyonu kurmak istiyoruz. Konuyla ilgili ilçeler bazında görüşmelerimiz devam ediyor. 6-7 ilçeyle görüşüyoruz. Türkiye'de bunun örneği var. Bursa'da ve Çanakkale'de federasyon çatısı altında çalışmalar yapılıyor."
(SC-Y)

02.12.2015 13:53:16 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.